Servisçiler Odası Başkanı: Zama ihtiyacınız yok diyenle bozuşuruz

İSTANBUL’DA ZAM SEVİNCİ

İstanbul’da bugün servisçileri sevindiren bir olay yaşandı. Servis ücretlerine yüzde 15 oranında zam getirildi. İstanbul’da alınan kararın ardından gözler Kocaeli’ye çevrildi. Kocaeli Servisçiler Odası tarafından 1.5 ay önce yüzde 25 oranında zam talep edilmişti.

AĞUSTOS’TA KARAR ÇIKABİLİR

Zam talebinin görüşüleceği UKOME toplantısı henüz yapılmadı. Ağustos ayı içerisinde yapılması planlanan UKOME toplantısında servis ücretlerine de zam yapılması kararı bekleniyor. İstanbul’da yaşanan zam gelişmesinin ardından ulaştığımız Kocaeli Servisçiler Odası Başkanı Ahmet Taşçı şunları söyledi:

YÜZDE 25 ZAM TALEBİ

“Biz de bir an önce UKOME toplantısının ardından zam kararının açıklanmasını bekliyoruz. 1,5 ay önce zam teklifimizi ilettik. Yüzde 25 oranında zam istedik. Henüz UKOME konuyla ilgili toplanmadı. Bu ay içerisinde kararın çıkmasını bekliyoruz.

SİFTAH YAPAMAYANLAR VAR

Geçen yıldan bu yana zam gelmeyen hiçbir şey yok. Biri çıkar da sizin zama ihtiyacınız yok derse onunla fena bozuşuruz. Bizim bünyemizde sadece okul servisi işleten esnaflar var mesela. Adamlar 15 aydır siftah yapamadı pandemi sebebiyle. Para kazanamıyorlar.

VATANDAŞIN DURUMUNUN DA FARKINDAYIZ

Biz yüzde 25 zam istedik. Toplantıda çıkacak sonucu merak ediyoruz. Tabi bizim ihtiyaçlarımız olduğu gibi vatandaşın da ihtiyaçları var. Bunu bilerek UKOME ‘de bir anlaşma zemininin sağlanacağını düşünüyorum.”

- En Kocaeli, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.enkocaeli.com/haber/7531908/servisciler-odasi-baskani-zama-ihtiyaciniz-yok-diyenle-bozusuruz