Taşdemir'den "Maldivler" tepkisi: Aklımızla alay ediyorlar

BÜYÜKŞEHİR PAYLAŞTI

Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından İzmit Körfezi’nin turkuaz renge bürünmüş halininin fotoğrafları paylaşılmıştı. Paylaşımda “Sen Kocaelisin ne öle Maldivler gibi havalar” ifadeleri kullanılmıştı.

“MÜSİLAJIN BAŞ SORUMLUSU”

Bu paylaşımın ardından KBB Meclisi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir Maldivler benzetmesine tepki göstererek konu ile ilgili bir paylaşım yaptı. Taşdemir paylaşımında ““Kocaeli Büyükşehir Belediyesi aklımızla dalga geçiyor. İzmit Körfezi’ni 2004’ten bu yana pisliğe bulayan Büyükşehir Belediyesi müsilajın baş sorumlusu olduğunu unutmuş gibi hareket ediyor.

“UÇAK BAKMAYA DİYE GİTTİ TATİL YAPTI”

Bugün plankton nedeniyle Körfez’in rengi değişti. Belediye körfezi Maldivlerle bir tutan bir paylaşımda bulundu. Biz bunların Maldiv sevdasını çok iyi biliyoruz. 2012 yılında eski başkanları İbrahim Karaosmanoğlu Maldivlere deniz uçağı bakmaya gidiyorum diyerek günlerce tatil yapmıştı.

“DENİZ UÇAĞI HAYAL KALDI”

Belediye parasıyla, belediyenin pek çok bürokratı Maldivlerde tatil yaptı. İddiaları Kocaeli’yi deniz uçağı üssü yapmaktı. İstanbul’a uçan tek bir uçağa bile sahip çıkamadılar. Sekaparka yaptıkları, binlerce lira harcadıkları deniz uçağı iskelesi çürüdü. Deniz uçağı hayal kaldı, Maldivler ise hala bunların akıllarından çıkmadı.

TÜRKİYE’DEN BİR SAHİLE BENZETİN TATİLİNİZ UCUZA GELSİN”

Sanıyorum ki belediyede yine Maldivlerde tatil yapmak isteyenler var. Bu halkın parasını daha fazla çarçur etmeyin. Körfezi benzeteceksiniz Türkiye’den bir sahile benzetin, bari tatiliniz ucuza gelsin. Yapmayın desek de yapacaksınız, bari ucuz yapın…” dedi.

- En Kocaeli, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.enkocaeli.com/haber/7518191/tasdemirden-maldivler-tepkisi-aklimizla-alay-ediyorlar