AK Partili ilçe başkanı özür diledi

TEPKİ ÇEKMİŞTİ

AK Parti Gebze İlçe Teşkilatının bir toplantısında masaya sofra bezi gibi konan Türk bayrakları tepki çekmişti. Konuyla ilgili CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan da bir açıklama yapmış ve yaşanan olaya tepki göstermişti. Bugün AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya’dan da bir açıklama geldi. Kaya tüm kamuoyundan özür diledi.

TOPLANTI SIRASINDA İKRAM EDİLENLER

İşte o açıklama:
“AK Parti Gebze İlçe Başkan Yardımcılarımızın bir istişare toplantısında ortaya çıkan görüntü hakkında kamuoyuna açıklama yapmak zorunluluğu doğmuştur.
Baştan belirtmek isteriz ki, söz konusu görüntü kesinlikle Türk Bayrağı üzerinde yemek yeme kastı taşımamakla birlikte, toplantı sırasında ikram edilen meyve tabaklarının dikkat etmeden, bilinçsizce Türk Bayrağı üzerine konulmasıyla ortaya çıkmıştır.

KALDIRILDI

Buna rağmen Bayrak sevgisi ve Bayrağa saygı konusunda sorgulanmayı dahi kabul etmediğimiz bir partinin temsilcileri olarak, söz konusu görüntü en çok bizleri üzmüştür. Dolayısıyla, durumun fark edilmesinin ardından söz konusu fotoğraf sosyal medya hesaplarından kaldırılmıştır.

ÖZÜR DİLİYORUZ

Aziz Şehitlerimizin kanının simgesi, bağımsızlığımızın sembolü ve tartışmasız şekilde en önemli kutsalımız olan Ay-Yıldızlı Bayrağımız uğruna can vermeye hazır bir teşkilat mensupları olarak, Türk Bayrağımızı bugüne kadar en yüksek noktalara taşımak ve orada dalgalandırmak için mücadelemizi sürdüreceğimizi, yapılan eleştirileri ve hasassiyeti saygıyla karşılayarak, bu görüntüye sebebiyet verdiğimiz için Yüce Milletimizden özür dilediğimizi saygılarımızla kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

- En Kocaeli, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.enkocaeli.com/haber/7325123/ak-partili-ilce-baskani-ozur-diledi