NCity’den anlamsız bir uygulama. En çok esnaf mağdur

10:00’DA AÇILIYOR

NCity AVM’nin uygulamasından vatandaş da esnaf da rahatsız. Bilindiği üzere normalleşme kararları doğrultusunda tüm yurtta AVM’ler 10:00 itibarı ile açılıyor. NCity AVM yönetimi de bu saat uygulamasına uyarak AVM’nin kapılarını 10:00’da açıyor.

RAHATSIZLAR

NCity AVM yönetimi, AVM’nin 10:00’da açılmasından dolayı önündeki otopark giriş ve çıkışlarını kapattı. 10:00’dan önce bu kapılar açılmıyor. AVM yönetiminin bu uygulamasından NCity AVM’nin alt katındaki kafe ve pastane sahipleri ise çok rahatsız.

KAFE VE PASTANE SAHİPERLİ

Çünkü AVM’ler 10:00’da açılsa da bu işletmeler daha erken saatlerde kapılarını açıyor ve müşterilerini kabul ediyor. Konum itibarı ile de binlerce insanın görev yaptığı Büyükşehir Belediyesinin yanında olan NCity AVM’deki kafe ve pastane sahipleri kapanan giriş ve çıkışlar sebebiyle satış yapamamaktan şikayetçi.

SONUÇ ALAMADILAR

Sıkıntılarını ve bu yanlış uygulamanın kaldırılması için defalarca NCity AVM yönetimine başvuran esnaflar ne yazık ki bir sonuç alamadı. Gazetemize ulaşarak sorunlarını aktaran esnaflar şunları söyledi:

ZATEN İŞLER BOZUK

“NCİTY AVM’nin oto parkı, giriş ve çıkışları kapalı. Sabah 10.00’da açıyorlar. Ancak pastane, börekçi ve kafeteryalar erken açıyorlar ve müşteriler araçlarıyla giremiyor. Şu pandemi döneminde zaten esnafın işleri bozuk Ncity yönetiminin bu anlamsız uygulaması yüzünden müşteriler içeri giremiyor ve esnafı zor durumda bırakıyorlar.

VATANDAŞ DA MAĞDUR ESNAF DA

Esnaflar olarak bu durumdan şikayetçi ve dertliyiz. Defalarca en yönetime durumu bildirmemize rağmen hiçbir sonuç alamadık. Tamam AVM 10:00’da açılıyor ama biz ne olacağız? Arabasını bırakamayan vatandaş alışveriş yapamıyor. Başka yerlere gitmek zorunda kalıyorlar. Vatandaş da mağdur biz de mağduruz.

BU KADAR ANLAYIŞSIZ OLUNUR MU?

Zaten işler bozuk. Defalarca yönetimle irtibata geçtik, bir sonuç alamadık. İlla oturup eylem mi yapmamız gerekiyor? Bu kadar anlayışsız olunur mu? Sabah saatleri tam bizim satış yapacağımız saatler. Kira ödediğimiz AVM yönetimi bu satışları yapmamıza izin vermiyor.”

- En Kocaeli, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.enkocaeli.com/haber/7304938/ncityden-anlamsiz-bir-uygulama-en-cok-esnaf-magdur