Korkunç kaza sonrası kapanan TEM’in Ankara istikameti trafiğe açıldı

MAKASLADI

Korkunç kaza  bugün  İzmit TEM Otoyolu Şirintepe viyadüğü İstanbul istikametinde meydana  geldi. İstanbul istikametine gitmekte olan bir TIR yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda sürücüsünün kontrolünü kaybetmesi sonucu makaslayarak devrildi.

DURAMADILAR

Arkadan gelen yolcu otobüsü, TIR, tanker ve otomobillerin bulunduğu 24 araç art arda birbirine çarptı. Haber verilmesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ve  sağlık ekipleri sevk  edildi. İtfaiye ekipleri kazada araçlarında sıkışan yaralıları kurtardı. Kazada yaralanan 21 kişi, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından İzmit ve  Derince’de bulunan hastanelere kaldırıldı.

D100'E YÖNLENDİRİLDİ

Kazanın ardından adeta savaş alanına dönen TEM Otoyolu’nun Ankara ve İstanbul istikametleri trafiğe kapatılmış, o yönlerde ilerleyen araçlar yetkililer tarafından, İzmit Doğu Gişeleri ve İzmit Batı Gişeleri'nden D100 Karayolu’na yönlendirilmişti. TEM Otoyolu’nun kullanım dışı olması nedeniyle şehir içi trafiği de kitlenme noktasına geldi.

ORTA REFÜJ KESİLDİ

Ekipler orta refüjdeki bariyeri keserek kazanın yaşandığı İstanbul istikametindeki araçları Ankara istikametine yönlendirdi. Kaza nedeniyle yolda kalan araçların tamamının kaldırılarak yol güvenliği sağlandıktan sonra yol tamamen trafiğe açılacak.

- En Kocaeli, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.enkocaeli.com/haber/7238825/korkunc-kaza-sonrasi-kapanan-temin-ankara-istikameti-trafige-acildi