İzmit Belediyesi, Mustafa Kabak'ı da işten çıkardı

MOBİNG GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLÜYORDU

İzmit Belediyesinde çalışan Kuruçeşme Kocatepe Mahalle Muhtarı Mustafa Kabak bir süredir yönetimden mobing gördüğünü sosyal medya hesaplarından yazıyor, duruma tepki gösteriyordu. Yıllık izinlerini alamadığını, yerinin değiştirildiğini yazıyordu.

“PERSONEL YERİNE İMZA ATTI”

Bu tepkiler nedeniyle bir süredir yönetimle arası açık olan Mustafa Kabak hakkında belediye tarafından soruşturma başlatıldı. İzmit Belediyesinden yapılan açıklamada Kabak’ın mahiyetindeki personeller yerine imza attığı iddia edildi, disiplin kuruluna sevk edildiği belirtildi.

DİSİPLİN KURULU KARARINDAN SONRA

İzmit Belediyesi müfettiş incelemesinin ardından disiplin kurulu da Mustafa Kabak’ın iş akdinin feshedilmesi talep etti. Başkan Hürriyet disiplin kurulunun bu kararını bugün imzalayarak BEKAŞ personeli olan Mustafa Kabak’ı işten çıkarmış oldu.

GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAK

Söz konusu işten çıkarma evrakında, “….4857 sayılı iş kanununun 25.maddesinin II bendinin e fıkrası “İşçinin işverenin güveninin kötüye kullanmak….” ve Toplu İş Sözleşmesi Disiplin Ceza Cetvelinin 12.maddesi gereğince iş akdi feshedilmiştir” ifadelerine yer verildi.

İBRAHİM EFE'DEN SONRA

İzmit Belediyesinde daha önce de İbrahim Efe işten çıkarılmıştı. Tavşantepe Mahalle Muhtarı olan Efe de tıpkı Kabak gibi İzmit Belediyesinde çalışıyordu. 

- En Kocaeli, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.enkocaeli.com/haber/6952623/izmit-belediyesi-mustafa-kabaki-da-isten-cikardi