TOYOTA 2 bin 500 personel alacak

KOCAELİ’DE İKAMET EDENLER

TOYOTA Otomotiv Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, yıl sonuna kadar 2 bin 500 sözleşmesi personel alınacak. İşe alınacak personellerde ise özellikle Kocaeli, Sakarya ve Düzce’de ikamet etme şartı aranıyor. İŞKUR’un Mesleki Eğitim Projesi (MEGİP) desteği ile işe alınacak işçiler kapsamında Nisan ve Mayıs aylarında yaklaşık 1000 kişinin işe başlatılması planlanıyor.

İŞE ALINACAK MESLEK GRUPLARI

Mesleki Eğitimi Geliştirme Projesi (MEGİP) kapsamında Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de işe alınacaklar için, 3 hafta süreli oryantasyon ve mesleki eğitim sonrası kursiyerlere 6 ay süreli sözleşmeli çalışan olma imkanı sağlanacak. Ayrıca, bu alımların bir kısmı 6 aylık çalışma sonrasında uygun görülmesi halinde firmada kadrolu çalışan olma imkânına da sahip olabilecekler. İşe alım için yetiştirilecek meslek grupları ise; Kalite Kontrolcü, Oto Montajcı, Nokta Kaynakçısı, Boya Operatörü ve Plastik Mamuller İmalatçı olarak açıklandı.

MEVCUTTA 5 BİN ÇALIŞAN VAR

150'ye yakın ülkeye araç üreten TOYOTA Otomotiv Sanayi Türkiye'nin Sakarya'daki fabrikasında halihazırda 5 bin kişinin üzerinde çalışan bulunuyor. Buna bağlı olarak Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Başkan Yardımcısı Necdet Şentürk'ün yaptığı açıklamaya göre firma, bu yılın üretim ve ihracat hedefi için alınması 2 bin 500 kişilik işgücü desteği almayı planlıyor.

KATILIMCI ŞARTLARI

Mesleki eğitim projesine katılmak isteyen iş arayanların; 30 yaşın altında, en az lise mezunu, Sakarya, Kocaeli veya Düzce’de ikamet ediyor olması gerekmektedir. Bu şartları taşıyan iş arayanlar, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’ye, Sakarya ve diğer illerin İŞKUR İl Müdürlükleri’ne veya online platformlara başvuru yapabilirler.

- En Kocaeli, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.enkocaeli.com/haber/6947134/toyota-2-bin-500-personel-alacak