Bakan duyurdu: Vatandaşa ücretsiz patates soğan

DUYURDU

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pekdemirli dün sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bakan Pekdemirli valilikler kanalıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz patates ve soğan dağıtımı yapılacağını duyurdu. Bakan Pekdemirli Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

TMO’DAN

“İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılması amacıyla, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) patates ve kuru soğan tedariki ve dağıtımı ile görevlendirilmiştir.

85 KURUŞTAN ALINACAK

Üretimin yoğun olarak yapıldığı ve depolandığı illerimizden başlamak üzere ÇKS'ye kayıtlı üreticilerden, üretici örgütlerimiz aracılığıyla 2020 yılı mahsulü olan patates 25 kilogramlık çuvallanmış olarak kilogram başına 85 kuruştan satın alınacaktır.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE

Aynı şekilde kuru soğan temin tedarik ve dağıtım işlemlerine de başlanmıştır.
TMO tarafından alımı yapılan patates ve kuru soğanı İl Valiliklerimiz (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları) düzenli olarak yardım yapılan ihtiyaç sahibi ailelere bedelsiz dağıtacaktır.

RAMAZANDAN ÖNCE

Bakanlığımız ve TMO olarak depo, finansman, personel ve lojistik gibi tüm hazırlıklar ikmal edilmiş olup Mübarek Ramazan Ayı'na girmeden önce illerimize sevkiyat işlemleri başlatılmış olacaktır.”

- En Kocaeli, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.enkocaeli.com/haber/6926505/bakan-duyurdu-vatandasa-ucretsiz-patates-sogan