CHP Büyükşehir grubu İzmit Belediyesinin Ekşi’ye kat artışı kararını mercek altına alıyor

4 KATTAN 8 KATA

Bu toplantıda CHP’li Büyükşehir Meclis üyeleri İzmit Belediye meclisinden oy birliğiyle geçen ve Recep Ekşi’ye ait arsadaki 4 kattan 8 kata çıkan kat artışıyla ilgili maddeyi mercek altına alacaklarını söyledi. Orhan Tanış konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Geçmiş kararlarımızla çelişmeden tavrımızı belirleyeceğiz” dedi.

DİKEYE KARŞIYIZ

Recep Ekşi’nin arsasına özel yapılan imar düzenlemesiyle ilgili konuşan Engin Taşdemir, “Biz bugüne kadar parsel bazında kat artışlarını doğru bulmuyorduk. Birçoğuna muhalefet şerhi koyduk ve idare mahkemesine taşıdık. Dikey yapılaşma yerine her zaman yatay yapılaşmayı savunduk. Dün de konuyu gazatelerde okuduk. Ama bu madde Büyükşehir’e gelecek. Gereken incelemeleri yapacağız. Şu an konuyu tam olarak bilmiyoruz” dedi.

TAVRIMIZI BELİRLEYECEĞİZ

Konuyla ilgili görüşlerini aktaran aktaran Orhan Tanış ise, “Biz dosyayı göreceğiz ve değerlendireceğiz. Tabi bu kararı alırken geçmişte verdiğimiz kararlar belirleyici olacaktır. Dosyanın tam içeriğini görmemiz lazım. Şu an için net bir şey söylemek doğru değil. Dosyaya bakacağız. Geçmiş kararlarımıza bakacağız ve ona göre tavrımızı belirleyeceğiz” açıklamasında bulundu.

- En Kocaeli, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.enkocaeli.com/haber/3633723/chp-buyuksehir-grubu-izmit-belediyesinin-eksiye-kat-artisi-kararini-mercek-altina-aliyor