Cedit maddesi meclisten geçti

BAZI TARTIŞMALAR

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Cedit Mahallesi’nin kentsel dönüşümü için İzmit Belediyesi’nin ödemesi gereken miktar ve Halk Süt için kredi kullanma yetkisi için komisyona gönderilmesi teklifi oylandı. Madde oy birliğiyle geçerken öncesinde bazı tartışmalar yaşandı.

ANAM AĞLADI

Konuyla ilgili konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “15 milyon TL para gerekiyor. Cedit’e de sizden yardım istedik. Yardım etmediniz. Büyükşehir Belediye başkanı ‘gündemimde yok’ dedi. Belki Vadi İzmit’teki yerleri satabiliriz. İnsanlar mağdur olmasın istiyoruz. Halk Süt hem istihdam yaratacak önemli bir proje, kırsal kalkınmayı destekleyecek. Araç kredisi için 10 ay oldu anam ağladı” dedi.

“BAKANLIKTA DA SORUN VARDIR”

AK Partili meclis üyesi Muharrem Tutuş, “Bu Cedit işinin nasıl yürüyeceğini biliyorsunuz. Bu işlerde protokol var. Bu projenin bırakılacağı yer Büyükşehir değil. Bu işi Ankara’ya bırakacağınız yer bellidir. Sonrasında Büyükşehir değerlendirir. Her şeye rağmen bakanlıktan randevu almadıysanız; İzmit Belediye Başkanı’na 10 ay randevu verilmiyorsa bakanlıkta da sorun vardır” dedi.

BENİM DE BAŞKANIM

Hürriyet, “Göreve geldiğimizde bu saatli bombayı kucağımızda bulduk. Bunu kavgaya dökmek istemiyorum. Büyükşehir yapsın dediğinizde buyurun dedim. Tahir başkan benim de başmanım. 50 milyonluk proje. Protokole ben imza atmadım. Bu sizin projeniz demek zorunda değilim. İnsanların ciddi problemi var. Büyükşehir bunu daha hızlı yapacaksa seve seve devrederim dedim. Benim derdim Tahir Başkanla kavga etmek değil. Başkanın yanına gittik. Cedit’i sorduk. ‘Bunu yapmak istiyor musunuz?’ dedi. Tahir Bey’in sizin söylediklerinizden haberi yok. ‘Bakanlığa devredelim’ dedi. O günden bu yan da hala ses yok” ifadelerine yer verdi.

- En Kocaeli, Belediyeler bölümünde yayınlandı
https://www.enkocaeli.com/haber/3632314/cedit-maddesi-meclisten-gecti