Yıldız Sunta’da zor günler geçiyor mu?

ZOR GÜNLER

Yıldız Sunta, son 8 aydır personellerine maaş ödeyemiyor. Kapanma noktasına gelen fabrikada işçiler halen bir umut bekliyor. Bu umudun sebebi de bundan bir buçuk ay önce yapılan bir açıklama…

14 MAYIS’TA DUYURMUŞTUK

14 Mayıs tarihinde EN Kocaeli’de Yıldız Sunta ile ilgili flaş bir gelişmeyi okuyucularımıza duyurmuştuk. O da fabrikanın sahibi Ahmet Yıldız’ın işçilerine yaptığı çağrıydı. Ağaç İş Sendikası yetkilileriyle bir araya gelen Ahmet Yıldız, fabrikayı kapatmak istemediğini ve ortak almaya çalıştığını ifade etmişti.

BİR BUÇUK AY ÖNCE SÖYLEDİ

Yıldız Sunta’nın sahibi Ahmet Yıldız, burada dev fabrika için büyük bir umut ışığı olduğunu açıklayarak sendika yöneticilerine, “Fabrikaya bir ortak almaya çok yakınız. Gitmek isteyen işçi arkadaşlarımız tabi ki gidebilir. Ancak işçi arkadaşlarımızdan sabırlı olmasını istiyorum. Bu iş Allah’ın izniyle olacak. Ben bu fabrikanın bacasını tüttüreceğim” demişti.

400 İŞÇİ İLİŞİĞİNİ KESMEDİ

Ağaç İş Sendikası da fabrika çalışanlarına Ahmet Yıldız’ın mesajını iletti. Yaklaşık 400 işçi Ahmet Yıldız’ın bu umut dolu mesajının ardından beklemeye koyuldu ve fabrikayla ilişiğini kesmedi.

İKİ TEKLİF VAR

Yaşanan süreçte Yıldız Sunta’ya bir yerli bir de yabancı olmak üzere iki şirketten ortaklık teklifi geldiği öğrenildi.
Ancak ortaklık teklifi veren firmaların ismi şimdilik açıklanmadı.

İŞÇİLER MERAKLA BEKLİYOR

Eğer bu görüşmelerden biri olumlu sonuçlanırsa Ahmet Yıldız, fabrikasına bir ortak alacak ve hızlı bir şekilde fabrika işler hale getirilecek.
Şimdi işçiler merakla ortaklık görüşmelerinin tamamlanmasını bekliyor.

- En Kocaeli, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.enkocaeli.com/haber/2807083/yildiz-suntada-zor-gunler-geciyor-mu