Bahri Yavuz; Allah yanınıza bırakmaz

Kocaelispor bugün Olağanüstü Kongre yapıyor. Yunus Emre Nikah Salonu’nda gerçekleşen kongrede heyecan dorukta.

Genel Kurula tek aday ise Kartepe eski belediye başkanı Hüseyin Üzülmez.
Bilindiği üzere mevcut başkan Bahri Yavuz yeniden aday olmamıştı. Yavuz’un aday olmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Yavuz kongrede yaptığı konuşmada, siyasileri uyardı. Yavuz, “Bugünden sonra bu kulübü fayda sağlayacağınız bir yer olarak görmeyin. Allah yanınıza bırakmaz” dedi.

SİYASİLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Öte yandan olağanüstü genel kurula siyasiler oldukça yoğun ilgi gösterdi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İyi Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, AK Parti İlçe Başkanı Ali Güney, CHP İlçe Başkanı Hakan Çakar, İyi Parti İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, KOTO Başkanı Necmi Bulut, Kocaelispor eski başkanları Bahri Yavuz ve Serhan Gürkan, birçok siyasi isim katıldı.

KENTİN EN BÜYÜK MARKASI

Büyük Başkan sloganları ile kürsüye çıkan başkan Bahri Yavuz, geçmişte kongrelerde yaptığı konuşmaları hatırlattı. “Kimseye ayrım yapmaksızın bu takım için burada toplanan herkese teşekkür ederim. Kocaelispor bu kentin en büyük markası.” Bu kulübün bir kuruşunu gereksiz harcamayacağımıza, kulübümüzün içine siyaset sokmayacağımıza namusumuz üzerine yemin ediyorum” demişim. Öyle de yaptık.

‘HAYAL SATMAYACAĞIZ’ DEDİK

İlk sene finalinde “şampiyon olamadık üzgünüz” demişiz. Ama yeniden şampiyon olabileceğimizi de ifade etmişiz. Kocaelispor’un konuşulması için her yerde olmamız gerektiğini anlattık. Şehre hayal satmayacağız dedik. Biz yapamayacağımız hiçbir şeyi size söylemedik. Yarın karşınıza mahçup çıkacağımız bir söz vermedik.

KULÜBÜN ARKASINDA DİMDİK DURDUK

ir şeyi ne kadar yapabildiğimiz tartışılır ancak hayal satmadan yaptık her şeyi. Sanayi kuruluşlarımızın hepsine proje getirmeden gitmedik. Karşılıksız bir şey istemeye gitmedik. Biz taraftar olarak kulübün arkasında dimdik durduk. Enver Güler ‘Yoktular’ dedi. Evet yoktular. Belki şimdi varlar. Şu an var olanlarla ne yapacağız ona odaklanmalıyız.

DEDİKLERİMİZİ YAPTIK

Büyükakın ile KEV süreci döneminde çok görüştük. O dönem gerçekten direkten döndük. Büyükakın bir bürokrattı ama siyasileri bu işe ikna etti. Biz kimseden bütçe istemedik. Niye devam etmiyoruz. Kocaelispor taraftarı her şeyin çabuk olmasını istiyor. Yapabileceklerimizi anlattık. Hepsini yaptık. Biz “şehrin takımını ayağa kaldır, konuşulur hale getir, alt yapıda çocuk yetiştir, bu takımla eğlendir” dedik. Ve hepsini yaptık.

OLMAMIZ GEREKEN YERDE OLACAĞIZ

Bu taraftar bu kulübü nasıl yoktan var ettiyse, bundan sonra gelen yönetimde aynı şekilde çalışacak. Söylediklerimizin hepsini yaptık. Bizim takım tutma ruhumuzla İstanbul’daki takımların ruhu aynı değil. Onlar gücü seviyor. Bu ülkede Kocaelispor ruhu gibi bir takım gösterin. Biz güç budalası olmayacağız. Bu kulübü nasıl yoktan var ettiyse bu taraftar tekrar yapacak. Yeni yönetime başarılar diliyoruz. Lütfen takımımızın önünde ve arkasında olalım. Biz her zaman olması gereken yerde olacağız.

ALLAH YANINIZA BIRAKMAZ

Siyasilerden bir ricamız var. Bugünden sonra bu kulübü fayda sağlayacağınız bir yer olarak görmeyin. Biz buraya cebinde son para ile bilet alan taraftar ile geldik. 25 bin taraftarın olduğu yere gelip ‘Beni görürler illa’ diye düşünmeyin. Allah yanınıza bırakmaz. Eğer bu insanların emeğini, gözyaşını siyaset çıkarlar için kullanırsanız, bu şehir, bu taraftar, Allah sizi affetmez” dedi.

Enver Güler: Önceden Yoktunuz. Şimdi de yoksunuz!

- En Kocaeli, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.enkocaeli.com/haber/2649463/bahri-yavuz-allah-yaniniza-birakmaz