Işık, Bilnet’i gezdi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerinde bulunan AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü’nü ziyaret edip, öğrencilerle öğle yemeği yedi. Işık’a kampüsü Bilnet Kocaeli Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz gezdirdi.

KAMPÜSÜ GEZİP, BİLGİ ALDI
İzmit Tepeköy Mahallesi’nde bulunan Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü’nü önceki gün AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ziyaret etti. Bilnet Kocaeli Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz tarafından karşılanan Işık, anaokulu, ilkokul, ortaokul, Fen ve Anadolu liseleri olmak üzere 58 derslikten oluşan kampüste sınıfları, spor salonlarını, güzel sanatlar dersliklerini gezip, öğrencilerle öğle yemeği yedi. Işık ve Korkmaz’a Kampüs Müdürü Yasemin Demirkol da eşlik etti. Siyasi görevlerinin yanı sıra aynı zamanda Matematik Öğretmeni olan Fikri Işık, ilk olarak rotobotik kodlama laboratuvarını inceledi. Burada bölüm öğretmenlerinden bilgi aldı.

ÖĞRENCİLERLE YEMEK YEDİ
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı döneminde robotik kodlama derslerinin zorunlu hale gelmesinde etkisi olan Işık, “Robotik kodlama çağımızın yeni alfabesidir. Bu konuda öğrencilerimize doğru zamanda doğru şekilde eğitim sağlamak gerekir” dedi. Daha sonra güzel sanatlar dersliklerini ve spor salonlarını da gezen Işık, kampüsün yalnızca ders odaklı planlanmamasına sevindiğini belirterek, “Öğrenci okula isteyerek gelmiyorsa, verilen eğitimin hiçbir anlamı yoktur. Kampüste spor, görsel sanatlar, müzik ve drama derslerine imkan sağlanmasına bu açıdan sevindim, yerinde olmuş” dedi. Sınıfları ziyaret edip, tarih ve edebiyat derslerinin bir bölümüne katılan Işık, daha sonra yemekhanede öğrencilerle öğle yemeği yedi. Korkmaz, ziyaretinden dolayı Işık’a teşekkür etti.

- En Kocaeli, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.enkocaeli.com/haber/2642737/isik-bilneti-gezdi