- G:

O videoyu izletti, “Düpedüz ahlaksızlık” dedi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’dan, CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı ve CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’a çok sert cevaplar

O videoyu izletti, “Düpedüz ahlaksızlık” dedi
O videoyu izletti, “Düpedüz ahlaksızlık” dedi
+3
Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti Karamürsel İlçe Başkanlığı Yerel Yönetimler Danışma Toplantısına katılan Başkan Büyükakın, Çayırova’daki toplantıda sözlerinin çarpıtıldığını ifade ederek,  “Zaten asla ve kat’a ne Cumhuriyete ne Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, bakın ben Atatürk diyorum. Verdiğim cevapta da onlara sordum. Ülkemizin kurucusu olan Atatürk’e, Atatürk diyemeyen il başkanlarına hesap sorun dedim. Buyrun sorun. Ben bütün konuşmalarımda göğsümü gere gere bir Cumhuriyet çocuğu olarak, bir Türk evladı olarak, apaçık söylüyorum. Cumhuriyet, bizlerin ve bu aziz milletindir. Ancak Mustafa Kemal Atatürk’e, Atatürk diyemeyenlerin değildir” dedi.

CUMHURİYET BİZLERİN VE BU AZİZ MİLLETİNDİR

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanlığı Yerel Yönetimler Danışma Toplantısına katıldı. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Yasemin Özdemir, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Başkanı Sait Mete ve teşkilat üyelerinin de hazır bulunduğu danışma toplantısında gündemi değerlendiren Başkan Büyükakın, “Belediyecilik gönül işidir” diyerek şöyle konuştu: 

YALAN ÜZERİNE SİYASİ KAMPANYA

 “Gönlümüzü ortaya koyduğumuz zaman ortaya çıkan hizmetleri de İsmail bey detaylı bir şekilde anlattı. İşte gerek hükümetimizin gerek ilçe belediyemizin gerekse Büyükşehir Belediyemizin yaptığı hizmetlerin ortaya çıkmasında iki tane temel başarı unsuru var. Birinci Sayın cumhurbaşkanımızın liderliği ve vizyonu. İkincisi de siz dava arkadaşlarımızın gayreti ve fedakârlığıdır. Eğer sizler bu çalışmaları anlatmasaydınız, eğer siz olmasaydınız bu çalışmaların hayata geçme şansı yok” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Büyükakın, şunları söyledi: “Biz gerçekten Belediyecilikte ve memleketin yönetiminde rakip tanımıyoruz. Muhalefetin bize rakip olma şansı yok, yanımızdan geçme ihtimali de yok. Ancak muhalefet bir şeyi biraz iyi yapıyorlar. O da iyi mi kötü mü tartışılır.

BİZ REKLAM İŞİNİ İYİ YAPAMIYORUZ

İsmail Bey de söyledi. Biz reklam işini iyi yapamıyoruz. Onlarda sadece reklam yapıyorlar. Yalan üzerine inşa edilmiş bir siyasi kampanya yürütüyorlar. Birkaç gündür süren bir yalan kampanyası daha var. Aslında önceki danışma toplantılarında bahsetmiştim. Önümüzde ki süreçler bir karalama kampanyası başlatılacak. Hangi aktörler varsa kim varsa kime saldırmaları gerektiğini düşünüyorlarsa itibarsızlaştırmak için her yolu deneyecekler demiştim. Ben yanılmışım. Yaza doğru başlayacaklar diye düşünüyordum. Ama hemen başladılar.

HER KUŞUN ETİ YENMEZ

Geçtiğimiz günlerde yerel yönetimler ilçe danışma toplantılarının Çayırova ayağında benim konuşmamın bir kısmını alıp onu başka bir forma döndürüp kastetmediğimiz manayı oradan çıkartıp, önce kurgu sonra servis peşinden algı sonra da yargı yapmaya kalkıştılar. Ama her kuşun eti yenmez. Ben şimdi söylediklerimi iddia ettiklerini nasıl iddia ediyorlar, kendi ifadeleriyle söyleyeyim. Mesela Milletvekilleri Sayın Tarhan diyor ki, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılında yüz yılın hesaplaşma yapacağını söyleyen Tahir Büyükakın, size oturduğunuz koltuğa seçilme hakkını veren Cumhuriyetin ilanıyla mı hesaplaşacaksınız?' diyor. Şimdi size o konuşmamın içeriğini de size izleteceğim. Akıl sahibi insanlara altını çiziyorum.

YALANLARINDA BOĞULSUNLAR

Vicdan sahibi ahlak sahibi bir insan bu konuşmadan Cumhuriyetin ilanıyla hesaplaşmayı anlan mı anlamaz mı akıl sahiplerine vicdan sahiplerine ahlak sahiplerine havale edeceğim. Bunlar böyle olmadıkları için ben bu videoyu gösterdikten sonra da yeni yalanlarına devam edecekleri için onların cevaplarını hiç umursamıyorum. Onlardan bir cevap da beklemiyorum. İzan sahibi akıllara hitap ediyorum. Kendilerini muhatap almıyorum. Yalanlarında boğulsunlar. Şimdi ben videoyu sizlere göstereceğim. Kendi gözlerinizle görün. Lütfen bunu vatandaşlarımıza anlatın. Ben burada Cumhuriyetin kuruluşuyla mı hesaplaşacağım mı demişim, yoksa basına verdiğimiz konuyla ilgili demeçte ifade ettiğim gibi bizim milletimizle kast edenlerle hesaplaşmayı mı ifade etmişim onu görelim” diyerek konuşmayı teşkilat üyelerine izletti ve şunları söyledi:

DIŞ POLİTİKADAN BAHSEDİYORUM

“Türkiye’nin yakın ve uzak coğrafyasında, bölgesinde oyunlar kurmaya başladık, kurulan oyunları bozmaya başladık” diyorum diyerek konuşmayı içeren videoyu adım adım biz kez daha teşkilat üyeleriyle analiz eden Başkan Büyükakın, “Yani dış politika ile alakalı bir mevzudan bahsediyorum. Oyunlar kuruyoruz, oyunları bozuyoruz, diyorum. Nerede, yakın coğrafyamızda uzak coğrafyamızda diyorum. Buradan siz ne anlarsınız, Libya’yı anlarsınız Akdeniz’i anlarsınız. Cumhuriyetin kuruluşu anlaşılır mı buradan. Anlaşılmaz.

SEVR İLE BAŞLADI

Konuşmamın devamında 2023’de bunun duruşması olacak diyorum. Yani kurulan oyunların bozulan oyunların duruşması olacak 2023’de. Arkadan gelen şey şu. 2023’de bunun duruşması olacak. Yani kurduğumuz oyunların bunun duruşması olacak bunun duruşması diyorum. Bunun yüzyıllık hesaplaşması olacak yani diyorum. Ne zaman bu oldu. Bu, Sevr ile başladı. Türkiye’yi bölmek isteyenler, Türkiye’ye kast edenler bunu denediler ve bu emellerinden hiçbir zaman vazgeçmediler. Biz bu Anadolu topraklarına girdiğimiz andan itibaren böyle yapıyorlar, böyle yapmaya da devam ediyorlar. Bakın bu konuşmadan Cumhuriyet çıkıyor mu? Hiçbir şekilde yok."

GÖĞSÜMÜ GERE GERE

"Zaten asla ve kat’a ne Cumhuriyete ne Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, bakın ben Atatürk diyorum” diyen Başkan Büyükakın, şunları ifade etti: “Verdiğim cevapta da onlara sordum. Ülkemizin kurucusu Atatürk’e, Atatürk diyemeyen il başkanlarına hesap sorun dedim. Buyrun sorun. Ben bütün konuşmalarımda göğsümü gere gere bir Cumhuriyet çocuğu olarak bir Türk evladı olarak apaçık söylüyorum, Cumhuriyet bizim Cumhuriyetimizdir. Ancak ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e, Atatürk diyemeyenlerin hiç değildir. Demokrasinin yolu Diyarbakır’dan geçer diyenlerin de hiç değildir.

ÇIK, SEN DE LANETLE

Yine bizim verdiğimiz bu cevaba binaen yine laf salatası yapmışlar. Ben cevapta dedim ki, siz kendinizle alakalı gündemi saptırmak için bizim konuşmamızı saptırıp gündem değiştirmek ve bizle ilgili algı operasyonu yapmak istiyorsunuz, demiştim. Yine bir sürü laf salatasında bulundular. Bakın, Hodri Meydan. Ben diyorum ki PKK bir terör örgütüdür, PKK’ya destek veren HDP onun yan taşeron kuruluşudur. Sümüklü FETÖ ve onun örgütü bir terör örgütüdür. FETÖ onun terör örgütünün başındadır. Türkiye Cumhuriyetine kast eden tüm düşmanlara karşı, tüm terör örgütlerine karşı, ama demeden fakat demeden istisna getirmeden şöyle böyle demeden tamamını lanetliyorum. Çık sen de lanetle” dedi.

SÖZ EDENİN DE ALNINI KARIŞLARIZ

Başkan Büyükakın konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Sayın Tahsin Tarhan açıklamasında şunu da demiş, zaten benim açıklayın açıklamanız gereken şeylere cevap verin dediğim şeyde, ima ettiğim şeyi söylemiş. Demiş ki “O koltuğu Cumhuriyete borçlu olduğunuzu unutmayın” diyor. Eyvallah, herkes Cumhuriyete borçlu. Bu vatan Cumhuriyete borçlu, Cumhuriyeti kuran kurucularına borçlu. Onun kurucularının aziz emaneti karşısında minnettar. Buna söyleyecek kimsenin sözü yok. Söz edenin de alnını karışlarız.

TAHSİN TARHAN'IN YALANI

Sayın Tarhan açıklamasında devam ediyor. Diyor ki, “Bu millet bu sözleri söyleyen, bu ülkenin milli kaynaklarını hiç düşünmeden 5 müteahhide peşkeş çeken, adaleti, hukuku yok edenlerle 100. yılda sandıkta hesaplaşacak” ifadelerini söylüyor. Bakın, hesaplaşma ifadesini Cumhuriyetle eşleştiren kendileri. Beşli çete diyor ya. Sayın Tarhan, Hünkar Çayırını talan ediyorlar oraya inşaat yapıyorlar, demişti. O inşaat dediği yer Tuzla’da çıktı. Hünkar Çayırı Gebze’de. Dediğin yerde inşaat yok, çık göster dediğimizde başka bir yalan söylemeye devam etti. Tuzla’da inşaatın fotoğrafını koydu, Hünkar Çayırı’na inşaat yapıyorlar dedi, cevabını verdik, hiçbir cevap vermedi. Bunlar yalanı yol edinmişler. Yalan söylüyorlar. Peşinden bir yalan daha söylüyorlar.”

RADİYE HANIM SORMUŞTU

Başkan Büyükakın, “Ben şimdi kendisine sesleniyorum. Geçen günlerde Kocaeli Milletvekilimiz Radiye Hanım, geçenlerde Genel Başkanlarına hitafen dedi ki, “Beşli çete beşli çete deyip duruyorsun. Bu beşli çeteye iş yapan İl Başkanların var mı” dedi. Cevap bekliyoruz. Eğer Tahsin bey öğrenemezse, beni arasın. Biz bunları kürsüden söylemeyiz. Kürsüden söylenecek şeyler değil bunlar.

KAMYON PLAKALARINI DA VEREYİM

Arasın beni, kamyon plakalarına kadar vereyim, o il başkanın kim olduğunu kendisine bizzat söyleyeceğim. Cesareti varsa gitsin bu genel başkanına bu bilgiyi aktarsın. Buradan niye söylemiyorum, korktuğumdan değil tabi ki ticari konular bunlar, ticari sır onun için söylemiyoruz, edebimizden de söylemiyoruz. İş yapabilir bir insan. Her yerde yapabilir buna da bir mahsur yoktur. Ama bir taraftan iş yapabilirim bunda ne var deyip, diğer bir taraftan çıkıp beşli çete beşli çete demez. Bu ahlaksızlık olur. Bu iftiracılık olur. Bu sahtekârlık olur. Az önce gösterdiğimiz video da ki konuşmayı da Cumhuriyet ile eşleştirmek ise düpedüz ahlaksızlıktır” ifadelerini sarf etti.

ALTINA İNANILMAZ GALİZ KÜFÜRLER ETTİLER

“O haber sonrası Cumhuriyet Gazetesi muhabiri beni aradı” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Büyükakın şunları söyledi: “O konuşmada neyi kast ettiniz sorusunu sordu. Kendilerine verdiğim cevapta dedim ki Emperyalizmi kast ediyorum. Sevr’i kast ediyorum, Türkiye Cumhuriyetine kast edenleri kast ediyorum, onlarla bin yıllık mücadelemizi kast ediyorum. Hiçbir açıklamama yer vermeden o haberi kasıtlı bir şekilde servis ettiler. FETÖ’cü kanallara ve farklı birçok kanala servis ettiler. Ardından sosyal medyada gündem olsun, infaz edelim diye paylaşımlar yaptılar. Onların altına inanılmaz galiz küfürler ettiler. O küfürleri aynen iade ediyorum demiyorum. Çünkü bizim adabımızda anaya bacıya sövmek yoktur. Biz böyle bir ahlaksızlık yapmayız.

SİZİN İÇİN YOL OLMUŞ

Ama diyorum ki siz yaparsınız, Şehidin anasına da, abisine de, babasına da söversiniz. Sizin için bu yol olmuş. Her türlü galiz küfrü edersiniz. Önce iftira eder sonra o iftiraya binaen küfür de edersiniz. Ama biz sizin küfrünüze küfürle bir cevap vermeyiz. Deriz ki o küfürler üslubu beyan aynıyla insan. Lafı gereği üslubu neyse insan ayni ile odur. O sizin kendinizi gösterir. O sizin çukurunuza inmeyiz” dedi. Konuşmasının sonunda sesi kısılan Başkan Büyükakın, “Çayırova’da ki toplantıda böyle sesim kısıldı. Konuşmayı bitirirken, sesimin kısıklığına işaret ederken, biz kısık sesleriz, minareleri ezansız bırakma Allah’ım, dedim. Orda da minarelerden neti kast ediyor, soruyorlar. Cevap vermeye de gerek yok diyorum. Anlayan anlamıştır. Anlamayan kulaklara davulda çalsan zurna da çalsan faydası yoktur. Ben takdiri aziz milletimizin vicdanına bırakıyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.    

06 Şub 2022 - 12:00 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler En Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı En Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.

11

Türkoğlutürk - SAYIN BAŞKAN ÇOK NET VE İÇTENLİKLE ANLATTINIZ CUMHURİYETİMİZİN KURUCU ÖNDERİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK,RAHMETİLE ANIYORIZ

O İSMINI ALDIKLARINIZIN KOCAELİ HALKINDAKİ KARŞİLİGİ 0+0==00 DIR

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 26 Ekim 17:47
10

Thor - Tahir'in yaptığı tek şey hamaset siyasetidir. Vatan millet sakarya edebiyatının müşterisi olunca hiçbir icraat yapmadan bol keseden sıkıyorsun. Bir bak hele başkanı olduğun belediyeye pislik akıyor içinde. Kürsüye çıkıp hamaset yapacağına bir belediyeye bak. Daha belediye başkanlığını bile yapamadan boyundan büyük laflar ediyorsun. Kocaeli tarihinde senin kadar başarısız bir belediye başkanı görmemiştir muhtemelen. İçinde tarikatlar, cemaatler cirit atıyor. Sayıştay raporlarına yansıyan yolsuzlukların haddi hesabı yok. Tahir bey sen hamaset yap bol bol müşterisi çok olur. Her türlü pisliğin üstünü örtmekte birebir. Vatan, millet, bayrak de kimse senin ne yaptığına bakmaz. Senin de suçun yok her halk layık olduğu şekilde yönetilir.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 27 Ağustos 13:35
09

Adem - yüz yıllık hesaplaşmanın manası nedir acaba, TC'ni mi kast ediyor yoksa yüz yılda vatana hizmet edenlerin yaptıklarını mı kast ediyor

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Ağustos 08:46
08

Fth - Helal başkan içimizdeki hainlerle hesaplaşma zamanı geldi bunların yunan olduğunu düşünüyorum

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 19 Mayıs 01:01
07

Eylem Firat Çeli̇k - BİRİDE GELSİN BENİM HALİMİ GÖRSÜN BENİ İLİĞİME KADAR KURUTTULAR HİÇ BİR SOSYAL DESTEK VERMİYORLAR ANNE KIZ İKİMİZDE ENGELİYİZ 01.07.2021 YILINDAN BU GÜNE KADAR ENGELLİ MAAŞLARIMIZIDA VERMİYORLAR GELEN BİZE SALDIRIYOR GİDEN BİZE SALDIRIYOR ÇOK ŞİDDETLİ PİSKOLOJİ BASKI VE ŞİDDETLERİNE MARUZ KALIYORUM HANGİ MERAMETLİ ADİL ADALETLİ VİJDANLI VARSA BU DUNYADA BİRDE GELSİN GÖRSUN ŞU HALİMİ HEPSUSTURUYORLAR GİZLİYORLAR BENİM BİR GELEÇEĞİM VARDI YA HERŞEYİMİ ELİMDEN ALDILAR HER YERDE HER ADAMI MALIMI MÜLKİYETİMİ 22 YILIKENGELLİ EVİMİ 200 ADETKARIŞIK TONLARCA MEYVELERİMİ ÇALIP ÇIRPIP TOP GİBİ OYNUYORLAR YİYORLAR SAYISIZÇA ÇOK SAYIDA YILARIMIN EMEKLERİNE ALIN TERİME CANIMA MALIMA GÖZ DİKTİLER SÖMÜRGEÇİLER GİBİ SÖMÜRDÜLER HAK İHLALİM VAR HUKUK İHLALİM VAR BUNLAR HANGİ PARTİ OLURSA OLSUN HİÇ BİR PARTİ NE BİZE VE NEDE HAKLARIMIZA HAK KAYBIMIZA HİÇ BİRİDE SAHİP ÇIKMADI ARTIK TAKATİM KALMADI ZALİMLERİN ZULÜMLERİNE ALLAH DİYORUM BENİM AHIM ANNEMİN AHINI HİÇ KİMSEYE YER YÜZÜNDE BIRAKMASIN GÜN YÜZÜYLE ÖLDÜRÜLMEDEN SÜRÜNDÜRÜLMEDEN BANA ŞU GARİBAN ANNEME YAŞARKEN GÖRMEYİ NASİP ETSİN AMİN....

HAKSIZ YERE KUL HAKKIMIZI YEMEK NEYMİŞ NASIL BİR BİN ACI BİZE YAŞATANADA RABBİM BU BİN BİR ACIYI ONLARADA YAŞATSIN AMİN...

BİZİ GİZLİ SAKLI AÇIKLA SOKSULLUKLA ÖLDÜRÜYORLAR DÜNYA SESİMİ DUYSUN SESİMİ DUYAN VARMI ÇOK ÇARESİZİM UMUTLARIM TÜKENDİ 22 YILIK ENGELLİ EVİMİ SAYISIZCA ÇOK SAYIDA ALIN TERİ EMEKLERİMİ ÖZLEDİM İÇİM KAN AĞLIYOR YUVAMIZI KASTEN GASP ETTİLER HUKUK İHLALİM VAR HAK İHLALİM VAR SAYISIZCA ÇOK SAYIDA HER KONUDA HAK KAYBIM VAR 9 YILDIR KOCAELİ ADLİYESİNDE ADİL YARGILANMIYORUM KERBELLA ÇÖLLERİ GİBİ ADİL YÜCE YÜKSEK ADALETE SUSADIM YA HZ. HASAN YA HZ. HÜSEYİN BİR SU VER YÜREĞİM KURUDU YA HZ. ANAFATMA KUZULARI AŞKINA BİR YUDUM SU VER ELLERİMİ AÇTIM DUALARLA ARTIK HALİMİZİ GÖR EY YÜCE RABBİM AMİN...DAVALARIMI ALLAH'A HAVALE EDİYORUM GÜZEL HABERLE DÖN BANA YA KADİR MEVLAM AMİN...GÖN EYLEM FIRAT ÇELİK ENGELLİ ,ŞEHİT ,GAZİ EVLERİ PKK NIN

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 15:33
06

Eylem Firat Çeli̇k - BİRİDE GELSİN BENİM HALİMİ GÖRSÜN BENİ İLİĞİME KADAR KURUTTULAR HİÇ BİR SOSYAL DESTEK VERMİYORLAR ANNE KIZ İKİMİZDE ENGELİYİZ 01.07.2021 YILINDAN BU GÜNE KADAR ENGELLİ MAAŞLARIMIZIDA VERMİYORLAR GELEN BİZE SALDIRIYOR GİDEN BİZE SALDIRIYOR ÇOK ŞİDDETLİ PİSKOLOJİ BASKI VE ŞİDDETLERİNE MARUZ KALIYORUM HANGİ MERAMETLİ ADİL ADALETLİ VİJDANLI VARSA BU DUNYADA BİRDE GELSİN GÖRSUN ŞU HALİMİ HEPSUSTURUYORLAR GİZLİYORLAR BENİM BİR GELEÇEĞİM VARDI YA HERŞEYİMİ ELİMDEN ALDILAR HER YERDE HER ADAMI MALIMI MÜLKİYETİMİ 22 YILIKENGELLİ EVİMİ 200 ADETKARIŞIK TONLARCA MEYVELERİMİ ÇALIP ÇIRPIP TOP GİBİ OYNUYORLAR YİYORLAR SAYISIZÇA ÇOK SAYIDA YILARIMIN EMEKLERİNE ALIN TERİME CANIMA MALIMA GÖZ DİKTİLER SÖMÜRGEÇİLER GİBİ SÖMÜRDÜLER HAK İHLALİM VAR HUKUK İHLALİM VAR BUNLAR HANGİ PARTİ OLURSA OLSUN HİÇ BİR PARTİ NE BİZE VE NEDE HAKLARIMIZA HAK KAYBIMIZA HİÇ BİRİDE SAHİP ÇIKMADI ARTIK TAKATİM KALMADI ZALİMLERİN ZULÜMLERİNE ALLAH DİYORUM BENİM AHIM ANNEMİN AHINI HİÇ KİMSEYE YER YÜZÜNDE BIRAKMASIN GÜN YÜZÜYLE ÖLDÜRÜLMEDEN SÜRÜNDÜRÜLMEDEN BANA ŞU GARİBAN ANNEME YAŞARKEN GÖRMEYİ NASİP ETSİN AMİN....

HAKSIZ YERE KUL HAKKIMIZI YEMEK NEYMİŞ NASIL BİR BİN ACI BİZE YAŞATANADA RABBİM BU BİN BİR ACIYI ONLARADA YAŞATSIN AMİN...

BİZİ GİZLİ SAKLI AÇIKLA SOKSULLUKLA ÖLDÜRÜYORLAR DÜNYA SESİMİ DUYSUN SESİMİ DUYAN VARMI ÇOK ÇARESİZİM UMUTLARIM TÜKENDİ 22 YILIK ENGELLİ EVİMİ SAYISIZCA ÇOK SAYIDA ALIN TERİ EMEKLERİMİ ÖZLEDİM İÇİM KAN AĞLIYOR YUVAMIZI KASTEN GASP ETTİLER HUKUK İHLALİM VAR HAK İHLALİM VAR SAYISIZCA ÇOK SAYIDA HER KONUDA HAK KAYBIM VAR 9 YILDIR KOCAELİ ADLİYESİNDE ADİL YARGILANMIYORUM KERBELLA ÇÖLLERİ GİBİ ADİL YÜCE YÜKSEK ADALETE SUSADIM YA HZ. HASAN YA HZ. HÜSEYİN BİR SU VER YÜREĞİM KURUDU YA HZ. ANAFATMA KUZULARI AŞKINA BİR YUDUM SU VER ELLERİMİ AÇTIM DUALARLA ARTIK HALİMİZİ GÖR EY YÜCE RABBİM AMİN...DAVALARIMI ALLAH'A HAVALE EDİYORUM GÜZEL HABERLE DÖN BANA YA KADİR MEVLAM AMİN...GÖN EYLEM FIRAT ÇELİK ENGELLİ ,ŞEHİT ,GAZİ EVLERİ PKK NIN

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 15:31
04

vatansever - iyi bir istihbarat ile chp nin hep bir adım önünde olmak gerekli. bu çok zor değil.

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 18 Mayıs 11:34
03

Ahmet...fi̇dan - ..SENİ..SEVİYORUZ..TAHİR...BAŞKAN....KOCAELİ..SENİNLE..GURUR..DUYUYOR.....KOCAELİ.HİZMETKARI..KOCAELİ..SEVDALISI...TAHİR..BAŞKANIMIZ.....KARAMÜRSEL..SENİNLE..GURUR..DUYUYOR..KARAMÜRSELLİ..

Yanıtla . 6Beğen . 7Beğenme 22 Şubat 00:13
02

Izmitlivlk - Tahir Başkanımızın her zaman yanındayız

Yanıtla . 7Beğen . 3Beğenme 07 Şubat 22:02
01

Tayfun. - İkinizde kendi reklamların peşindesiniz.Menfaatiniz oldumu nasıl bir araya geldiğinizi cümle alem zaten biliyor...

Yanıtla . 10Beğen . 6Beğenme 06 Şubat 16:32
05

Eylem Firat Çeli̇k - @Tayfun. 01 nolu yoruma cevabı: BİRİDE GELSİN BENİM HALİMİ GÖRSÜN BENİ İLİĞİME KADAR KURUTTULAR HİÇ BİR SOSYAL DESTEK VERMİYORLAR ANNE KIZ İKİMİZDE ENGELİYİZ 01.07.2021 YILINDAN BU GÜNE KADAR ENGELLİ MAAŞLARIMIZIDA VERMİYORLAR GELEN BİZE SALDIRIYOR GİDEN BİZE SALDIRIYOR ÇOK ŞİDDETLİ PİSKOLOJİ BASKI VE ŞİDDETLERİNE MARUZ KALIYORUM HANGİ MERAMETLİ ADİL ADALETLİ VİJDANLI VARSA BU DUNYADA BİRDE GELSİN GÖRSUN ŞU HALİMİ HEPSUSTURUYORLAR GİZLİYORLAR BENİM BİR GELEÇEĞİM VARDI YA HERŞEYİMİ ELİMDEN ALDILAR HER YERDE HER ADAMI MALIMI MÜLKİYETİMİ 22 YILIKENGELLİ EVİMİ 200 ADETKARIŞIK TONLARCA MEYVELERİMİ ÇALIP ÇIRPIP TOP GİBİ OYNUYORLAR YİYORLAR SAYISIZÇA ÇOK SAYIDA YILARIMIN EMEKLERİNE ALIN TERİME CANIMA MALIMA GÖZ DİKTİLER SÖMÜRGEÇİLER GİBİ SÖMÜRDÜLER HAK İHLALİM VAR HUKUK İHLALİM VAR BUNLAR HANGİ PARTİ OLURSA OLSUN HİÇ BİR PARTİ NE BİZE VE NEDE HAKLARIMIZA HAK KAYBIMIZA HİÇ BİRİDE SAHİP ÇIKMADI ARTIK TAKATİM KALMADI ZALİMLERİN ZULÜMLERİNE ALLAH DİYORUM BENİM AHIM ANNEMİN AHINI HİÇ KİMSEYE YER YÜZÜNDE BIRAKMASIN GÜN YÜZÜYLE ÖLDÜRÜLMEDEN SÜRÜNDÜRÜLMEDEN BANA ŞU GARİBAN ANNEME YAŞARKEN GÖRMEYİ NASİP ETSİN AMİN....

HAKSIZ YERE KUL HAKKIMIZI YEMEK NEYMİŞ NASIL BİR BİN ACI BİZE YAŞATANADA RABBİM BU BİN BİR ACIYI ONLARADA YAŞATSIN AMİN...

BİZİ GİZLİ SAKLI AÇIKLA SOKSULLUKLA ÖLDÜRÜYORLAR DÜNYA SESİMİ DUYSUN SESİMİ DUYAN VARMI ÇOK ÇARESİZİM UMUTLARIM TÜKENDİ 22 YILIK ENGELLİ EVİMİ SAYISIZCA ÇOK SAYIDA ALIN TERİ EMEKLERİMİ ÖZLEDİM İÇİM KAN AĞLIYOR YUVAMIZI KASTEN GASP ETTİLER HUKUK İHLALİM VAR HAK İHLALİM VAR SAYISIZCA ÇOK SAYIDA HER KONUDA HAK KAYBIM VAR 9 YILDIR KOCAELİ ADLİYESİNDE ADİL YARGILANMIYORUM KERBELLA ÇÖLLERİ GİBİ ADİL YÜCE YÜKSEK ADALETE SUSADIM YA HZ. HASAN YA HZ. HÜSEYİN BİR SU VER YÜREĞİM KURUDU YA HZ. ANAFATMA KUZULARI AŞKINA BİR YUDUM SU VER ELLERİMİ AÇTIM DUALARLA ARTIK HALİMİZİ GÖR EY YÜCE RABBİM AMİN...DAVALARIMI ALLAH'A HAVALE EDİYORUM GÜZEL HABERLE DÖN BANA YA KADİR MEVLAM AMİN...GÖN EYLEM FIRAT ÇELİK ENGELLİ ,ŞEHİT ,GAZİ EVLERİ PKK NIN

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 15:29