Kendinden olmayan doğruya muhalefet olmak

“Bugünlerde tek konumuz covid-19 yaşamımızın her alanını esir altına aldı, kimi geçim derdinde kimi kira derdinde kimi siyaset derdinde, kiminin de tek derdi “Bu durumdan nasıl rant sağlarım onun derdinde .
Hem ekonomik rant hem de siyasi rant peşinde olan kesim hiçte şaşırmadığımız kişi ve kurumlar ,
İlk vaka çıktığı günden bu yana gerek ekonomik gerekse psikolojik tranvalar hat safhaya ulaşmış durumda sinirler yıpranmış çıkış yolu arayan vatandaş devletin kendisine el uzatmasını beklerken cumhurbaşkanı paket açıklamak için ekrana çıkıyor vatandaş pür dikkat bize ne düşer diye beklerken bir bakıyoruz paket sermaye guruplarına yarayan zengini daha zengin eden paket olarak çıkıveriyor
Maliyenin başındaki sayın bakan ufak ufak paketler açıklıyor esnafı mağdur etmiyoruz iş kaybına ve sermaye kaybına uğrayanları destekliyoruz diyor nasıl bir destek 25000 TL Halkbank kredisi 30 ve 36 ay vadeli ne destek, ne destek zaten borç batağında olan esnafı daha da borca sokarak ..
Sonra diyor ki ! çalışması azalan iş gücü düşene asgari ücret ve Sgk yardımı yapacağız diyor ama şu şartları yerine getirirseniz tam 20 tane şart sunulmuş sunulan şartların %90'ni esnafta yok, böyle şartlar altında ancak hazır ihalesi olan belediyelerin kaymağını yiyen yandaş yerine getirebilir, bu şartları esnaf yerine getirebilmiş olsa zaten sana muhtaç olmaz sermayeye gelince şartsız koşulsuz destek ama esnafa gelince hooop dur bakalım...

BELEDİYELER YARDIM YAPARKEN …

Mağduriyet yaşayan vatandaşa yardım olmak amaçlı sosyal yardımlaşma ve gıda yardımı yapılması için belediyelerin başlattığı güzel bir çalışma yapılıyordu
Özellikle Ankara büyükşehir Mansur yavaş anlık yapılan yardımları insanlara ulaştırma noktasında müthiş bir performans sergiliyordu aynı şekilde Ankara kadar olmasa da İstanbul büyükşehir belediyesi de güzel çalışmalar yapmaya başlamıştı .
Tabi Kocaeli Büyükşehir’i Tahir başkanı es geçmemek lazım oda bu konuda kendilerine ulaşan vatandaşa anında yardım ediyor ve güzel çalışma çıkarıyor du..

BELEDİYELERE BLOKE KOYMAK ZULÜMDÜR …

Tüm belediyeler elini taşının altına koymuş çalışırken içişleri bakanı soylu bir genelge yayınlayarak Belediyelerin bağış toplamasını yasakladı ve hesaplara bloke koydurdu böyle bir durumda genelge mi uygulanır ? kanunlar mı ? Bunu hukukçulara sorun söyler 5393 sayılı kanunun 15. Maddesi ve 59 . Maddesi ve 5216 sayılı kanunun 18. Maddesi belediyelerin bağış alma yetkisi ve belediye başkanının bağış kabul etme yetkisi vardır diyor.

MAĞDUR EDEREK KAHRAMAN İLAN EDİYORSUNUZ …

Tüm bu gerçekler ortada iken hukuk açık iken sırf para kendinden olmaya gitmesin tek irade ben olayım diye kasa da para kalmadığı için bu alınan kararı eleştirdim diye doğru kendilerinden yana olmadığı için doğruya bile muhalefet eden garip bir millet haline geldik .
Oysa sayın cumhurbaşkanı İstanbul büyükşehir belediye başkanıyken nede güzel sosyal hizmet anlamında çalışmalar yapıyordu hem de muhalefet olmasına rağmen ..
Devletin bir kampanya başlatıp halktan para istemesi ve bunu benden başkası toplayamaz deyip tüm kampanyaları durdurması ve kalkıp olandan istiyoruz diyerek birçok kamu kurumlarına yazı göndererek miktar belirterek kimseden zorla istemiyoruz çelişkisi ne kadarda garip şu açıklama çok manidar devlet içinde devlet olmaz, bağış toplamak devlet içinde devletçilikse o zaman bütün stk'lar kapatılmalı tüm yardım kuruluşları kapatılmalı tüm yardım dernekleri kapatılmalı çünkü bağış olmadan bu dernekler ayakta duramaz birde sadece bağış toplayan ve dağıtan Ankara ve İstanbul mu ?
Gaziantep ve Konya belediyesi bağış toplayarak devlet içinde devletçilik mi yapıyor? Bağış size yapılmıyorsa bağış değil midir ? ben bunu eleştirdim diye düşman ilan ediliyorum olmadı chp'yi savunmuş oluyorum zulüm bizden degilse ben bizden değilim diyemeyerek ingiliz Rachel Corrie kadar erkek olamayanlar kalkmış doğru kendilerinden yana olmadığı için doğruyu savunamayacak kadar acizler

AYNI ŞEY SİZE YAPILSA YİNE SUSACAK MIYDINIZ ?

Yardım kampanyasını yapan bu belediyeler CHP'de değil de, Ak Parti'de olsaydı, bugün aynı bloke konur muydu? Bırakın herkes , güvendiği kurumlar üzerinden yapsın yardımını!
Ekrem İmamoğlu yaptığı bazı hatalarla halkın kendisine verdiği krediyi tüketmeye çalışırken, Süleyman soylu ısrarla İmamoğlu'nu mağdur etmeyi tercih ederek kahraman yapıyor .

HERKES CAN DERDİNDEYKEN KUTUPLAŞMAYI BIRAKIN ..

Bu günler gelip geçecektir , bizler yine biz bize kalacağız ben doğru bildiklerimi yazıyorum kimseyi mutlu etme yada kimseyi kötüleme derdinde de değilim gönül koyanlar , darılanlar hakaret edenler ,alaycı yorum yapanlar olacaktır ve olmaya da devam edecektir ben tüm riksleri alıp yazıyorum ve hakkımdaki iyi yada kötü yorumlar benim bildiğim doğruları değiştirmez , benim yazdıklarımdan hoşnut olmayanlar kendi hayatlarına dönüp bir bakmalı ve kendisine sormalı ben bugün gerçekten bu toplum adına ne yaptım ne yapıyorum Ailesini dizayn edemeyenler beni dizayn etmeye çalışıyor ama buna kesinlikle müsaade etmem , yazdığım hiçin her yazı için ön araştırma ve bilgi akışı ve notlar aldıktan sonra yazıyorum saatlerce emek harcıyorum ve bunu hiçbir menfaat karşılığı için değil ülkeme ve topluma faydalı olmak için yapıyorum bunu bugün anlamazsanız bile birgün mutlaka anlayacaksınızdır ve son söz olarak prf.dr. Necmettin Erbakan hocamızın sözüyle bitiriyorum ..

MÜSLÜMAN OLMAK YETMEZ , ŞUURLU MÜSLÜMAN OLACAKSIN ….!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ahmet Gökmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Mehmet Altın - “Hikmet, değerli bilgiler müminin yitik malıdır, onu nerede bulursa almaya daha hak sahibidir.”

(Tirmizi, İlim 19; İbn mâce, Zühd 17)

“Hakikati, söyleyene bakarak öğrenme; hakikati öğren, söyleyeni de öğrenirsin!”

(Hz. Ali)

"Nev-i insanın yüzde sekseni ehl-i tahkik değildir ki, hakîkate nüfûz etsin ve hakîkati hakîkat tanıyıp kabul etsin. belki, sûrete, hüsn-ü zanna binâen, makbul ve mûtemet insanlardan işittikleri mesâili taklîden kabul ederler. Hattâ, kuvvetli bir hakîkati zaif bir adamın elinde zaif görür ve kıymetsiz bir meseleyi kıymettar bir adamın elinde görse, kıymettar telâkki eder."

***

O merhum kardeşim, evliya-i azimeden olan Hazret-i Ziyaeddin’nin (k.s.) has müridi idi. Ehl-i tarikatça, mürşidinin hakkında müfritane muhabbet ve hüsnüzan etse de makbul gördükleri için, o merhum kardeşim dedi ki:

"Hazret-i Ziyaeddin bütün ulûmu biliyor. Kâinatta, kutb-u âzam gibi herşeye ıttılâı var." Beni onunla raptetmek için çok harika makamlarını beyan etti.

Ben de o kardeşime dedim ki: "Sen mübalâğa ediyorsun. Ben onu görsem, çok meselelerde ilzam edebilirim. Hem sen benim kadar onu hakikî sevmiyorsun. Çünkü kâinattaki ulûmları bilir bir kutb-u âzam suretinde tahayyül ettiğin bir Ziyaeddin’i seversin. Yani o ünvanla bağlısın, muhabbet edersin.

Eğer perde-i gayb açılsa, hakikati görünse, senin muhabbetin ya zâil olur veyahut dörtten birisine iner. Fakat ben, o zât-ı mübâreki senin gibi pek ciddi severim, takdir ederim. Çünkü, Sünnet-i Seniye dairesinde, hakikat mesleğinde, ehl-i imana halis ve tesirli ve ehemmiyetli bir rehberdir. Şahsî makamı ne olursa olsun, bu hizmeti için ruhumu ona feda ederim. Perde açılsa ve hakikî makamı görünse, değil geri çekilmek, vazgeçmek, muhabbette noksan olmak, bilâkis daha ziyade hürmet ve takdirle bağlanacağım. Demek ben hakikî bir Ziyaeddin’i, sen de hayalî bir Ziyaeddin’i seversin."

Benim o kardeşim insaflı ve müdakkik bir âlim olduğu için, benim nokta-i nazarımı kabul edip takdir etti.

(Said Nursî)

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 06 Nisan 17:08
02

Mehmet Altın - @Mehmet Altın 01 nolu yoruma cevabı: Herif o kadar mal ki; "hakikati söyleyene bakarak öğrenme" temalı alıntıları bile beğenmemiş; birisi de hadisti üstelik... Kimbilir hangi rezil kepaze odağın şakşakçısı, gönüllü kölesi veya operasyon elemanı kimbilir!

Tek istedikleri; bütün yalanlarına, hakikat karartmalarına ve çifte standartlarına herkes inansın ve başlarındaki o alçaklara "REİSİM" çeksin!

Bunların hak ve hakikatle zerre kadar alâkası yok!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Nisan 15:13


Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?