Ne kötü zamana denk geldiler!

Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan Gelecek ve Ali Babacan önderliğinde kurulan Deva Partisinden söz ediyorum.
Bu partilerin yönetiminde yer alan, teşkilatlarına giren insanlardan söz ediyorum.
Teşkilat toplantısı yapamıyorlar…
Parti içi eğitim yapamıyorlar…
İl ve ilçe başkanlarını açıklayamıyorlar…
Gövde gösterisi yapamıyorlar…
Konjonktür nedeniyle doğru dürüst muhalefet edemiyorlar…
Bir siyasi parti kuruluşu için ne kadar da kötü bir zamana denk geldiler.
Mecburen Korona belasının geçmesini, Türkiye’nin normalleşmesini beklemek durumundalar.
Beklemek zordur.
Beklemek zorunda kalmak daha zordur…


Acurman’a küçük bir tebrik

Elbette bugün devletimiz sağlık çalışanları için önemli destekler açıklıyor.
Sağlık Müdürlüğünün tüm yöneticileri eksiklerin giderilmesi için teyakkuz halinde.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri onları unutmuyor.
Yapılan hizmetler, fedakârlıklar, işler saymakla bitmez.
Büyüklükleri kıyas kabul etmez.
Hepsi için kocaman bir alkış, büyük bir teşekkür ettikten sonra…
Kronik faranjit ile dinlendiğim geçen hafta tam da bu zamanlarda dikkatimi çeken bir küçük detayı sizlerle paylaşmak istiyorum.
Yanılmıyorsam Kocaeli’de ilk olarak, CHP’nin genç Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman başlattı.
Daha doğrusu onun yaptığı bir paylaşımda gördüm.
Tam olarak, 18 Mart 2020 saat 14.00’te üzerinde şu yazıyı barındıran bir görsel paylaştı;
“Risk grubundaki hemşirelerimiz alışveriş ve acil ihtiyaçları için 14.00-17.00 saatleri arada bize ulaşabilirler”
Aynı günün akşamında ve devamındaki günlerde, bütün kurumlardan ardı ardına yaşlılara ve sağlık çalışanlarına yönelik açıklamalar geldi.
Aslında kimin ilk olması o kadar da önemli değil.
Önemli olan güzel şeylerin yayılabilmesi.
Bir partinin en küçük ve en zayıf olduğu ifade edilen bir ilçede bile iyi şeyler yapabileceğinin ve örnek olabileceğinin küçük bir ispatı.
Elindeki imkânlarla bu millete hizmet yolunda katkı sağlayan herkese sonsuz teşekkürler.
Sağ olun, var olun, yardıma ihtiyacı olanlara her zaman dağ olun.


En sevdiğim kolonya türleri

Arko Men Traş Kolonyası: En klasik olanından. Bana hep askerlik dönemlerimi hatırlatmıştır. Zira gazinoda Arko’dan başkası yoktu : )
Tariş Yeşil Çay, Zeytin Çiçeği: Son dönemin klasikleri. Tek kelime ile mikemmel. Tariş bir kooperatif markası olduğu için benim için ayrıca tercih nedenidir.
Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Japon Kiraz Çiçeği: Tarım Kredi Kooperatifleri de bir kooperatif markası. Japon Kiraz Çiçeği Kolonyasını ilk çıkaran firmalardan. Ürünlerini Elit markasıyla satıyor. Harika bir kokusu var.
Rebul Dark Spice: Rebul zaten harikadır. Tarçın kokusu daha da bir harikaymış.
Kolonyacı Hikmet: Yerli markamızdır. İzmit Soydan İş Merkezinde. Bu arada onu da zikretmiş olayım.
Önerilerini varsa alayım.
Zira uzun süre kolonya muhabbeti yapmaya devam edeceğiz gibi…


Siz başvurmazsanız ötelenmez!

Bilindiği gibi Koronavirüs salgını nedeniyle bankalar da önemli kararlar aldı.
Bunlardan biri de kredi ödemelerinin ötelenmesi.
Ancak bu krediler otomatik olarak ötelenmiyor.
Kredi çeken kişilerin başvurusu lazım.
İlgili bankanın mobil veya internet bankacılığı hizmetini kullanarak talep oluşturulması lazım.
Siz başvuruyorsunuz, bankalar bu başvurunuzu incelemeye alıyor, “incelemeye alınmıştır” diye size mesaj atıyor…
En sonunda uygun bulursa ötelemeye onay veriyor ve size de bilgi mesajı geçiliyor.
Ötelemenin illaki bir süresi vardır.
O süreyi kaçırmayın, sonrasında sorun da yaşamayın.
Bazı arkadaşlardan bu detayı kaçıranlar olduğunu duyduğum için, hatırlatma ihtiyacı hissettim.


Nuket Hanım’dan açıklama var


İzmit Tarih Koridoru Derneği Başkanı Nuket Özcan ile İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın’ın atışmasına (ya da adına her ne diyeceksek) istinaden önceki gün bir yazı yazmış, olayın evveliyatı olduğunu ifade etmiştim.
Yazının taraflarından Nuket Hanım’ın asistanı Murathan Birinci önceki gece aradı, aşağıdaki açıklamayı gönderdi.
Özeti şu:
Yazımın ilk kısmıyla ilgili teşekkür ediyorlar.
İkinci kısmıyla ilgili birkaç yerde yanlışlar olduğunu söyleyip tek tek düzeltiyorlar. Onlardan en önemlisi oturdukları ev özel mülkmüş, restore edilen bir konak değil.
Yakup Yıldız olayının detayına ise inmemişler.

KÜÇÜK BİR ÖZÜR

Aslında açıklamayı önceki akşam gece gönderdiler.
Ben ise henüz yayınlayabiliyorum.
Bu gecikme için kendilerinden özür diliyorum.
Dün belediyenin İzmit Tarih Koridoru Derneği ile ilgili sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi ise konuyu bambaşka bir yere taşıdı, Dilek Yalçın’ın o eve girişinin o kadar da “yanlışlıkla” olmadığı iddialarını güçlendirdi.
Aradaki sorun nedir bilmiyorum.
Ama Nuket Hanımın da bu operasyona boyun eğeceğini pek sanmıyorum.
İşte benim o yazıma dair gönderilen Nuket Hanımın o açıklaması;

O AÇIKLAMA

“Öncelikle 1.bölümde başkan yardımcısının yanlış yapmadığı kasıtlı davrandığı, belediyenin derneğe yönelik baskı uyguladığı şeklindeki ifadeleri barındıran bölüm için çok teşekkür ederiz. Sonrasında Nuket Özcan suç duyurusunda bulunacağını ifade etti demişsiniz. Lakin bunun da belgesi paylaşılır ki, suç duyurusunda resmen bulunduktan sonra basın servisi şahsım tarafından dernek resmi mail adresimizden tüm faaliyet ve haberleri paylaştığımız gibi paylaşılmıştır.
Fakat sonrasında dernek başkanımızın İzmit’te ikamet eden ve henüz 6.sınıf öğrencisi olan, Tarih koridorundaki Emel Hanım’ın konağında 5 senedir piyano eğitimi alan 11 yaşındaki oğlu Mehmet Özcan’ın sünnetini ve fotoğraflarını yazınıza eklemiş olmanıza bir anlam veremedik. Takdir edersiniz ki 18 yaş altı bir çocuğun fotoğrafları izinsiz kullanılmış. Ebeveyn müsaadesi olmadığı gibi, hukuki olarak da ne kadar sıkıntılı bir konu.
1) Ayrıca Dernek Başkanı Nuket Özcan’dır. Mehmet Özcan Bey iki ayrı holdingde danışmanlık görevi yürütmektedir. Söz konusu işletmeler ve dernek ile kesinlikle alakası yoktur. Dernek üyeliği dahi yoktur. Derbis kayıtları ile belge paylaşımı yapılabilir.
2) Çinili Mutfak’ta masa sandalye olmadığı yazılmış. Bu kesinlikle yalan bir ifadedir. Çinili Mutfak faaliyettedir. İşletme alanı kafeterya olduğu için İçişleri Bakanlığı kararı ile şu an kapalıdır. Çinili Mutfak işletmesi için Nuket Özcan ve Mehmet Özcan işletmesi ifadesi kullanmışsınız ki kesinlikle yanlış ifadedir. Bir limited şirket işletmesidir. İçişleri Bakanlığı kararı öncesi açık olduğu sosyal medya paylaşımlarımız ve kamera görüntülerimiz ile ispat edilebilir, tereddütsüz bilgidir
3) Nuket Hanım’ın evi diye yuvarlak içine aldığınız ev Nuket Hanım’ın evi değildir. Hemen yanında ki ev Nuket Özcan’ın evidir. 6. Madde de Nuket Özcan ve eşinin oturduğu evi Ahilik Konağı olarak yazmışsınız. Bilgi doğru değildir. Ahilik Konağı olarak bilinen Kemal Amca’nın evi Kapanca Sokak’ta ayrı bir konaktır. Söz konusu ikamet Sırrıpaşa Caddesi üzerindedir. Ve Güven Öngören’den intikal özel mülktür. Ahilik Konağı dediğiniz konak Kapanca Sokak’tadır.
4) Güllü Konak’ın faaliyete geçmediğini yazmışsınız. Adı Güllü Konak değil Azize’dir. Azize, İzmit Tarih Koridoru Derneği Lokali olarak faaliyettedir. Kaymakanlıktan izinlidir ve arzu ederseniz izin belgesi tarihi ile paylaşılabilir. Ancak İçişleri Bakanlığı’nın dernek lokallerinin kapalı olması yönünde ki kararı sonrası kapalıdır. Lokalde muhtelif zamanlarda gerek üyelerimiz, gerek diğer STK’lar ile yaptığımız etkinliklerin görsel ve videoları paylaşılabilir.
5) Yakup Yıldız olayı olarak yazmış olduğunuz bölüm ise şahsınıza ve başkanımızın size olan hürmetine istinaden arzu etseydiniz savcılık dosya numarası olarak sizinle paylaşılabilirdi ki iddianın asılsızlığını yorumlamış olurdunuz, kaleminiz yanılmazdı.
Bu güne kadar dernek başkanımız hiç açıklama yapmamış, derneğimiz adına İlke Hukuk Bürosu avukatlarından Faruk Hezer açıklama yapmıştır. Çarpıtılan bu bilgi kirliliğinde gerek derneğimiz gerek dernek başkanımız son kertede de dernek başkanımızın ailesi ve ticari işletmeleri bilerek linç edilmektedir. Öngörünüze sığınarak vesile olmamanızı diliyoruz, hukuk servisimizin iletişimine gerek kalmadan insani zeminde mevcut sosyal medya paylaşımınızı ve yazınızı an itibariyle kaldıracağınıza inanarak hayırlı geceler diliyoruz.
Bu açıklamayı haberleştirmeniz veya yeni bir yazı konusu olması için yapmıyor, tamamen sizi bilgilendirmek amacıyla yapıyoruz.
Murathan Birinci”
Nuket Özcan’ın asistanı

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Engin Şahin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler En Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı En Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?