Herkes canının derdine düşmüşken bu neyin hırsı Sayın Başkan ..!

Her zaman bir beklenti oluşur yeni biri geldiği zaman neresi olursa olsun eskisinden daha iyisi beklenir ya da öncekilerin yaptığı hataların aynısı olmama ihtimali umulur,yeni bir sayfa açılır ve ona göre talepte isteklerde bulunursun. Halkın daha iyi hizmet alması için inanıyorum ki İzmit halkı da İzmit muhtarlarıda belediye personeli de aynı beklenti içinde girmiştir.

Tam iyi niyetli güzel çalışmalara imza atacak derken birden hiç beklenmedik ve tüm kamuoyunu gereksiz yere meşgul eden polemikle karşı karşıya kalıyoruz. Aradan biraz zaman geçiyor, tamam artık herşey normale döndü diyoruz, ufak ufak sinyaller çakmaya başlıyor, derken birden yeni bir polemiğin içinde buluyoruz kendimizi. Tamam, meselenin içinde haklı olduğunuz konular olabilir, size haksızlık yapılıyor da olabilir. Ama bunu yıkarak değil tamir ederek yada karşı tarafın taleplerini görmezden gelerek halledemezsiniz!

Sizin hakkınızda basın açıklaması yapanı arıyor, yarım saat telefonda izah yapıp haklılığınızı ispat etmeye çalışıyorsunuz. Bunla zaman kaybetmeyin, daha çok çalışın. Mahallesinde yapılmasını istediği hizmetin yapılmadığını sosyal medyadan yazan muhtarı arayıp bir sürü hakaret edip tehdit ediyorsunuz. Yapmayın. Ne eksiği varsa ve yapılmayan hizmeti varsa onu yapın. Mahcup olan o olsun.

Bir ara ben de sosyal medyamdan eleştirisel bir yazı paylaşmıştım. Beni de aradınız tam bir saat boyunca yazdıklarımın yanlış olduğunu, size haksızlık ettiğimi olayın farklı boyutlarını dile getirerek kendi doğruluğunuzu ispat etmeye çalıştınız. Bunlara gerek yok.Fatma Hanım. Siz yaptığınız güzel işlerle zaten tüm olumsuzlukları kapatabilirsiniz. Sizi eleştiren sizin hakkınızda eleştiride bulunan herkesi arayarak zaman kaybetmek yerine sadece işinize baksanız herşey daha güzel olacak.

Tanıdığım CHP’li olsun AK Partili olsun veya Saadet Partili olsun birçoğuyla bu konular konuşulmaya başladığında herkes aynı şeyi söylüyor: Başkan beni de aradı, sitem etti, azarladı, telefonu suratıma kapattı. Sayın başkan ne sizi eleştirenleri bitirebilirsiniz nede sorunları bitirebilirsiniz!

HERKES SİZİNLE AYNI GÖRÜŞTE OLMAK ZORUNDA DEĞİL

Bakın son günlerde ulusal bir virüsle uğraşıyoruz. Ne zengin ayırıyor ne de fakir. Ne başkan ayırıyor ne de işçi. Herkese bulaşıyor. Herkes canının ve ekonomik sıkıntısının derdine düşmüşken bu tür konulardan uzak durun. Bir yerde bir eksiklik varsa o birimle kim ilgileniyorsa o bu işi halletsin.

Oysa ne güzel çalışmalar yapıyorsunuz: İnsanların ihtiyacını ayağına götürmek gibi, kendi bünyenizde maske üretimi yapmak gibi, sokakları dezenfekte etmek gibi. Tam takdir edilesi çalışmalar derken sizi yeni bir polemiğin içinde buluyoruz. Çubuklu Bala Muhtarı Hasan Malkoç’u arayarak yine bir sürü hakaret ve tehditler. Sayın başkan lütfen yapmayın bu tavır size hiçbir şey kazandırmaz.

KUTUPLAŞMALAR VE POLEMİKLERDEN UZAK DURMAYA İHTİYACIMIZ VAR ..!

Belki bana da bunları dile getirdim diye kızıyor olabilirsiniz. Ama gerçekten niyetim size muhalif olmak değil. Toplumun bugünlerde birlik beraberliğe ihtiyacı var. Bu nedenle naçizane sizden sükûneti ve dayanışma içinde olmayı istiyorum. İnanın bu tür tavırlardan sadece size muhalifler değil kendi mensubu olduğunuz siyasi patinin kanadından rahatsız olanlar var. Son olarak temennim ve arzum, bugün siyasi ayrışmaları bir kenara bırakarak ülkemiz için fayda sağlayalım.
#evdekal #Türkiye #evdekal # Kocaeli

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ahmet Gökmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Ünal Gunyeli - Güzel özetlemişsin öncelik halkımızın sağlığı evde kal türkiye evde kal kocaeli

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 24 Mart 13:35

Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?