Kocaeli, Alaaddin Sarı’nın yanında

Adı sanı ahlaksızlıkta zirveye ulaşmış iğrenç adamın teki, gazetecilik kılıfı altında tetikçilik ve şantaj yapmaya, kendisinden para koparmaya çalışabilir.
Ona da söyledim;
O itleri muhatap almasına hiç gerek yok.
İtler ürüyecek, kervan yürüyecek.
Normal eleştiri yapan diğer gazeteciler elbette istisnadır, sözlerimin dışındadır.
Sırf o itin durduk yerde saldırması bile benim Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı’ya sempati beslemem ve destek vermem için yeter de artar bile.
Ancak daha ötesi var.

YÜZ AKI

Başkan Sarı’ya;
1. Doğup büyüdüğü Bahçecik’ten, çocukluk arkadaşlarından ve komşularından da yoğun destek ve takdir var.
2. Farklı sendikalardan sözlerine güvenilir etkili ve yetkili isimlerle de konuşuyorum. Onlar da aynı şeyi söylüyor, benzer içerikte cümleler kuruyorlar.
Herhangi bir kongre sürecinde olmadığımız halde mal varlığını tek tek dile getirebilmesi, rahat rahat açıklayabilmesi bile, pek çok açıdan kirli sendikal camianın yüz aklarından biri olduğuna işaret etmez mi?

BİLAKİS

Alaaddin Sarı’nın Abdullah Karacan’a göre daha naif olan tarzını eleştirenler olabilir.
Ama bu eleştirinin de işçi nezdinde hiçbir karşılığı yok.
Daha doğrusu artısı bile olabilir.
Çünkü rahmetlinin en çok sertliği, hatta fazla sertliği eleştirilmiyor muydu?
Buyrun, Alaaddin başkan da o da yok!

EN TECRÜBELİ

İşveren bu durumu avantaja çevirmeyi düşünebilir mi?
Elbette.
Ancak onun bu yumuşak gücünün arkasında yılların tecrübesi, elde edilmiş kazanımlar ve Bahçecik’e kadar uzanan sağlam bir mayası var.
Ayrıca arkasında koca bir camia.
Rahmetli Karacan’dan sonraki en tecrübeli isim de kendisi.

DİSK’TE DE

Alaaddin Sarı aynı zamanda DİSK’in üst düzey yöneticilerinden.
Aşırı solun içinde bile kabul görmüş bir isim.
O camianın içinde Gezi Olaylarını yaşamış, tavrını koymuş, duruşunu göstermiş, feleğin çemberinden geçmiş de geçmiş bir kumaş.
Kaç sendikacı böylesi zamanlarda sağlıklı bir duruş sergileyebilir ki?

İLK SINAV

Alaaddin Sarı ve yönetimi, yılbaşında önemli bir sınav verecek.
Lastik işçisi için ilk kez masaya oturacak.
Pazarlıklar elbette çetin geçecektir.
Ancak lastik işçisi Sarı’nın yanında.
Sendikalar Sarı’nın yanında.
Bu kent Sarı’nın yanında.
Düzgün olduğu için, tecrübeli olduğu için, bu kentin bir insanı, bir değeri olduğu için yanında.
İşçinin lehine olan her adım ve söyleminde biz de yanında olacağız.
Havlayan itlerin karşısında kendisine her zaman ve açık destek vermeye de devam edeceğiz


İstanbul’u değil Hereke’yi istedi

İstese…
Süleymaniye Camii haziresine…
Eyüp Sultan mezarlığına…
İstanbul’daki A protokol mezarlıklardan birine defnedilebilirdi.
Ama vasiyeti üzerine Hereke’ye…
Hereke Mezarlığındaki aile kabristanlığında bulunan bir meşe ağacının gölgesine defnedildi.
“Haklısınız bu konuda geç kaldık. Ama bundan sonra Dicle’nin kuzularını, Fırat’ın kuzularını, Karasu’nun Zapsuyu’nun Aras’ın kuzularını çakallara kaptırmayacağız” diyen Herekeli Kültür Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Dursun'un ne kadar samimi olduğu buradan da anlaşılmıyor mu?


İsmet Çiğit’i ziyaret etmek demek

Gazeteci kılıklı malum ahlaksızı ziyarete giden partilisini eleştirmiştim.
CHP’nin benim açımdan değerli olan il başkanı Av. Cengiz Sarıbay o yazıyla ilgili aradı, sordu.
Laf geldi, “Beni biliyorsun. Onun yüzüne de bakmam, elini de sıkmam. Ama İsmet Çiğit ile eski bir dostluğum var. Onu ziyarete gidebilirim” gibi bir ifade kullandı.
Kendisine de aynen söylediğim için buraya yazıyorum:
İsmet Çiğit’i ziyaret etmek, eski, bildiğiniz, tanıdığınız, gazeteci İsmet Çiğit’i ziyaret etmek demek değildir.
O şantajcının dışındaki herkese eyvallah.
Ama o tetikçiyle birlikte yol alan İsmet Çiğit’i ziyaret etmek;
O itin elindeki silaha bilerek ve isteyerek kurşun doldurmaktır.
O itin şantaj ve haraç düzeninin devamına destek vermektir.
O itin oltasına takılmak, tuzağına düşmektir.
Ve bu işi ahlakıyla yapan tüm gazetecilere açık bir hakarettir.
İsmet Çiğit’i ziyarete gideceğinize, çökmeye çalıştıkları iş adamlarını ziyaret edin, onlara destek verin.
Kimse kimseyi kandırmaya kalkmasın!
İsmet Çiğit bu işin süsüdür, perdesidir, vitrinidir.
Parasal hiçbir işten anlamayan ama o parayı bölüşmeyi, payına düşeni afiyetle yemeyi bilen, bilmem kaç yıllık gazetecilik kariyerini ve saygınlığını bir ahlaksızın kendisine vereceği paraya, üç kuruşluk erzakına değişen adamdır.
Üç kâğıtçının en önemli destekçisidir.
Benim açımdan miskal saygınlığı kalmamıştır.
Benim açıdan onu ziyaret edenlerin de saygınlığı olmayacaktır.
Demedi demeyin!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Engin Şahin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

13

Kolsan Besim - Onun gibi köpek sürüleri şunu unutmasın lastik iş ve alattin sarı 'yi kimsenin bitirmeye gücü yetmez güngör aslan sen yazılarınla para kopardigin insanlara benzemez genel başkanımız bu zamana kadar nerdeydin neden yazmadın abdullah karacan taşıyo olsaydı o yazdigin kalemi sen anlarsın ...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Ağustos 12:33
12

Lastık Işcisi - Ya yusuf hedı bes para etmez onu kaıleye almayalımda bu yonetımınde cok ıyı ısler yapıyo gıbı anlatılmasınada anlam veremıyorum naıfmıs rahmetlı sertmıs ya bu ıscı ıcerde rahmetlı yasarken kral gıbıydı sımdı nası butun fabrıkalarda sıkı yonetım var nefes aldırmıyolar adetler arttı herkes bunalımda bu ıslerı bıraksınlar da fabrıkalara gırsınler ıscıyı rahatlatsınlar her olan bıtenden haberımız var dıyıpte ıscıyı ezdırmesınler rahmetlı zamanında olması mumkun olmayan seyler bu zamandada olmasın madem

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Ağustos 09:31
11

Mehmet Toraman - Yusuf kadar menfaatci egoist birisi olamaz.ilk bas temsilci oldugunda muhaliflerin oyu ile bas temsilci olup ilk gun rahmetlinin yanina gelip yalalik yapmistir sonuc oy aldigi insanlari is akitlerini fes ettirmek olmustur uyanin lastik is iscileri ayni senaryoyu oynuyor sakinha sahayi buna birakmayin gerekirse subenin onunde eglem yapin istifaya zorlayin yoksa haliniz harap

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 26 Ağustos 10:07
10

Pirelli Kaan - Zamanında Rahmetli başkanın yanında sesinı cıkartamayan başkanım başkanım dıe gezen rahmetli baskanımıza yalvararak bıyerlere gelen şerefsiz yalama köpekler lastık iş sendıkasında yerınız yok .insan oglu çiğ süt emmiş. Yazıklar olsun size . Rahmetli baskanımıza vefa borcumuzu bız asla unutmayız onun ızınden sonuna kadar pes etmeden dewam edicez bunu böyle bilin..!ALAADDİN SARI VE YÖNETİMİNİN HER ZAMAN ARKASINDAYIZ SONUNA KADAR TAM DESTEK!!!

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 23 Ağustos 14:24
09

Pirelli - Alaaddin Başkana her anlamda güvenimiz tamdır. İşçinin gıyabında işçiyi koruyacağını biliyor ve yürekten inanıyoruz. Rahmetli başkanımızdan sonraki yönetime işçinin inancı tamdır, kimse başka heveslere kapılmasın!

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 22 Ağustos 23:05
08

Akın K. (pirelli) - Başkanım bunlarin amacı derdi ortada. Onumuzde TİS var sizin bunlarla uğraşıp TİS de istediginizi, emekçinin hakkını sonuna kadar almanıza etki edeceklerini zannediyorlar heralde. Allah biliyor bu işçide herşeyin farkında amaçlarına ulasamayacaklar. Rabbim yolunuzu açık aydınlık eylesin. Herzanan GENEL BASKANİMİZ ALAADDİN SARİ ve GENEL MERKEZİMİZİN ARKASİNDAYİZ.

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 22 Ağustos 22:53
07

Hodri - Alaaddin başkanımızın sonuna kadar arkasındayız...

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 22 Ağustos 22:35
06

Pirelli - Ne isteniyor zaten anlamış değilim.hani olayın bu tarihte çıkması kaç yıl önce bitmiş bi konunun hortlaması çözülmesinden ziyade amacın başka şeyler olduğunu gösteriyor.başkanımızda helal olsun mal varlığını açıkladı adamın öyle bi mal varlığı yok tanınan sevilen bi insan.bi o kadar dürüst bi o kadar adaletçi bi başkan.demek istediğim ne isteniyor.aynı şeyler hükümetimizdede yaşanıyor birileri koltuğa oturamadı diye piyasaya yalan haber sürüyor köstek olmaya çalışıyor amaç koltuk bu koltuk sevdası heryer de var ne koltukmuş be.bu işçiye ihanet çocuklarımızın ekmeğine kan doğramaktır.yazıklar olsun

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 22 Ağustos 22:24
05

Pirelli - Bu işci genel başkanın yönetimin arkasında geçmişte de oldugu gibi çamur at izi kalsın kampanyaları bırakın bu işleri artık ihanet yapanlar yataklık yapanlar inadına lastik iş inadına sendika Rahmetlinin bayragı ileri daha ileri gidecek siz istediğinizi yazın oyun kurun Rahmeti Abdullah Karacan öyle iyi işer öyle kenetlenme bıraktıki ite köpeğe meydan yok bizde ruhun şad olsun Büyük başkan....

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 22 Ağustos 22:21
04

Anıl Topal - Tecrübe ve birikimiyle Abdullah başkanın ölümünden sonra gelişen süreci çok iyi yönetip ellerini ovuşturarak bakanlara güzel dersler verdi Alaattin Başkan. Sözleşme sürecindede hakkımızı en iyi şekilde savunup alacağindan kazanımlarımızı koruyacağindan hiç şüphemiz yoktur. Alaattin Başkan ve genel merkez yönetimimizin herzaman yanındayız ve güveniyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 22 Ağustos 22:19
03

Pirelli Bahadır Gümüş - Biz başkanımız sayın ALAADDİN SARI ve sendikamız LASTİK İŞ in sonuna kadar destekçisi ve yanındayız bizi ypratmaya çalışanlar bilsinlerki galip gelemeyecekler bizim birliğimizi beraberliğimizi bozamayacaklar para uğruna karalama kampanyası uapanlar elbet hesabını göreceklerdir İNADUNA LASTİK-İŞ İNADINA SENDİKAA DİK DUR EĞİLME BUN İŞÇİ SENİNLE

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 22 Ağustos 21:59
02

Pirelli Destek - Gazeteci dediğin böyle olur.diğeri hakkında çok şey biliniyor örneğin fetöden alınması ve gazetenin kapanması sanırım yeterli.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Ağustos 21:59
01

Sercan - Dik dur eğilme bu işçi seninle pirelli tam kadro Alaattin Sarının ve yönetiminin yanındadır kimin ne olduğunu herkes çok iyi biliyor başkanım hayırlısıyla bu sözleşmeyide başarıyla atlatıcaz

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 22 Ağustos 21:55

Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?