Her şey çok güzel olacak

O oldu, bu oldu , her ne olduysa oldu...
Ama artık geride bırakmak gerek seçimleri.
Zira önümüzde bizleri bekleyen, Türkiye'yi bekleyen çok zor günler var, ekonomik zorluğu yüksek günler var...
Artık Ülkenin sert ve kindar söylemleri- politikaları bırakıp elbirliğiyle-sözbirliğiyle dosta-düşmana karşı izlememiz gereken, yapmamız gerekenler var. Bitmesi gerekir artık kindar bir dilin, aşağılayıcı bir dilin kullanılması...
Artık elbirliğiyle- fikirbirliğiyle şehrimizde başlayıp, Ülke geneline yaymamız gereken, çok çalışmamız gereken bir süreç başlamıştır.
İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimi henüz sonuçlanmışken kaybeden aday sayın Binali Yıldırım'ın kazanan rakibi Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen sayın Ekrem İMAMOĞLU 'nu kutlaması ve heme ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sakin bir dil kullanıp tebrik etmesi ülkede bir anda ılıman hava yarattı. Bu arada Cumhur ittifakının diğer ortağı partinin genel başkanının da hala kullandığı hırçın bir dili bırakıp, Millet İttifakı bileşenlerinin de iktidar partisinden gelen bu usluba gerektiği gibi cevap vermelidir.
Örneğin Milli savunma bakanın da tüm siyasi parti liderlerine gidip bilgi vermesi son derece güzel bir haraket olmasına karşı İçişleri bakanının hala Ordu valisi tartışmasını sürdürmek istemesi o kader abes duruyor.
Bu yumuşamanın güzide ilçemiz İzmit'e de yansımasını temenni ediyorum.
31 Mart'ta belediye başkanı seçilen sayın Fatma Kaplan Hürriyet'i belediye meclisinde çoğunlukta olan iktidar partisi meclis üyelerininde başkanı çalıştırmamak adına her şeye itiraz etmemeleri şehrin yararına olur diye düşünüyorum.
Siyasi kararlarına bir şey dememiz de söz konusu olmaz.
Aksi taktirde bu meclis İZMİT in tarihine kötü isimle geçer.
Bundan sonraki sözümde CHP kadrolarına ve Belediye den beklenti içinde olup eleştri dozunu kaçıranlara.. Lütfen bir müddet daha Belediye başkanını rahat bırakalım. Belediyeden iş bekleyen çok sayıda partilinin olduğunu biliyorum. Ama bu nasıl olacak ? Belediyede zaten NORM KADRONUN çok üstünde personel var. Çalışanları işten çıkarmak (kendi isteği ile ayrılmak isteyenlerin haricinde ) SOSYAL DEMOKRAT olarak adlandırdığımız bizlere yakışır mı ? Bu şu demek : " Yoğun bakımdaki hastayı çıkarın, ölüme terkedin; benim hastamı kurtaralım ".
Bunun yerine sayın Başkanın seçim vaatleri arasında bir sürü İSTİHDAMA yönelk projesi vardı ..bunların hayata geçmesi için bütün şehir elbirliğiyle taşın altına elimiz sokalım, bila bedel (bedelsiz) adeta bir belediye başkanı gibi çalışalım.
Son sözüm de AK Partili meclis üyesi kardeşlerime ; SİZE DE BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR, ŞEHRE HİZMET ETMEK İÇİN SEÇİLDİNİZ , ARTIK PARTİZANLIĞI BIRAKMANIZ GEREK....!!!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sefa Sözer - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

İzmitli - Hadi ordan be. Hürriyet seçim kazanmış mış. Ak parti adayına tepki nedeniyle hürriyet seçildi yoksa rüyanızda bile göremezdiler. Bunu kendileri de biliyor. Ama algı dedikleri yalancılıkla milleti kandırmaya çalışıyorlar

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 22 Temmuz 07:19
01

Izmitli - Partizanligi yapan memurları bile köşe bucak süren kendinden olan müdürlere ve kişilere dokunmayan yanlış işler yapan hep çamur atan belediye başkanı ile karşı karşıyayız. Siz onlara söyleyin. Nevzat bey parti rozetini kapıda bıraktı Fatma Başkan ise rozetinin üstüne bir rozet daha taktı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Temmuz 12:42

Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?