Üniversite bitti

Saygıdeğer okuyucularım…

Bundan iki yıl önce ilerlemiş yaşıma rağmen girdiğim Kocaeli Üniversitesi Emlak ve Emlak Yöneticiliği bölümünü, Allah izin verirse 10 Haziranda başlayacak olan final imtihanlarıyla birlikte iyi bir dereceyle bitirebilmeyi arzu ediyorum.

Şu ana kadar zaman zaman sosyal medya hesabımda paylaştığım gibi bütünleme tecrübesini hiç yaşamadan 3 dönem sonunda 3.54 ortalamayla geçip 4. dönemde vize sınavları sonucunda ortalamayı biraz yükselterek finallere kadar geldim. Bir aksilik olmadığı taktirde 17 Haziran’da mezun olmuş olacağım.

Bu iki yıl boyunca Aslanbey’deki Ali Rıza Veziroğlu kampüsünün yollarını aşındırıp tüm çukurları ezberleyerek, bıkmadan ve yılmadan derslere girerek ve sınavlara hazırlanırken yani benim yaşımdaki biri için(!) büyük gayret sarfederek bu son günlere geldim.

İki yıl boyunca sınıfımdaki genç kardeşlerime (3 tanesi hariç diğerleri kendi çocuklarımdan küçük), abilik hatta babalık yapmaya çalışarak, onlara örnek olmaya, başlayacakları yeni hayatlarında başarılı olmaları için tecrübelerimi aktarmaya çalıştım. Kimi zaman nasihatler vererek, kimi zaman örnekler vererek…

Bu zaman zarfında kırdıklarım, üzdüklerim de olmuştur (Sonradan kendilerinden özür dileyerek telafi ettim, affetsinler beni). Hep onların iyiliklerini düşünerek davranmaya, yardımcı olmaya çalıştım. Tuttuğum notları paylaştım. Yetmedi tuttuğum notları bir sonraki sınıfa aktardım. 2. öğretimdeki arkadaşlarıma da aynı şekilde yardımcı olmaya çalıştım. Çünkü bizden önce mezun olan bölüm birincisi arkadaşa söz vermiştim. Bunda da başarılı olduğumu sanıyorum.

Zaman su gibi akıp gidiyor; Bu iki yıl boyunca bana tahammül eden tüm 1. ve 2. öğretimdeki öğrenci kardeşlerime, beni bu seviyeye getiren ve arkadaşlıklarını esirgemeyen başta bölüm başkanımız Dr. Murat Bolat olmak üzere Dr. Leyla Şenol, Av. Başak Balkır, Doçent Dr. Hakan Akyol, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı olan Ahmet Karadağ, Ferruh Kuruoğlu, 1. sınıf Türk dili hocamız Sezin Oktay ve Birsen Bayhan, efsane tarih hocam Güldal Sun’a ayrı ayrı minnet duyuyor ve saygılarımı sunuyorum. Hepsini hafızama kazıdım. Kendilerini ölene kadar minnetle anacağım.

Bu arada tekrardan üniversiteye başlamamı teşvik eden çocuklarım Cem-Seden ve Furkan-Merve’ye, özellikle sınav zamanlarında bana katlanan ve tüm yeme içme hizmetlerini ayağıma kadar getiren ve evde çıt ses yapmayan eşime de en büyük teşekkürü borç biliyorum. İyi ki varlar.

Köşemde genelde siyaset yazdığım için ve öğrenci olduğumdan dolayı yazılarıma ara vermiştim. Madem öğrenciliğim bitiyor… Eksikliğini hissettiğim üniversite mezunu sorunumu büyük bir azimle hallettiğime göre, tekrar yazılarıma başlayabilirim. Tekrardan merhaba.

Saygılarımla.
NOT: Bu işe en çok En Kocaeli’nin sahibi Engin Şahin’in sevineceğine eminim!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sefa Sözer - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.