FETÖ itirafçısı Yuşa Erten: Bana “Senin AK Parti içine girmeni istiyoruz” dediler

AK Parti eski il gençlik kolları yöneticisi, AK Parti il başkanlığının eski fotoğrafçısı Yuşa Erten, bildiğiniz gibi FETÖ itirafçısı olmuştu. Önce Ömer sonra Musa kod adını kullanan Erten’in ifadeleri ortaya çıktı

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri

AK Parti İl Gençlik Kolları eski Başkanı Emre Kahraman’ın 2018 yılındaki yönetiminde yer alan, KOÜ Siyasi Bilimler ve Kamu Yönetimini mezunu Yuşa Erten, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü bir FETÖ soruşturma kapsamında gözaltına alınmış, itirafçı olmak istemesi nedeniyle herkesi şok etmişti.

3 YIL 5 AY 7 GÜN CEZA ALDI

AK Parti’deki görevlerinden sonra İSU’nun müteahhit firmasında çalışmaya başlayan, itirafçı olduğu ortaya çıktıktan sonra sözleşmesi feshedilen Erten, ifadesinde örgütün AK Parti’ye sızmasını istediğini söyledi.
İşte Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılanan ve 3 yıl 5 ay 7 gün hapis cezasına çarptırılan Yuşa Erten’in ifadesi;

BİZİ EVLERE GÖTÜRÜRDÜ

“Yukarda ifademi verdim. Ancak İSU’da meslek sahibi olmam ve düzenli bir hayatımın olduğundan dolayı tutuklanma korkusu ile bazı gerçekleri anlatmadım. İfademin bu aşamasından sonra FETÖ/PDY ile ilgili bildiğim her şeyi açık ve net bir şekilde anlatacağım. İfademin bu aşamasından sonra Etkin Pişmanlık Hükümlerinden faydalanmak istiyorum.
Ben lise eğitimim bittikten sonra İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan FEM dershanesine 1 yıl kadar gittim. Dershanede Coğrafya öğretmeni olan Ersin isimli şahıs bizim sınıfın danışmanı olarak görev yapıyordu. Ersin (o dönemde 40’lı yaşlarda olan, Karadenizli biriydi) hoca, dershanenin üst katında bulunan toplantı salonuna çıkararak bize burada namaz kıldırır ve akabinde Fethullah Gülen kitaplarından sohbetler yapardı. Ersin hoca zaman zaman bizi FETÖ/PDY örgütüne ait Gaziosmanpaşa’da bulunan evlere götürürdü. Bu evlerde üniversite öğrencileri kalırdı. Şu anda isimlerini hatırlamadığım bu üniversite öğrencileri bizlere namaz kaldırır ve Fethullah Gülen’in kitaplarını okutur, onun videolarını izletirdi. Yine Ersin Hoca bizi Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan Mimar Sinan Erkek Öğrenci Yurduna götürürdü. Bu yurtta denem kampı adı altında kampa götürürdü. Bu yurtta da Fethullah Gülen’in kitapları okunur, onun videoları izlenirdi. Bu faaliyetleri bizim danışma öğretmenimiz olan Ersin hoca yapardı. Dershanede benim ile bu faaliyetlere Yavuzhan, Seyfullah Cebeci, Mert, Halit Özcan, Erhan isimli sınıf arkadaşlarım da katılırdı. Ersin hoca o dönemde bizlere Kimse Yok mu Derneğine mesaj attırarak yardımda bulunmamızı sağlıyordu. Dershane bu şekilde Coğrafya öğretmeni Ersin Hocanın yönlendirmesi ve onun yaptığı faaliyetler ile geçti.

EV VE YURTLARI GEZDİRDİLER

2014 yılında yapılan LYS-YGS sınavına girdim. Aldığım puan ile Kocaeli Üniversitesi Siyasal Bilimler ve Kamu Yönetimi Bölümünü kazandım. Üniversiteyi kazandıktan sonra Dershaneden Ersin hocam benim ile iletişime geçti ve hayırlı olsun dedi. Ersin hoca bana ‘Sana kalacak yer ayarlayacağız. Sen kalmak istediğin yeri seçersin’ dedi. Bir müddet sonra dershanenin ayarladığı servis ile Gebze’den başlayarak cemaate ait evler ve yurtlar, servis içerisinde bulunan üniversiteyi kazanan öğrencilere gezdirildi. Gebze ilçesinde bulunan yurtta bizi Halit kod isimli şahıs karşıladı ve yurdu gezdirdi. Arkasından İzmit ilçesinde Bayındırlık’ta bulunan bir yurdu, yine İzmit merkezde bulunan bir evi gezdirdiler. Ben İzmit merkezde bulunan evi beğendim ve orada kalmaya karar verdim. Dershanenin ayarladığı servis ile cemaat evlerini gezen öğrencilerin isimlerini şuan için hatırlamıyorum.

BANA ÖMER KOD İSMİNİ VERDİ

Üniversite hazırlık sınıfında İzmit merkezde bulunan FETÖ/PDY’ye ait evde Azeri uyruklu Mezahir (Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Bölümü okuyan, 96-98 doğumlu arası olan), Suriye uyruklu Safa (Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü okuyan, 92-94 doğumlu arası olan) ve Ali (Kısa boylu, esmer, köse, açıktan Kamu Yönetimi bölümü okuyan, 90-92 doğumlu arası, Malatyalı) isim ve kod isimli şahıslarla beraber kalmaya başladık. Bu evin ev abiliğini Ali kod isimli şahıs yapardı. Ali kod isimli şahıs evde kalan kişilere namaz kıldırır, akabinde ise Fethullah Gülen’in kitaplarından kesitler okur, onun videolarından izletirdi. Ali kod isimli şahıs bana Ömer kod ismini verdi. Ben bu evde 2016 yılının Nisan ayına kadar kaldım.

EV ABİSİ OLDUM

Bir süre sonra ev abisi Ali kod isimli şahıs evden ayrıldı. Ayrılmadan önce beni ev abisi yaptı. Ali kod isimli şahsın evde yaptığı faaliyetleri ben yapmaya başladım. Evin erzakları bittiğinde yine bu yapı içerisinde bulunan Muhammet kod adlı (Kilolu, beyaz tenli, o dönemlerde 30 yaşlarında olan) isimli şahıs kaldığımız eve ara ara gelerek tamamlardı. Muhammet kod isimli şahıs esnaflardan sorumlu kişi olarak görev yapardı. Yine kaldığımız eve yapı içerisinde bölgeci olarak görev yapan Seyit kod adlı (yeşil gözlü, Malatyalı olan, o dönemde 25 yaşlarında) isimli şahıs gelerek bizimle sohbet ederdi.
Yarıyıl ve yaz tatillerinde cemaatin düzenlediği Kitap okuma kampları olurdu. Bu kamplarda Kerim (Aydın yada Muğlalı olan Kocaeli Üniversitesinde Mekatronik bölümü öğrencisi olan, o dönemlerde 88-90 doğumlu arası olan) kod isimli başka bir bölgeden sorumlu şahıs ile tanıştım. Evin ihtiyaçları olduğunda ara ara Kerim kod isimli şahısla irtibat kurardım. Bu kamplardan bizi Seyit isimli şahıs bilgilendirirdi.

DERSHANEYE GİDEREK BİLGİLER VERİRDİM

Seyit kod isimli şahıs bana ilgilenmem amacı ile lise öğrencisi verdi. Bu öğrencilerden sadece Burak isimli öğrencinin adını hatırlıyorum. Gelen birkaç öğrenci daha vardı. Ancak şu an bu şahısların isimlerini hatırlamıyorum. Ben bu öğrencilere yemek hazırlar, ders çalıştırırdım. Akabinde ise Fethulah Gülen’e ait kitaplardan okurdum. Seyit kod isimli şahıs ilgilendiğim öğrencilerin durumları hakkında Salim (O dönemde İzmit’te bulunan FEM Dershanesinin Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Trabzonlu, o dönemlerde 35 yaşlarında olan) kod isimli şahıs ile görüşmemi isterdi. Ben ara ara ilgilendiğim öğrenciler hakkında dershaneye giderek öğrenciler hakkında bilgi verirdim.

HEPİMİZİ BİR YURDA TOPLADILAR

Kocaeli’de benim gibi lise öğrencisi ile ilgilenen tüm ev abilerini, şu anda yerini hatırlamadığım bir yurtta topladılar. Bize burada öğrencilere nasıl davranmamız gerektiğini, onlara nasıl vermemiz gerektiğini, yine orda tanıdığım Kocaeli ilinde 2015 yılında bölge abilerinin de üst konumunda bulunan Süleyman (O dönemde 40 yaşlarında) kod isimli şahıs ile tanıştık. Süleyman isimli şahıs bizlere dershanelere giderek cemaat evlerine öğrenci kazandırmamız gerektiğini söyledi.

KULÜBE GİRMEMİ SÖYLEDİ

Yine cemaat evlerinde kaldığım dönemde bu yapı içerisinde bulunan ismini Yavuz (O dönemlerde 28-30 yaş aralığında, beyaz tenli) olarak bildiğim şahısla evlere yemeklerde gelerek bizi ziyaret etmesi dolayısıyla tanıştım. Yavuz kod isimli şahıs Kocaeli ilinin FETÖ yapılanmasının Sosyal Faaliyetleri Sorumlusu konumunda olan bir şahıstı. Yavuz isimli şahıs bir gün bana üniversitedeki öğrenci kulüplerinde faaliyetlerde bulunmamı istedi. Hatta üniversitede faaliyet yürüten Fen Fakültesinin kulübüne girmemi istedi. Ben Yavuz isimli şahsın dediği Fen Fakültesinin kulübüne girdim. Bir süre bu kulüpte bulundum. Ancak kulübe üye olan kimse olmadığı için bu durumu Yavuz isimli şahsa aktardım.

“BAŞVURU YAP, KENDİNİ GÖSTER”

Yavuz isimli şahıs bana ‘Üniversite Öğrenci Konseyi Gönüllü Platform kuracak, buraya başvuru yap’ dedi. Yavuz kod isimli şahsın bana söylediği Öğrenci Konseyi Gönüllü Platformuna başvuruda bulundum. Yavuz kod isimli şahıs bana Öğrenci Konseyi gönüllü yetkilerinin Mevlevi Evinde yani Kocaeli Belediyesine bağlı olan Fikir Kulübünde toplanacağını söyledi, ‘Git oraya, tanış, kendini göster’ dedi. Ben Mevlevi evine giderek burada bulunan şahıslarla tanıştım. Bir müddet Öğrenci Konseyi Gönüllü Platformuna ve Fikir Kulübünde gidip gelmeye başladım. Fikir Kulübünde Kubilay Durak, Dorukan Özçelik, Metin Geldeş, Özkan Hatinoğlu, Emre Şahin, Furkan Çimşit, Mücahit Ergün ve soy ismini hatırlamadığım Oğuz isimli şahıslarla tanıştım.

DESTEKLEMEMİ İSTEDİLER

Daha sonra burada bulunan yetkililer üniversiteye daha büyük bir mescit yapılması için dilekçe toplamımızı istediler. Ben üniversiteden baya bir dilekçe topladığım için Öğrenci Konseyi Gönüllü yetkilerinin gözüne girdim. Bir müddet sonra üniversitede Öğrenci Konseyi seçimleri yapıldı. Fikir Kulübü yetkilileri fakülte seçimi için soy ismini hatırlamadığım Oğuz isimli şahsı desteklememi söylediler. Ben Oğuz isimli şahsa oyumu kullandım. Seçilen fakülte yetkilileri de Metin Geldeş isimli şahsı Üniversite Öğrenci Konseyi Başkanlığına seçtiler. Üniversite Öğrenci Konseyi kendi içerisinde görev paylaşımı yaptı ve Fikir Kulübünde tanıdığım Dorukan Özçelik ve Kubilay Durak isimli şahıslar Üniversite Öğrenci Konseyi koordinatörlüğüne getirildi.

“SENİ BİRİYLE TANIŞTIRACAĞIZ”

Dorukhan Özçelik ve Kubilay Durak beni daha önceden tanıdığı için bana Üniversite Öğrenci Konseyinin yürüttüğü etkinliklerde görevler verirdi. Kubilay Durak isimli şahıs kendisinin cemaat içerisinde olduğunu bana söylemişti. Bana söyledikten sonra Yavuz-Seyit kod isimli şahıslar bana ‘Seni biri ile tanıştıracağız’ diyerek beni Kubilay Durak isimli şahıs ile tanıştırdılar.

“BU İŞLERLE BEN İLGİLENİYORUM”

Kubilay Durak, “Ben cemaat içerisinde kulüp işleri ile ilgileniyorum. Bana bu görevi Yavuz kod isimli şahıs verdi” dedi. Ayrıca Üniversite Öğrenci Konseyinin düzenlediği kitap fuarında Metin Geldeş isimli şahsa cemaatle bir alakasının olup olmadığını sorduğumda, bana 17/25 Aralıktan önce içlerinde olduğunu söyledi. Kaldığım cemaat evlerine gidip gelenlerden öğrendiğim kadarı ile Metin Geldeş isimli şahsın, cemaatin düzenlediği organizasyonlarda sunuculuk yapan şahıs olduğunu öğrendim.

SOSYAL MEDYA SORUMLUSU OLDUM

Üniversite Öğrenci Konseyinin düzenlediği kitap fuarı etkinliğinde çektiğim fotolar neticesinde Öğrenci Konseyi Medya Sorumlusu olan Mustafa Kur isimli şahıs bana öğrenci konseyi içinde Sosyal Medya Sorumluluğu verdi. Ben bir müddet Fikir Kulübünde ve üniversite öğrenci konseyi içerisinde gönüllü etkinliklerde görev alırdım. Bu etkinliklerde fotoğraf çeker, sosyal medya düzenlemesini yapardım.

GELDEŞ’E İTAAT ETMEMİ SÖYLEDİ

2016 yılı gibi ben farklı etkinliklerde paralı foto çekmeye, Fikir Kulübü ve öğrenci konseyine gitmemeye başladım. Seyit kod isimli şahıs bana neden Fikir Kulübü ve öğrenci konseyi etkinliklerine gitmediğimi sordu ve beni biri ile tanıştıracağını söyledi. Daha sonra Seyit kod isimli şahıs ile birlikte Kuruçeşme Dominos Pizzanın üstünde bulunan bir eve gittik. Bu evde o zaman gördüğüm Ethem (Gözlüklü o dönemlerde 30 yaşlarında, Malatyalı) isimli şahıs ile tanıştım. Ethem kod isimli şahıs bana Öğrenci Konseyinden ayrılmamı söyledi. Öğrenci Konseyi Başkanı Metin Geldeş ile iyi geçinmemi, Metin’e itaat etmemi söyledi.

HER YERDE BİZİM ADAMLARIMIZ OLMALI

Ethem kod isimli şahsın bana verdiği talimatlara uyarak ben Metin Geldeş’in yanında bulundum. Ethem kod isimli şahıs ile birkaç kez buluşarak yemek yedik. Ethem kod isimli şahıs bir gün bana “Senin AK Parti içine girmeni istiyoruz. Her yerde bizim adamlarımız olmalı. Biz cemaat olarak bunu ilk defa yapıyoruz. Sen orada istihbaratçı değilsin. Biz orada olmanı istediğimiz için orada olacaksın” dedi. Ben önce bu durumu kabul etmedim. Ancak Ethem kod isimli şahıs bana 8 ay kadar baskı yaparak benim AK Parti’ye girmemi sağladı.

“SEN BİZİM PARTİ İÇİNDEKİ ARKADAŞIMIZ OL”

Ethem kod isimli şahıs bana ‘Sen bizim parti içinde Musa isimli arkadaşımız ol’ dedi. Üniversite öğrenci konseyinden olan arkadaşların ve Fikir Kulübünde bulunan arkadaşların hemen hemen hepsinin ÜNİAK’a ( AK Parti Gençlik Kolları Üniversite Yapılanmasına) üye olmasından dolayı hafta sonu ben de onların vasıtası ile ÜNİAK’a gittim. Ancak ÜNİAK’ta bulunan şahısların kafa yapıları bana uymadığı için ben ÜNİAK’a da gitmemeye başladım. Bu süreçte Üniversite Öğrenci Konseyi seçimi yapıldı. AK Parti gençlik kollarının desteklediği Metin Geldeş yapılan seçimi kazanamayınca seçimler bir şekilde iptal edildi. Bu durum üzerine Ethem kod isimli şahıs benim kaldığım cemaat evine gelerek ÜNİAK’a neden gitmediğimi sordu ve bundan sonra ÜNİAK’a sürekli gitmemi ve görev almamı istedi.

BENİ BEĞENDİ, FOTOĞRAFÇI YAPTI

Ben bu durum üzerine ÜNİAK’a gittim ve iptal edilen öğrenci konsey seçimlerinde görev almak istediğimi ilettim. Bunun üzerine üniversitede Metin Geldeş’e oy toplamak için çalışmalar yapmaya başladım. Ben o dönem çok çaba sarf ettim. Daha sonra üniversitede yapılan Öğrenci Konseyi seçimlerini Metin Geldeş kazandı. Benim seçim süresinde sarf ettiğim çaba sayesinde AK Parti Gençlik Kolları dönem başkanı beni beğenerek yanında fotoğrafçı olarak çalıştırmaya başladı. Sürekli dönemin AK Parti Gençlik Kolları başkanının ziyaretlerinde ve gezilerinde yanında fotoğrafçı olarak bulundum.

BENDEN BİLGİLER ALIYORDU

Seçim faaliyetlerinde ve o dönemde yapılan referandumda görev alıp çalıştım. Bu dönemde Ethem kod isimli şahıs birkaç kez yanıma gelerek ‘Partide ne yapıyorsunuz? Seçim çalışmaları nasıl gidiyor? Ne gibi faaliyetler yapıyorsunuz?” tarzında sorular sorarak benden bilgi alıyordu. Ancak hiçbir zaman kişiler hakkında bilgi istemezdi.

DARBEDEN SONRA YÜKLEDİ. BY LOCK DEĞİLDİ

Ayrıca Ethem kod isimli şahıs ile yazılımı cemaate ait olduğunu söylediği, ön yüzü herkesin telefonunda olan, şuanda ismini hatırlamadığım bir program üzerinden mesajlaşıyorduk. Buradan bilgi alışverişi sağlıyorduk. Ben bu programın Bylock olup olmadığını Ethem kod isimli şahsa sorduğumda bana bu programın Bylock olmadığını söyledi. Bu programı bana ülkemizde yaşanan Darbe girişiminden sonra Ethem kod isimli şahıs yükledi. Bu programa belirlediğim şifre ile giriyordum.

İLLEGAL YOLLARDAN YURT DIŞINA

Yine Ethem kod isimli şahıs bir gün eve yanıma, ilk defa gördüğüm Hamza kod isimli şahıs ile birlikte geldi. Ethem kod isimli şahıs bana Hamza kod isimli şahsın benim manevi tarafımla ilgileneceğini söyledi. Hamza kod (Gaziantepli, benden 7-8 yaş büyük olan, Kocaeli Üniversitesinde öğrenci olan) isimli şahıs ayda bir kaldığım eve gelerek bana manevi sohbetler verirdi. Hamza kod isimli şahıs 2017 yılında yanıma gelerek, illegal yollardan yurt dışına kaçacağını söyleyerek benimle vedalaştı.

İL BAŞKANIN YANINDA İŞE BAŞLADIM

Bir süre sonra Ethem kod isimli şahıs kendi işleri dolayısıyla benle görüşmeyi azalttı. 2019 yılı itibari ile de benimle olan tüm bağlarını kopardı. Ethem kod isimli şahsın benimle irtibatı koptuktan sonra cemaat içerisinden benimle irtibat kuran kimse olmadı. Ben de kimse ile herhangi bir irtibata geçmedim. O dönemde eski AK Parti İl Başkan Yardımcısı Sedat Köse’nin referansı ile fotoğrafçı olarak dönemin AK Parti İl başkanının yanında sigortalı olarak çalışmaya başladım. 2021 yılı temmuz ayında ücretimin yükseltilmemesi sebebi ile işten ayrıldım. Dönemin AK Parti il yönetimi referansı ile Kocaeli’de İSU’nun taşeron firmasında işe başladım ve halen aynı iş yerinde çalışmaktayım.

“BENİ SENİN YANINA ETHEM GÖNDERDİ”

2016 yılında cemaat tarafından bana verilen fazla görevler sebebi ile anlaşmazlıklar yaşadım. Kendim cemaat evinden ayrılarak bekâr evinde kalmaya başladım. Bir süre sonra farklı cemaat evinde kaldığını bildiğim Abdulsamet Kocaman isimli şahıs yanıma gelerek, beni ikna ederek tekrardan cemaat evine dönmemi söyledi. Ancak ben kabul etmedim. Darbe girişiminden sonra Abdulsamet Kocaman isimli şahıs yanıma gelerek ‘Ben de cemaatten ayrıldım. Yanında kalmak istiyorum’ dedi. Biz daha sonra Abdulsamet ile birlikte beraber kalmaya başladık. Yanlış hatırlamıyorsam 2019 yılı gibi Abdulsamet ile görüştüğümde bana ‘Senin yanında kalmam için beni Ethem gönderdi’ dedi. Ethem kod adlı şahsın bu şekilde benim hakkımda Abdulsamet üzerinden bilgi aldığını öğrendim.

AK PARTİ İÇİNE ETHEM’LE GİRDİĞİMİ BİLİYORDU

2018 yılında Ethem kod isimli şahıs, yanında ilk defa gördüğüm ve o zaman tanıştığım kod ismini Emir (uzun boylu, kumral, senden 15-20 yaş aralığında büyük olan) olarak öğrendiğim şahıs ile kaldığım cemaat evine gelerek çay içtiler, benim ile sohbet ettiler. Emir kod isimli şahıs örgüt içerisinde Ethem kod isimli şahsın üst konumundadır. Yine 2019 yılında Ramazan ayında Ethem, Emir ve Hamza kod isimli şahıslar, kaldığım eve iftar yemeğine geldiler. Burada Ethem kod isimli şahıs bana AK Parti’de faaliyetlerin nasıl gittiğini soruyordu. Emir kod isimli şahıs, benim AK Parti içine Ethem kod isimli şahsın yerleştirmesi ile girdiğimi biliyordu. Benim parti içinden Ethem kod isimli şahsa verdiğim bilgileri Emir kod isimli şahıs Ethem vasıtasıyla öğreniyordu.

KOD ADLARI EMİR, ETHEM VE YUSUF

Ben cemaat içerisinde bulunduğum dönemde, bu yapı içerisinde bulunan Emir kod adlı şahsın (uzun boylu, köse) Derince bölgesinde BBTM olarak görev yaptığını biliyorum. Emir ile kitap okuma kamplarında tanıştım. Bugüne kadar kendisi ile 1-2 defa görüşmüşlüğüm vardır.
Yine cemaat içerisinde bulunduğum dönemde bu yapı içerisinde bulunan Ertuğrul kod adlı şahsın (Uzun boylu, bıyıklı, Malatyalı, Kocaeli Üniversitesinde öğrenci olan) İzmit bölgesinde BBTM olarak görev yaptığını biliyorum. Ertuğrul’u üniversiteden ve cemaat evlerinden tarınım.
Yine cemaat içerisinde bulunduğum dönemde bu yapı içerisinde 2015 yılında esnaflara sohbet veren esnaf abisi pozisyonunda bulunan Yusuf kod isimli şahıs ile (Benden 12-15 yaş büyük, kısa boylu Kahramanmaraşlı olabilir) kitap okuma kampında tanıştım.”

# İTİRAFÇILAR İLE İLİŞKİLİ:

20 Nis 2022 - 12:50 - Siyaset

Muhabir  Furkan Çalışkangöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler En Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı En Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.Anket Sizce Kocaelispor'un kulüp başkanı kim olmalı?