FETÖ’den ceza alan genç CHP’li: Bilgileri biz veriyorduk

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ’nün partilere sızma soruşturmasında yer alan kentimizdeki CHP’li kimliğiyle bilinen isimler ceza aldı

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

FETÖ’nün partilere sızma soruşturması kapsamında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında geçmiş dönemde CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkan adayı olan Ahmet Ömer Kavut ile CHP il gençlik kolları eski yöneticisi Oğuz Çoban ceza aldı. CHP’ye sızdırılan iki isimden biri olan Oğuz Çoban 3 yıl 5 ay 7 gün cezaya çarptırıldı.

YURTTA KALMIŞ

İfadesine ulaştığımız Oğuz Çoban şunları söyledi:
“2008-2009 yılında Manisa Soma’ da o zamanki adı ile Fethullah GÜLEN cemaatine ait Burç isimli yurtta 1 yıl, 2009-2010 yılında Bursa ilinde yine o dönemki adı ile Fethullah GÜLEN cemaatine ait adını hatırlamadığım yurtta 1 yıl, 2012 yılında Kocaeli ilinde yine örgüte ait öğrenci evlerinde 2015 yılı Ekim ayına kadar kaldım.

FİYATI DÜŞÜK OLDUĞU İÇİN

Manisa ve Bursa ilinde örgüte ait yurtlarda kaldığım için benim gibi kalan birçok insan olduğu için isimlerini hatırlamıyorum. 2012 yılında Kocaeli Üniversitesi’ ni kazandığımda Eylül ayı gibi otobüs ile Kocaeli iline geldim. Kocaeli otogarında indiğimde örgüte ait yurtlar ile ilgili stand açılmıştı. Standın başındaki kişiler yanıma gelerek kayıt olup olmadığımı sordular. Ben olmadığımı söyleyince beni aldılar önce kaydımı yaptırdılar, sonrasında kalabileceğim örgüte ait yurtları gösterdiler. Yurtları gördükten sonra yine bana örgüte ait İzmit merkezde bulunan öğrenci evlerini gezdirdiler. Bana yurt ve evin fiyatlarını söylediler. O zaman ki şartlarda öğrenci evlerinin fiyatları çok düşük olduğu için ben öğrenci evlerini tercih ettim. Hatırladığım kadarıyla aylık 200 TL gibi bir fiyattı.

KERİM KOD ADINI VERDİLER

2012 yılı Eylül ayından itibaren şuan ismini hatırlamadığım ve görsem de tanıyamayacağım, beni otogardan alıp kaydımı yaptırıp, örgüte ait yurtları ve öğrenci evlerini gösteren şahıslar tarafından İzmit ilçesinde Yenidoğan mevkinde D-100 hemen kenarında bulunan Seka Sitelerinde bir daireye yerleştirdiler. Bana gerçek adımı kullanmamamı, kod isim kullanmamı söyleyerek bana Kerim kod adını verdiler.

HERKESE KOD ADI

Bu evde Mustafa kod ismini kullanan Kocaeli Üniversitesi Matematik Bölümü 1.sınıfta okuyan, o tarihlerde benden küçük 20-23 yaşlarında olan öğrenci, Orhan kod ismini kullanan Kocaeli Üniversitesi Elektronik Haberleşme Bölümü 4.sınıfta okuyan, İstanbullu olduğunu söyleyen, o tarihlerde benden küçük 20-23 yaşlarında olan öğrenci, Adını ve kod adını tam hatırlayamadığım ancak Cemil olabilir, Kocaeli Üniversitesi Malzeme Mühendisliği Bölümü 2.Sınıfta okuyan, yine benden küçük 20-23 yaşlarında olan öğrenci ile kalmaya başladım.

EV ABİLİĞİ

2012-2013 eğitim döneminde kaldığım bu evden sorumlu örgüt mensubu ise Kadir kod ismini kullanan yabancı uyruklu Kocaeli Üniversitesi’ nde Eğitim Fakültesi’nde okuduğunu bildiğim örgüt mensubuydu. Benden ev abiliği yapmamı istedi, ben önce kabul etmedim. Ancak başka kimseyi bulamayınca evin abiliğini yapmaya başladım. Ev abiliği görevimde evin yemek işlerini, temizlik işlerinin programını yapıyordum. Kadir aylık bizden cüzi rakamlarda para topluyordu ve evin elektrik, su, kira gibi giderlerini o hallederdi. Zaman zaman da eve gıda malzemeleri getirip bırakıyordu. Kadir kod bana evdeki diğer öğrencilere namaz kıldırmamı istiyordu. Ancak ben kıldıramayacağımı söylüyordum ve kendim namazlarımı kılıyordum. Herkes de benim gibi kendi namazını kılıyordu. Evde Fethullah GÜLEN’ e ait kitaplar vardı. İsteyen bu kitapları alıp okuyordu. Genelde bu tür şeylere kimse uymuyordu.

GROSS MARKETİN ORAYA YERLEŞTİRİLMİŞ

Kadir kod isimli örgüt elemanının görevi örgüt içerisinde adlandırılan Büyük Bölge Talebe Mesulünün yardımcısı gibi bir şeydi. Onun üzerinde Yavuz kod ismini kullanan Büyük Bölge Talebe Mesulü olan, Kayserili olduğunu bildiğim, o tarihlerde benden büyük 25-30 yaşları arasında, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Bölümünde okuduğunu bildiğim örgüt mensubu, Yavuz kod isimli örgüt mensubunun üzerinde ise ilden sorumlu Süleyman kod isimli, o tarihlerde 40’lı yaşlarda olan, nereli olduğunu bilmediğim örgüt mensubu vardı.
2013-2014 eğitim döneminde yani üniversite 2.sınıfta evim değişti ve Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki Gross Markete yakın çevrede bir apartman dairesine Yavuz’ un söylemi ile Kadir kod isimli örgüt elemanı tarafından yerleştirildim.

ANLATTI

Buradaki evde Hamza kod isimli Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümü 1.sınıfta okuyan, Kütahyalı olduğunu bildiğim, o tarihte 20 li yaşlarda olan öğrenci,
Burak kod isimli Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümü 1.sınıfta okuyan, nereli olduğunu şuan hatırlayamadım ve o tarihte 20 li yaşlarda olan, ailesinin İstanbul’ da oturduğunu bildiğim öğrenci,
Samet kod ismini kullanan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümü 2.sınıfta okuyan, İzmirli olduğunu bildiğim ve yine o tarihlerde 20 li yaşlarda olan öğrenciler ile birlikte kalmaya başladım.

PROGRAMLARA UYMUYORLARDI

Bu evin abilik görevini yine Kadir kod isimli örgüt elemanı bana verdi. Ancak bu evden Hamza kod isimli örgüt içerisinde Bölge Talebe Mesullüğü yapan, Kocaeli Üniversitesi’ nde ya Eğitim ya da İletişim Fakültesi’nde okuyan, Hataylı olduğunu bildiğim ve o tarihlerde 23-26 yaşlarında olan örgüt mensubuydu. Bu evde herkes yine ayrı ayrı kendi namazlarını kılıyordu, eve dışarıdan zaman zaman şuan isimlerini hatırlayamadığım kişiler gelip bize dini sohbet ve hizmet hareketi Fethullah GÜLEN ile ilgili sohbetler veriyordu. Benim dışımda evde kalan öğrencilerin Tıp Fakültesi okuduğundan onların dersleri çok ağırdı ve abiler tarafından verilen programlara çok uymuyorlardı.

ÜÇ ÖĞRENCİ EVİNDEN SORUMLUYMUŞ

Hamza kod isimli örgüt elemanı kısa bir süre bizim kaldığımız evden sorumlu olduktan sonra ayrıldı. Onun yerine onun görevini yani Bölge Talebe Mesulluğü yapma görevini Yavuz kod isimli örgüt mensubu bana verdi. Böylece ben kaldığım ev dahil örgüte ait 3 öğrenci evinden sorumlu olarak BTM görevine başladım. Sorumlu olduğum evlerin ikisi de kaldığım ev gibi Yahya Kaptan Mahallesi’ndeydi. Benim kaldığım ev bina ismi olan F38 olarak adlandırılıyordu. Diğer 2 ev C30 lu bloklardaydı. Bu evlerden birinde Cemal kod isimli Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 3.sınıf öğrencisi olan, Giresunlu olduğunu bildiğim, o tarihlerde 20-25 yaşlarında olan öğrenci ev abiliğini yapıyordu. Bu evde onunla birlikte 4 tane Tıp Fakültesi öğrencisi kalıyordu. Bu öğrencilerin isim/kod isimlerini hatırlamıyorum. Hepsi tıp fakültesi 1.sınıfta okuyordu. C30 lu bloklardan diğer öğrenci evinde ise ev abiliğini İbrahim kod isimli Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 3.sınıfta okuyan, Bolulu olduğunu bildiğim ve o tarihlerde 20-25 yaş aralığında olan öğrenci yapıyordu. Bu evde onunla birlikte kendisi dahil 3 kişi kalıyorlardı. Diğer ikisi de Tıp Fakültesi 1.sınıf öğrencisiydi. Ancak isim ve kod isimlerini hatırlamıyorum.

EVLERİN KİRALARI

2013-2014 yıllarında yaptığım BTM lik görevinde yukarıda anlattığım bu evlerden sorumluydum. Ben her ne kadar evlerden sorumlu isem de ben sadece kendilerine bir ihtiyaçları olup olmadığını sorar, varsa eksiklerini Yavuz kod ya da Kadir kod isimli örgüt mensuplarına iletiyordum, onlar da eksikleri gideriyordu. Ben bu sorumlu olduğum evlerde kalan öğrencilerden cüzi rakamlarda paralar toplardım ve bu paralar ile evlerin kiralarını öderdim. Bunun dışında bu evlerde sadece Tıp Fakültesinde okuyan öğrenciler kaldığı için onlardan sorumlu Kocaeli ilinde Kamu da ya da özelde doktorluk yapan doktorlar vardı. Zaman zaman onlar bu evlere gelir bu tıp öğrencilerinin eksiklerini giderir. Bir kısmı da bu öğrencilere sohbet verirdi. Bu doktorların isimlerini hatırlamıyorum ancak resimler gösterilmesi durumunda tanıyabilirim.

BTM

2015 yılı Eylül ayına kadar yukarıda anlattığım şekilde BTM lik görevimi sorumlu olduğum evler ve öğrenciler ile yürüttüm. Bu görevim süresince Yavuz kod isimli örgüt mensubu zaman zaman benim gibi BTM lik yapan diğer örgüt mensupları ile toplantılar yapardı. Bu toplantıları genelde Real AVM’ nin arkasında bulunan bir evde yapardı. Bu toplantılara il genelindeki bütün BTM ler katılırdı. Ancak benim gibi tıpçılardan sorumlu BTM leri tıpçıların programı farklı olduğundan bizlerle ayrı zamanda toplantı yapardı. Yavuz kodun çağırdığı bu istişare toplantılarında Yavuz bize sorumlu olduğumuz evlerin ve öğrencilerin durumlarını sorar, öğrencilere Fethullah GÜLEN’ in kitaplarını okutup okutmadığımızı, ne kadar okuttuğumuz gibi bilgileri bizden isterdi.

BYLOCK’U MERAKTAN İNDİRMİŞ

Bu toplantılara benim gibi BTM olarak görev yapan; Zafer kod isimli Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik Bölümünde uzatmalı okuyan, yaşı benden büyük olan, Muşlu olduğunu bildiğim BTM,Barış kod isimli Kocaeli Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi’nde 3.sınıf öğrencisi olan, hatırladığım kadarıyla Erzurumlu olan, benimle aynı yaş grubunda olan BTM katılıyordu. Onların da sorumlu olduğu evlerde tıp fakültesi öğrencileri kalıyordu. 2013-2015 yılları arasında BTM lik yaptığım dönemi ve o dönemdeki bildiğim örgüt mensuplarını yukarıda ayrıntılı olarak anlattım. Bir de hatırladığım kadarıyla 2013 yılı başları gibi Google Play Store da Bylock programı vardı. Tanıdığım örgüt mensupları bu programı indirip, yazışma yaptıklarını söylüyorlardı. Ben de meraktan kimse bana söylemeden Google Play Store dan o zamanki hatırlamadığım bir gsm hattı üzerinden Bylock u Sony marka telefonuma indirdim, ancak hiç kullanmadan programı sildim.

AKAMER’E GEL


2015 yılı Eylül Ekim ayı gibi ben halen BTM lik görevini yürütürken beni birisi telefon ile aradı, ancak şuan kim olduğunu hatırlamıyorum, beni İzmit Turan Güneş Caddesi Kanlıbağ’ da bulunan Akamer isimli örgüte ait derneğe gelmemi söyledi. Bu talep üzerine ben o gün bu derneğe gittim.
Bu dernekte beni Ethem kod ismini kullanan, benden yaşça büyük, saçı önden dökük örgüt mensubu karşıladı. Beni bir odaya aldı ve bana siyaset ile ilgim olup olmadığını sordu, ben de kendisine çok ilgim olmadığını söyledim. Sonra bana benimle ilgili farklı şeyler düşündüklerini, BTM lik görevinden ayrılacağımı ve komple örgütten ilişiğimin kesileceğini, bütün telefon numaralarımı, örgütten olan arkadaş çevremi, kaldığım yerleri değiştirmem gerektiğini bunları yapıp yapamayacağımı sordu. Ben kendisine zor olacağını söyledim ve o gün ki görüşme bu şekilde bitti. Bu görüşmeden yaklaşık bir iki hafta sonra Ethem kod isimli örgüt mensubu beni telefon ile aradı, Yahya Kaptan bölgesinde bulunan bir çay bahçesine gelmemi istedi. Ben de oraya gittim, gittiğimde Ethem kod isimli örgüt mensubu ve Süleyman kod isimli ilin en büyük abilerinden olarak bildiğim örgüt mensubu vardı.

İKNA ETMİŞLER

Burada Süleyman kod isimli örgüt mensubu bana daha önce Ethem kodun bana söylediğini, benimle ilgili farklı şeyler düşündüklerini, beni örgütün siyaset yapılanmasının içerisine monte edeceklerini söyledi. Ben tereddüt ettim ve yapamayacağımı, siyasetin çok göz önünde olduğunu, yapıma uygun olmadığını, ileride bunun ortaya çıkabileceğini, bunun da benim için sıkıntı olacağını bir nevi bana casusluk yapmamı söylediklerini kendisine söyledim ancak Süleyman kod bana siyasetin içerisinde de iyi adamların olması gerektiğini, memleketin böyle düzeleceğini, mevcut bütün siyasilerin hırsız olduğu gibi söylemlerde bulunarak beni ikna etti ve Cumhuriyet Halk Partisi içerisine beni yerleştireceklerini söyledi. Ben de artık kabul ettim. Süleyman kod sonrasında bana beni her türlü şey ile ilgili Ethem kodun yönlendireceğini söyleyerek BTM lik görevimi bırakmamı istedi ve sonra buradan ayrıldım.

BYLOCK GRUPLARI

Ben bir iki ay daha Yahya Kaptan’ daki evimde pasif olarak kaldım. Ancak hiçbir şeye karışmadım. Muhtemelen bu tarihlerde yani 2015 yılı gibi BTM lik görevim bitmeden Ethem kod ile tanıştıktan sonra Ethem kod bana Bylock programını kurdu, bu program üzerinden iletişime geçeceğimizi söyledi. Hatırladığım kadarıyla kod ismim Kerim olduğu için Bylock programındaki kullanıcı adım da Kerim olabilir. Zaman zaman Ethem kod ile Bylock programı üzerinden görüşmelerimiz oldu. Ethem kod beni Bylock gruplarına da ekledi, zaman zaman bu gruplarda dini içerikli mesajlar paylaşılırdı, Ethem kod da bunları okumamızı isterdi. Sonraki zamanda da Hatip TEKİN’ in Bylock kullandığını, Ethem kod Bylock programı üzerinden görüştüğünü biliyorum. Ahmet Ömer KAVUT’ un kullandığını görmedim ama muhtemelen o da kullanıyordur.

BİRLİKTE EV ARAMIŞLAR

Bir iki ay sonra Ethem kod beni İzmit Kanlıbağ’ da bulunan Akamer isimli dernekte daha önceden tanıdığım ancak samimi olmadığım, toplantılarda gördüğüm, örgüt içerisindeki görevlerini bilmediğim, Emin Kod adını kullanan Ahmet Ömer KAVUT ve Ali Kod adını kullanan Hatip TEKİN ile tanıştırdı ve ikisinin de benim gibi Cumhuriyet Halk Partisi içerisine monte edileceğini, birlikte aynı evde kalacağımızı söyledi. O gün bu tanışma faslından sonra Ahmet Ömer KAVUT ve Hatip TEKİN ile birlikte ev aramaya başladık. Daha sonra İzmit Kozluk Mahallesi’nde bir ev tuttuk ve birkaç ay içerisinde Ahmet Ömer KAVUT ve Hatip TEKİN ile birlikte örgüt ile olan bütün bağlarımızı keserek 2016 yılı Haziran ayı gibi bu eve taşındık.

TELKİNLERİ ALMIŞLAR

Bu eve taşındıktan sonra okul yaz tatiline girdi. Biz yaz tatilinde iken 15 Temmuz 2016 darbe girişimi oldu. Darbe girişimini de herkes gibi ben de memleketimde televizyondan öğrendim. 2016 yılı Ekim ayına kadar memleketlerimizdeydik. Ekim ayı gibi tekrar Kocaeli iline geldikten sonra Ethem kod haftanın belli günlerinde bizim eve geliyordu, biz siyasetin içerisine nasıl gireceğimizi bilmiyorduk, bize Ethem kod bu yönde bilgiler veriyordu, Cumhuriyet Halk Partisinin düzenlediği etkinliklere katılmamızı, Gençlik Kollarının toplantılarına gitmemizi, bu etkinliklere katılan normal parti mensupları gibi hareket etmemizi istedi. Daha sonra Ahmet Ömer KAVUT ve Hatip TEKİN ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli teşkilatının bütün etkinliklerine katılmaya başladık.
Sürekli Cumhuriyet Halk Partisinin Kocaeli teşkilatının etkinliklerine katılmaya başladıktan sonra partililer yavaş yavaş bizi tanımaya başladı. Gençlik kolları toplantılarına ve bütün aktivitelerine katılıyorduk.

YAŞAM TARZIMIZ DİNDEN UZAKLAŞTI

Bizi siyasi yapılanma konusunda Ethem kod yönlendiriyordu. Ancak bizden sorumlu Ensar kod isimli bir örgüt mensubu vardı. Ensar kodun bizim bu siyasi faaliyetimiz ile ilgili bilgisi yoktu. Sadece bize zaman zaman eve gelip maneviyat ve hizmet hareketi ile ilgili bilgiler veriyordu. Biz Cumhuriyet Halk Partisinin etkinliklerine katıldığımızda zaman zaman alkollü ortamlara da, kızların olduğu ortamlara da giriyorduk. Bu tür etkinliklere katıldığımız için maneviyat hissi çöküyor, namaz kılmıyorduk, kuran okumuyorduk ve tamamen yaşam tarzımız dinden ve hizmetten uzaklaşmıştı. Bu nedenle Ensar kod kendisinin yoğunluğuna göre ayda bir ya da bir buçuk ayda bizim eve gelip sohbet veriyordu.

DİKKAT ÇEKMEYE BAŞLADIK

Uzun bir süre sonra parti içerisinde üçümüzde aktif olunca bütün partililer bizi tanıdı, 2018-2019 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde yoğun bir seçim takvimi vardı, Ahmet Ömer KAVUT, Hatip TEKİN ve ben çok aktif olduğumuz için parti içindeki grupların dikkatini çekiyorduk, her grup bizimle çalışmak istiyordu, üçümüzün de teknik becerileri iyi olduğu için her türlü desteği onlara verebiliyorduk, parti içerisinde gruplar vardı bu grupların hepsi parti içerisinde liderliğe oynuyordu. Ethem kod un söylemesi ile farklı zamanlarda Cumhuriyet Halk Partisine üye olduk.
Cumhuriyet Halk Partisinin Kocaeli teşkilatı içerisinde aslında iki ana grup vardır.

SİRMEN VE ALPASLANCILAR

Bunlardan birisi Sefa SİRMEN’ in destekçileri ya da onun izinden gidenler, diğer grup ise Alparslan SEYMEN’ in destekçileri ve onun izinden gidenlerdi. Teşkilat içerisindeki alevi kökenli vatandaşlara Alparslan SEYMEN grubu destek veriyordu. Ancak daha sonra Alparslan SEYMEN grubu onlardan desteği çekince onlar da kendileri bir grup olmaya başladılar. Ahmet Ömer KAVUT, Hatip TEKİN ve ben bütün gruplarla görüştüğümüz için ortada bir yolda ilerliyorduk. Çünkü siyasette bir gün kanlı düşman olan ertesi gün can ciğer arkadaş olabiliyorlardı. Biz bu dengeyi özenle korumaya çalışıyorduk.
Seçim döneminde hangi gruba yakınsak o gruptan bize teklifler geliyordu. Hatırladığım kadarıyla 2018 yılının sonunda Gençlik Kolları seçimi vardı, bu seçimlerde üçümüzde Mehdi KAĞAN’ ın yedek listesine yazıldık. Ancak o seçimi kazandı ama biz delege listesine çıkamadık.

BİLGİLERİ BİZDEN ALIYORDU

2018 yılından sonra biz yine düzenli olarak Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli teşkilatının bütün etkinliklerine, faaliyetlerine katılmaya devam ettik. Düzenli olarak Ethem kod bizimle bir araya geliyor, parti içerisinde yaptıklarımız, partinin nasıl işlediği, kimlerin ön planda olduğu gibi bilgileri bizden alıyordu, zaten kendisi de partinin işleyişini ya da siyasetin nasıl olduğu hakkında bizden bilgi ediniyor yine bize parti içerisinde nasıl hareket edeceğimiz konusunda yönlendirmeler yapıyordu.
2019 yılında Ahmet Ömer KAVUT, Hatip TEKİN ve ben parti içerisindeki faaliyetlerimize devam ederken Hatip TEKİN polis tarafından gözaltına alındı, Gebze Adliyesi’ ne çıkarıldı ve tutuklandı.

BİZDEN ŞÜPHELENDİLER

Hatip tutuklandıktan sonra parti içerisinde bir çalkalanma oldu ancak bu durumu çok kişi duymadı. Zaten Ahmet ve ikimize de bu durumu fazla kişiye duyurmamamızı söyleyerek parti içerisinden bir fetöcünün çıkmasının onlara zarar vereceğini söylediler. Ancak Ahmet ve benden de biraz şüphelendiler. Biz bu durum ile ilgili hiç açık vermedik. Soranlara Hatip’ in durumunu bilmediğimizi söyledik. Hatip’ in tutuklanmasından sonra Ethem kod bize bir süre parti içi etkinliklere az katılmamızı, çünkü Hatip ile ilgili bize soru soracaklarını, durumumuzun açığa çıkmaması için bu şekilde hareket etmemizi istedi. Biz de Ahmet ile bir süre Hatip konusunun unutulmasını bekleyerek etkinliklere çok katılmamaya başladık.

TUTUKLANDILAR


2019 yılı Eylül ayı gibi Ethem ve Ensar kodun tutuklandığını gazetelerden öğrendik, yaklaşık bir ay sonra whatsapp üzerinden bana yabancı bir numaradan çağrı geldi. Telefonu açtığımda karşı taraftaki şahıs kendisini tanıtmadı, bize numaranı verdiler, Ethem kodun ve Ensar kodun tutuklandığını, kendisinin bundan sonra bizimle irtibata geçeceğini söyledi, ben de kendisine Ethem kodun alındığını, öncesinde Hatip’ in alındığını, bizim de takip edildiğimizi düşünerek artık bu göreve devam etmek istemediğimizi söyledim, o da bana tamam diyerek acele karar vermememizi, görüşüp bize döneceğini söyledi. Sonra Ahmet ile ikimiz ortak olarak ayrılmaya karar verdiğimiz için bu arayan şahsın numarasını engelledim.

ADAY OLMAYI TEKLİF ETTİ

Bu görüşmeden sonra uzun bir süre bizimle kimse irtibata geçmedi. Biz parti içerisindeki etkinliklere eskisi gibi aktif olarak katılmamaya başladık. Ancak çok uzun süre parti içerisinde aktif bir şekilde bulunduğumuz için etkinliklere gitmediğimizde bizi çağırıyorlardı, neden katılmadığımızı sorgulamaya başlıyorlardı. Bu yüzden yine Ahmet ile ikimiz etkinliklere katılmaya devam ettik. 2020 yılında parti içerisinde Gençlik Kolları başkanı seçilecekti, benim yaşım büyük olduğu için ben Gençlik Kollarından düşmüştüm. Ancak Ahmet Ömer KAVUT’ un yaşı tutuyordu ve parti içerisindeki çevremiz Ahmet Ömer KAVUT’ u sevdiği ve Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürütebileceğini düşündüğü için Ahmet’ e parti içerisinde üniversiteden gelen bütün gruplardan görüşü olan bir grup Ahmet Ömer KAVUT’ a Gençlik Kolları Başkan adayı olmasını teklif etti.

KİMSEYLE İRTİBATA GEÇEMİYORDUK

Ahmet’ e bu teklifin gelmesi uzun bir süreden beri çok iyi bir Cumhuriyet Halk Partili gibi parti içerisinde bulunmamız, partinin tüm faaliyetlerine katılmamız, kişisel yeteneklerimizin etkisi ile doğaçlama gelişti. Örgüt tarafından Ahmet’ in adaylığı konusunda bir telkin olmadı. Zaten o süreçte Ethem kod cezaevindeydi ve biz kimse ile irtibata geçmiyorduk. Sonrasında 2020 yılı Şubat ayı gibi Gençlik Kolları Başkanlık seçimleri yapıldı. Ahmet Ömer KAVUT’ un karşısında üç aday vardı. Bu adaylardan Ahmet Sefa AŞKIN en fazla oyu alarak Gençlik Kolları Başkanı oldu.
Bu seçimden sonra pandeminin ortaya çıktı ve parti içi etkinlikler azaldı. Ahmet ile ikimiz etkinliklere katılmamaya başladık. Seçimden bir süre sonra yine benim kullandığım 0543 824 6141 numaralı gsm hattımı whatsapp üzerinden yurt dışı bir numara aradı, kendini tanıtmadan irtibatta kalalım falan dedi, ancak ben yine kabul etmeyerek bu numarayı da engelleyip sildim.

KENDİNİ ARDA DİYE TANITTI

Yine aradan bir süre geçtikten sonra yine whatsapp üzerinden yabancı menşeili bir numara aradı, kendini Arda ismi ile tanıttı, telefon ile irtibatta kalmak istediklerini söyledi, bizi tanıdığını, örgütteki görevimizi bildiğini, Ethem kod ve üstündekileri kastederek numaramı onlardan aldığını, buradan yani telefon üzerinden irtibata devam etmek istediğini söyledi ancak ben yine kabul etmeyerek bu numarayı sildim ve engelledim. Daha sonra da belirttiğim gibi pandemi araya girince zaten Ahmet ile ben kendi işlerimize yöneldik. Ben okulu çok ihmal ettiğim için derslerimi vermeye yoğunlaştım, parti içi etkinliklere fazla katılmamaya başladık. Dediğim gibi örgüt içerisinde bizimle fiziki olarak kimse irtibata geçmedi. 15/02/ 2022 günü gözaltına alındım.”

# İTİRAFÇILAR İLE İLİŞKİLİ:

19 Nis 2022 - 19:59 - Siyaset

Muhabir  Furkan Çalışkangöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler En Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı En Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.Anket Sizce Kocaelispor'un kulüp başkanı kim olmalı?