Konak’a 6 branşta 7 yeni hekim

İzmit’te hizmet veren Konak Hastanesi yeni transferlerle kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.

Senem Koçman
Senem Koçman Tüm Haberleri
+12
Haber albümü için resme tıklayın

Konak Hastanesi pek çok branşta yeni hekimi bünyesine alarak, hekim kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. İç Hastalıkları, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Göğüs Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşlarında yeni hekimler kadrosuna dahil eden Konak Hastanesi, yeni hekimlerini tanıtmak amacıyla Doubletree by Hilton’da bir tanışma toplantısı düzenledi. 

7 HEKİM KADROYA DAHİL OLDU

Yeni projeleri ve genişleyen hekim kadrosu ile markasını güçlendirmeye devam eden Konak Hastanesi 6 branşta 7 hekim ile anlaştı. İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Tuğba Turgut Bıçakoğlu, Kardiyoloji Uzm. Dr. İrfan Yeşil, Kulak Burun Boğaz Op. Dr. Sinem Daşlı, Göğüs Cerrahi Op. Dr. Sertan Erdoğan, Ortopedi ve Travmatoloji Op. Dr. Enis Yıldırım, İç Hastalıkları Uzm. Dr. Yüksel Özkan, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Salih Kuyumcuoğlu Konak Hastanesi kadrosuna dahil oldu. 

TEKNOLOJİYE YATIRIM YAPTIK

Lansmanda Konuşan Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Gündoğdu,”Biz Konak Hastanesi olarak korona döneminde bölgemize özverili bir şekilde hizmet verdik. Kaliteli sağlık hizmeti için altyapı ve insana yatırım yapmak zorundayız. Teknolojiyle birlikte kadromuzu da güçlendirerek çağı yakalıyoruz. Biz teknolojiye çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Teknolojiyi seven bir kurumuz. Bunun maddi boyutunu düşünmeden ekip arkadaşlarımızın rahat çalışması için elimizden geleni yapıyoruz. Yine bu dönemde  PCR laboratuvarımızı hizmete soktuk. Amacımız hem insana hem teknolojiye yatırım yaparak kaliteli sağlık hizmeti vermek. Korona bir süre daha devam edecek. Özellikle gebelerin aşı yaptırması gerekiyor. Buradan gebelere sesleniyorum.  Aşı karşıtı olan aileleri de ikna etmemiz lazım. Koronanın özellikle gebelere bulaşma oranı ve öldürme oranı arttı. Bu yüzden bütün gebelerin aşı olması gerekiyor.” Dedi.

AŞILARIMIZI OLALIM

Aşılanma konusuna değinen Konak Hastenesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Op. Dr. Yüksel Ağca, “Hazır hepinizi burada bulmuşken sizin aracılığınızla Kocaeli halkına seslenmek istiyorum. Covid hastalarında veya hastalığı geçirmeyip aşı olan hastalarda kalp kası iltihabı sorunu ortaya çıkıyor. Her 100 bin hastanın 3’ünde. Tedavi edilmezse yüzde 1’i ölüyor. Ben aşı yaptırmak istemiyorum korkusunu yenmemiz gerekiyor. Aşılanmamak Koronavirüsün daha uzun süre toplumda varlığına yol açıyor.” dedi. 

KULAK BURUN BOĞAZ OP. DR. SİNEM DAŞLI

Tıp eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde aldı.Mezun olduktan sonra 3 ay Şırnak Devlet Hastanesi'nde pratisyen hekim olarak görev aldı. Ardından ilk TUS'u kazanarak Kocaeli Üniversitesi KBB Anabilim Dalı'nda KBB Asistanlığı' na başladı. 2015 yılında mezun olarak uzman doktor ünvanını aldı. Mecburi hizmetini Derince Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tamamladi. 2021 yılında ise başasistanlık sınavını kazanarak öğretim üyesi kadrosuna geçmiştir. Şu anda Özel Konak Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Rinoplasti Timponaplasti, Timpanomastoidektomi Endoskopik sinüs cerrahisi, Otoplasti Tonsillektomi Adenoidektomi (genizeti),Baş boyun tümör cerrahisi,Septoplasti, Ses telleri cerrahisi, Bleofaroplasti,Tükürük bezi cerrahisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

KARDİYOLOJİ UZM. DR. İRFAN YEŞİL

Tıp eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, uzmanlığını İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde aldı. Özel Batman Dünya Hastanesi ve Batman Kozluk Devlet Hastanesinde görev yaptı. Şu anda Özel Konak Hastanesinde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Anjiyografi ve stent işlemi, Kalp pili, Kalp yetmezliği, Hipertansiyon hastalığı, ritim bozukluğu hastalığı, Doğuştan kalp deliklerinin tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

GÖĞÜS CERRAHİ OP. DR. SERTAN ERDOĞAN

Tıp eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı, Yedikule Göğüs Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesinde uzmanlığını aldı. Sırasıyla Yozgat Boğazlıyan Devlet Hastanesi, Sağlık Bilimleri  Üniversitesi Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Yedikule Göğüs ve Cerrahi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Siirt Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesi, İzmit Seka Devlet Hastanesi'nde görev aldı. Şu anda Özel Konak Hastanesinde Göğüs Cerrahı olarak görev yapmaktadır. Akciğer kanseri ameliyatları, Bronkoskopi, Soluk borusu ameliyatları, Aşırı terleme ameliyatları ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

İÇ HASTALIKLARI UZMANI (DAHİLİYE) UZM. DR. TUĞBA TURGUT BIÇAKOĞLU

Tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde aldı. Mezun olduktan sonra 2003-2009 yıllarında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları A.B.D Araştırma Görevlisi olarak görev aldı. 2009-2011 Sağlık Bakanlığı Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi iç Hastalıkları Uzmanı ve 2011-2021 Sağlık Bakanlıği Kocaeli Seka Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev aldı. Şu anda Özel Konak Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Endokrin bozuklukların (tiroid ve diyabet) tanısı ve tedavisi, Hipertansiyon, Böbrek hastalıkları tanısı ve tedavisi, Romatolojik hastalıkların tanı ve tedavisi, Kan hastalıkları, Sindirim sistemi hastalıkları ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI UZM. Dr. SALİH KUYUMCUOĞLU

Ondukuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tip Fakültesi Cocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını tamamlamıştır. Sırasıyla Gümüşhane Devlet Hastanesi, Özel Buhara Hastanesi, Özel Parkhayat Hastanesi'nde görev almıştır ve şu anda Özel Konak Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Sağlıklı çocuk gelişimi, Astım, Akut bronşit, Üst solunum yolu enfeksiyonu, Alt solunum yolu enfeksiyonu ner sistem enfeksiyonu, Sağlıklı bebek gelişimi ve takibi, Akut gasumenrerit tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ OP. DR. ENİS YILDIRIM

Marmara Üniversitesi Tıp  Fakültesi mezunu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde uzmanlığını almıştır. Sırasıyla Acıbadem Kadıköy Hastanesi, Şırnak Devlet Hastanesi, Nişantaşı Ortopedi Merkezi, Adatıp Hastanesi, Altınova Hastanesi, Medar Hastanesi ve şu anda Özel Konak Hastanesi'nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Kalça artroskopisi, Omuz artroskopisi, Ön çapraz bağ ve Menisküs yırtıkları tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

İÇ HASTALIKLARI (DAHİLİYE) UZM. DR. YÜKSEL ÖZKAN

Tıp eğitimini Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Fakültesi'nde aldı. Sırasıyla Gölcük Devlet Hastanesinden emekli olup, Medar Gölcük, Çağın Göz Hastaneleri'nde görev alıp şu anda 25 yıllık Uzman hekim olarak Özel Konak Hastanesinde İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Endokrin bozuklukların (troid ve diyabet) tanısı ve tedavisi, Böbrek hastalıkları tanısı ve tedavisi, Romatolojik hastalıkların tanı ve tedavisi, Kan hastalıkları, Sindirim sistemi hastalıkları ve Hipertansiyon tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

21 Eki 2021 - 11:12 - Güncel

Muhabir Senem Koçman


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler En Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı En Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.
Anket Korona aşısı sizce zorunlu olmalı mı?