Noter olmak ister misiniz?

Adalet Bakanlığının noter atamalarına ilişkin ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. İlanda, yaş tahdidi nedeniyle boşalacağı belirtilen noterliklere noterliğe atanmaya istekli kişilerin, başvuruda bulunmasının gerektiği belirtildi.

Burcu Nazlı
Burcu Nazlı Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

YAŞ TAHDİDİ NEDENİYLE

Adalet Bakanlığı, yaş tahdidi nedeniyle Kocaeli Altıncı Noterliği’ne, yapılan başvurular arasından atama yapılacağını duyurdu.

RESMİ GAZETE’DE

Resmi Gazete’de Birinci sınıf Ankara Yirmibirinci Noterliği 01 Temmuz 2020 tarihinde, Bakırköy Kırkbeşinci Noterliği 10 Temmuz 2020 tarihinde, Kocaeli Altıncı Noterliği 11 Temmuz 2020 tarihinde ve Ankara Kırkyedinci Noterliği 23 Temmuz 2020 tarihlerinde yaş tahdidi nedeniyle boşalacağının ifade edildiği ilanda, “1512 sayılı Noterlik Kanununun 22 ve müteakip maddeleri gereğince birinci sınıf noterlerden bu noterliklere atanmaya istekli olanların ilan tarihinden itibaren bir ay içinde Bakanlığımıza, www.vatandas.uyap.gov.tr adresinde yer alan başvuru ekranından güvenli elektronik imza, e-devlet şifresi veya mobil imza ile başvurmaları gerekmektedir” denildi.

11 TEMMUZ’DA

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda 2019 yılı gayri safi geliri 2.423.706,67 TL olan Kocaeli Altıncı Noterliği’nin 11 Temmuz 2020 tarihinde boşalacağı ve bunun yerine münhal noterlik alımı yapılacağı ifade edildi

FİZİKİ BAŞVURULAR KABUL EDİLMEYECEK

Atamaların, başvuru ve vazgeçme taleplerinin elektronik ortamda alınarak sisteme işlenmesi sonucu elektronik ortamda gerçekleştirileceğinden fiziken yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği vurgulanarak, "Elektronik ortamda başvuru için başvuru klavuzlarına, www.hmgm.adalet.gov.tr adresinden ulaşılabilecektir. Başvurularda UYAP kayıtları esas alınacaktır. Keyfiyet Noterlik Kanununun 22'nci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca ilan olunur" ifadelerine yer verildi.

17 Mayıs 2020 - Ekonomi

Muhabir Burcu Nazlı


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?