“Onursuz olmaktan iyidir” dedi, Halk TV'den istifa etti

İlimizde uzun yıllar aktif gazetecilik yapan Yeliz Koray kısa bir süre önce ulusal kanallarda boy göstermeye başlamıştı

Talha Yıldırım
Talha Yıldırım Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

“YERİM DESTANINIZI”

Yeliz Koray uzun süre ilimizdeki çeşitli gazetelerde çalıştı. Son olarak Koz Gazetesinin Yazı İşleri Müdürüydü. 15 Temmuz programları için yazdığı “Yerim destanınızı” başlıklı yazısı nedeniyle gözaltına alındı, ifade verdi ve ulusal üne kavuştu.

SOSYAL MEDYADAN

O tarihlerden sonra Koz Gazetesinden ayrılan Yeliz Koray sık sık sosyal medya hesabından hükümet ve AK Parti karşıtı paylaşımlarıyla gündeme geldi, gündem oldu. Üç hafta önce ise eski yönetim kurulu başkanlığını Deniz Baykal’ın yaptığı, yıl başında ise iş adamı Cafer Mahiroğlu’na satılan Halk TV’ye geçtiğini duyurdu.

ÇOK SERT AÇIKLAMA

9 Nisan tarihinde yaptığı paylaşımda, “Ben de artık Halk TV’deyim. Bizi izlemeye devam edin” diyen Yeliz Koray, bugün yani 3 hafta sonra yaptığı paylaşımda ise Halk TV’den çok sert sözlerle istifa ettiğini duyurdu. İşte Yeliz Koray’ın o paylaşımı:

ONURSUZ OLMAKTAN İYİDİR

“Bugün Halk TV’deki görevimden istifa ettim. 1 Mayıs’a işsiz girmek istemezdim ama olsun.. İşsiz olmak, onursuz olmaktan iyidir.”

30 Nisan 2020 - Güncel

Muhabir Talha Yıldırım


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

14

Murat Peçe - Halk tv den istifa etmiş olması onursuz olmadığını gösteriyor.helal olsun gerçek bir Atatürk milliyetçisinin şu an fetö pkk elindeki halk tv de işi yoktur.

Yanıtla . 7Beğen . 7Beğenme 14 Mayıs 19:33
13

Üç Aşağı Beş Yukarı - Burhan kardeş 15 temmuzda şerefsizce darbe girişimine kalkanları savunanlar içinmi yazdın? Açıklarmısın?

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 13 Mayıs 18:08
05

Efsane - Demek ki her şey göründüğü gibi değilmiş hamfendi.....

Yanıtla . 14Beğen . 1Beğenme 01 Mayıs 00:56
11

Kerem1441 - @Burhan Sert 04 nolu yoruma cevabı: dedi fetö ve amerikan uşağı

Yanıtla . 6Beğen . 2Beğenme 01 Mayıs 21:13
10

Fahrettin Kardağ - @Burhan Sert 04 nolu yoruma cevabı: Nasıl bir onursuz yaklaşımlarla ile karşılaşmış ??, bunu açıklamamış. Kafalarda soru işareti ?? kaldı !!. CHP nin yayın organı Halk TV de neler dönüyor ?. Açıklama olmadığı için mahiyetini bilmediğimiz onursuz yaklaşımlara boyun eğenler mi? CHP nin Halk TV sinde varlığını sürdürebiliyor ?. Halk TV gibi yerler sayesinde şöhrete ulaşıp, Türkiye çapında tanınmanın bedeli onursuz yaklaşımlara boyun eğmek ve kabul etmek mi?. Bu konuyu açıklasaydı iyi olurdu. Bu da 15 temmuz açıklaması gibi Türkiye çapında olay olacak bir açıklama ve 2.gol oldu. Bu haber çıktıktan sonra CHP kanadı mahalle baskısıyla muhtemelen bu bayanı bir şekilde susturacak ve gerçekleri açıklayamayacak. Onurlu kalmak için istifa ettiği Halk TV deki onursuz yaklaşımların da ne olduğu konusundaki bundan sonra yapacağı açıklamaların, üstünde oluşturulacak mahalle baskısından dolayı gerçekleri yansıtacağını düşünmüyorum. Çünkü o bayan 1 kişi !!, CHP ve Halk TV camiası çok büyük, 1 kişi bu mahalle baskısı karşısında boyun eğmekten başka ne yapabilir ?. Fakat hiç kimse aptal değil halk mesajı aldı, gerisi önemli değil.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 01 Mayıs 12:37
09

Altan Eryaman - @Burhan Sert 04 nolu yoruma cevabı: Burhan Sert 15 Temmuz yapan Fetöcü Darbecilerden yanasın anlaşılan. Demek siz Fetöcülere göre onur 15 Temmuz darbesini Amerika için kendi öz vatanına yapılan operasyonu, asker polis halk 250 insanımızın şehid olmasını alkışlamak. Bu sizin literatürnüzde Amerikaya sadakat ve onur olabilir !!! ama bu ülkede senin onur kabul ettiğinin adına vatan hainliği diyorlar. Zerre onuru olan vatanına Amerikan emperyalizmi ile iş birliği içinde ihanet etmez

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 01 Mayıs 12:22
08

Avcı - @Burhan Sert 04 nolu yoruma cevabı: 15 temmuz uvşakların değil aslanların zaferiydi

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 01 Mayıs 11:09
07

Ky4141 - @Burhan Sert 04 nolu yoruma cevabı: Nasıl yani 15 temmuz sana göre onursuzluk mu? Eğer böyle düşünüyorsan bu ülkede niye yaşıyorsun. Sizin gibi fetö ve terör sevicilere bu ülkeyi bırakmayacağız.

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 01 Mayıs 11:07
02

Alp Bozkurt - Zaten gittiği yol onursuz onur verilmez kazanılır vatan düşmanları hiç bir zaman onurlu olamaz

Yanıtla . 11Beğen . 2Beğenme 30 Nisan 22:51
01

Hakan - Ha ha ha. Ultra muhalifler, kendilerine muhalifler,

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 30 Nisan 22:48Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?