Kocaeli'de 6 ilçe hala riskli. İşte ilçe ilçe Korona yoğunluk haritası

Sağlık Bakanlığı tarafından semt semt Korona virüs yoğunluk haritası yayınlandı. Bu verilere göre düşüş gözlense de kentimizde 6 ilçe hala riskli durumda

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
+9
Haber albümü için resme tıklayın

RAKAMLAR DÜŞÜYOR

Türkiye genelinde Korona virüs rakamları her geçen gün aşağı seyretmeye başladı. Tabi ki bu çok sevindirici ve çok güzel bir şey. Ancak yine de tedbirli olmamız lazım. İkinci Korona virüs dalgasını yaşamamak için riskten kaçınmalı ve uyarıları dikkate almalıyız. 

ÖNCE İYİ HABERLER

Sağlık Bakanlığı tarafından semt semt yayınlanan son Korona virüs yoğunluk haritasında kent genelinde büyük bir risk olduğu görülmüştü. Ancak bu yoğunluk haritasında diğerine göre sevindirici gelişmeler gözlendi. Önce sevindirici olandan başlayalım…

BAŞİSKELE DÜZELMEYE BAŞLADI

Bir önceki Korona virüs yoğunluk haritasında Başiskele’de ciddi bir risk oluştuğu gözlenmişti. Barbaros Mahallesi başta olmak üzere Başiskele ilçe haritası yoğunluk haritasında riskli renkle yani kırmızıyla işaretlenmişti. Ancak şimdi o sıkıntılı durumun bir nebze de olsa geride kaldığı görüldü.

BAŞİSKELE'NİN YOĞUNLUK HARİTASI

GÖLCÜK DE ÜMİT VERDİ

Riskli olan ilçelerden biri de Gölcük’tü. Gölcük de son yoğunluk haritasında kırmızı renkle işaretlenmişti. Ancak yeni yoğunluk haritasında Korona virüs etkisinin Gölcük’te de biraz etkisini kaybettiği ve haritanın renginin değiştiği görüldü.

GÖLCÜK'ÜN YOĞUNLUK HARİTASI

İYİ DURUMDALAR

Karamürsel ve Kartepe’de de Korona virüs yoğunluk haritasının kırmızı renge dönmeden daha normal bir seviyede seyretmesi ayrıca sevindirici bir gelişme oldu. Kandıra’da zaten son yoğunluk haritasında en az Korona virüs görülen ilçemizdi. Yine öyle oldu.

KANDIRA'NIN YOĞUNLUK HARİTASI

KÖRFEZ'İN YOĞUNLUK HARİTASI

KARTEPE'NİN YOĞUNLUK HARİTASI

KARAMÜRSEL'İN YOĞUNLUK HARİTASI

İZMİT BİLDİĞİNİZ GİBİ

Ancak tüm ilçelerimizde durum bu kadar parlak değil. İzmit’te Korona virüs haritasında bir diğer haritaya göre kısmı yoğunluk azalması görülse de hala riskli grupta gelen ilçelerimizin başında geliyor.

İZMİT'İN YOĞUNLUK HARİTASI

DERİNCE RİSKLİ

Derince’de de durum İzmit’le çok benzer. Korona virüs vakalarının en yoğun olduğu ilçelerimizden biri de Derince.

DERİNCE'NİN YOĞUNLUK HARİTASI

KÖTÜ LİSTEYE DİLOVASI GİRDİ

Bu kötü listeye giriş yapan ilçelerimizden biri maalesef Dilovası oldu. Dilovası merkez ve Diliskelesi bölgesinde Korona virüs yoğunluk haritasının kırmızıya döndüğü gözlendi.

DİLOVASI'NIN YOĞUNLUK HARİTASI

ÜÇÜNÜN KADERİ AYNI

İstanbul’a en yakın üç ilçemiz, Gebze, Darıca ve Çayırova aynı yoğun Korona virüs seyrini koruyor. Diğer haritalara göre kısmı azalma bu üç ilçede görülse de ne yazık ki veriler şu an için çok iyi denecek seviyede değil.

GEBZE, ÇAYIROVA VE DARICA'NIN YOĞUNLUK HARİTASI

KOCAELİ GENELİ KORONA VİRÜS YOĞUNLUK HARİTASI

29 Nisan 2020 - Güncel

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?