İzmit Belediyesinden Melih Ademoğlu açıklaması

Geçen yaz belediyeden emekli olan Melih Ademoğlu’nun yeniden İzmit Belediyesinde çalışmaya başladığına ilişkin dün yaptığımız habere, İzmit Belediyesinden bir gün sonra yanıt geldi

Büyütmek için resme tıklayın

ERENKAYA DÖNEMİNDEN

Emekli olan kişinin ismi Melih Ademoğlu. Hikmet Erenkaya’nın Belediye Başkanlığı döneminde Saraybahçe Belediyesinde işçi statüsünde ve şef pozisyonunda görev yapan Ademoğlu, Halil Vehbi Yenice döneminde Basın Yayın Müdürlüğünde çalışırken, Nevzat Doğan döneminde Kültür Müdürlüğüne geçiş yaptı. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediye Başkanı olunca ise bir süre sonra (Tam olarak 17 Ağustos 2019 tarihinde) emekliliğini verdi, belediyeden ayrıldı.

KENDİ EMEKLİ OLDU, KIZI İŞE ALINDI

Ancak bu sırada dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Melih Ademoğlu’nun kızı Melin Ademoğlu, bu tarihten kısa bir süre sonra Basın Yayın Müdürlüğünde grafiker olarak işe başladı. Yaz aylarında iş başı yapan Melin Ademoğlu halen görevine devam ediyor.

KIZI İŞE ALINDI, BABA MÜDÜR OLDU

Ancak iki hafta önce Basın Yayın Müdürlüğünde yine ilginç bir gelişme yaşanmış, İzmit Belediyesinden emekli olan Melih Ademoğlu'nun tekrar belediyede işe başladığı iddia edilmiş, konuyla ilgili yerel basında haberler çıkmıştı. Kızı Melin Ademoğlu’nun amiri olan Melih Ademoğlu’nun basın yayın müdürlüğündeki müdür pozisyonunda görev yaptığı, ancak resmi evraklara imza atmadığı ifade edilmişti. İşte bu haberlere İzmit Belediyesinden tam bir gün sonra yazılı bir açıklama geldi. İşte o açıklama;

KÜÇÜK DÜŞÜRDÜ

İzmit Belediyesi ve İzmit halkına uzun yıllar hizmet vererek geçtiğimiz yıl emekliliğine hak kazanan Melih Ademoğlu ile ilgili olarak gazetenizde yer alan haber, asılsızdır. Gazeteniz asılsız bu haberi yayımlayarak sadece kurumumuzu değil, habere konu olan Melih Ademoğlu ve ailesini de hedef alarak, kamuoyunun önünde küçük düşürmüştür.

TAMAMEN GÖNÜLLÜ

Geçtiğimiz sene İzmit Belediyesinden emekli olan Melih Ademoğlu, gazetenizde çıkan haberde yer alanın aksine belediyede çalışmamaktadır. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini Sevtap Cengiz yürütmektedir. Uzun yıllar boyunca İzmit Belediyesinde edindiği belediyecilik tecrübelerini genç arkadaşlarımızla paylaşmak isteyen Melih Ademoğlu tamamen gönüllü olarak bizlere yardımcı olmaya geçtiğimiz hafta başlamıştır.

İYİLİK VE YARDIM GAYESİ

Bütün gayesi iyilik ve yardım olan anlamlı hareketin bu denli çarpıtılması bizleri derinden yaralamıştır. Ancak şunun da çok iyi bilinmesini isteriz ki; Melih Ademoğlu iftiralara ve asılsız haberlere rağmen İzmit halkına gönüllülük esasına göre hizmet etmeye, katkı sunmaya devam edecektir. Haberin direk olarak ilgilisi olmasına rağmen İzmit Belediyesine bir telefon dahi açarak bilgi sorulmadan yapılan bu asılsız haberle ilgili olarak tüm yasal haklarımızın saklı kalacağının da bilinmesini isteriz.”

# İZMİT BELEDİYESİNDE İŞE GİRENLER İLE İLİŞKİLİ:

28 Nisan 2020 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

22

Hakki Basak - BELEDİYE ..izmit belediyesi..ne anlatıyo n...ne gevelemeye calisiyon.. bırakın bu 8sleri..LİYAKAT. .LİYAKAT. .LİYAKAT. .gerisini yarın dan sonra kimseye anlatama z sin ..boş konuşmayı fevelemeyi bırakın.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 16 Mayıs 20:01
21

Emekli - Bunların hayatı yalan bi daha başkanlık filan göremezler.dalevericiler.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 00:16
20

Takipci - Abi kardeş de var bir çok yerinde belediyenin.sorsan hakları ile girmişlerdir.ne tesadüf ki aynı kamuya denk geliyorlar hatta bazısı aynı müdürlüğe bile.ama sorsan mesela biri kenyalı hakkı ile girdim der .adama sorarlar başka yermi kalmadıydı.ama haktan hukuktan bahseder ahkam keserler.hadi oradan hadi oradan.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Mayıs 09:03
19

41411akg - Biz Koyun'uz amma Mera neresi Ağıl neresi Su nerede biliriz meee

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 30 Nisan 03:54
17

Langaiç - Bu açıklama İzmit in tamamına siz aptalsınız salaksınız demektir basın müd gönüllü bu İzmit halkı da aptal buna çocuklar bile inanmaz yapmayın

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 29 Nisan 11:04
15

Kayaa - Bakın istediğinizi alın hiç önemli değil ama dik durun dürüst olun.evet aldık işe diyin bitsin.yoksa _gönüllü çalışıyor_ çoook komik olmuş ve gerçekten ucundan dahi inandırıcılığı olmayan bir hal ve tutum haline girmişsiniz yazık.Yapmayın etmeyin lütfen.emekli olmayı hayal etmiş ve olmuş birinin ne gönüllüsü nereye kadar gönüllü yemesi içmesi işten eve gidip gelmesi vs.parasız olacak işler mi.?

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 29 Nisan 10:48
14

Bir Çalışan - İzmit belediyesi bende 15 yıllık memurum ve müdür masasında gönüllü vatandaş oturduğunu hayatımda görmedim ayrıca sizden bir kuruş talep etmeden danışmanlık hizmeti veren gerçek gönüllü emekli başkan yardımcısına neler yaptığınızı gördük onun hiç mi gençlere aktaracak bilgisi birikimi yoktu geçin bunları hiç farkınız yok birbirinizden komik laflarla milleti uyutmaya çalışıyorsunuz

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 29 Nisan 09:29
13

İzmitli - Her şeyiniz de mi dalavere olur be. Yalancı çoban oldunuz haberiniz yok.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 29 Nisan 05:05
10

Körfez4141 - Ailesi rencide olmusmuss. Attigin iscilerin ailesi yokmuydu atma kaplan?? Demedigini birakmadin İnsanlaraa. Yalanciler vicdansizlar sizi az rahat olun kacarak gideceksinjz o koltuklardan insallah

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 29 Nisan 04:23
09

Kamu - devletin bir kamu kurulusunu yönetiyorsun gönüllü olmadı iyilik meleğimiş maaş almış almamiş önemli degil görev yaptıginı söyluyorsunuz tekrar bir gözden gecirin bence meclisin bu konuyu inceleyerek il idaresini bilgilendirmesi gerekiyor.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 29 Nisan 01:49
07

Hakki Basak - Bu iyiliği kızı belediye ye alinDigi için mi ..yok sa yandan falan bi şeyler alındığı için mi..ya da çok Mükemmeliyet li bir insan ..çok yardimsever ..biri olduğu için mi..nicin

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 29 Nisan 00:57
05

Ye-me-dik - Gönüllü müü ...Basın yayın müdürü makamında oturan aylık maaş alan gönüllü ne güzel ya bende gönüllü olmak isterim sayın yetkililer..gönüllüyse vefa gurubunda olup ev ev erzak dağıtdın da görelim...inanın yemedik!!!!

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 22:49
03

Pasaliii - ALayıniz sahtek be babali kizli işe giriyor. Emekli olmus adam ? Birde onu savunuyorlar yok gönüllüymüsdeeee bilmemneyde hayirdir yaa profosormu bu arkadas neyin gönülü :)) tamamen duygusal :)

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 22:20
02

İzmitli - Gönülli heee :)) cocuk kandirmayinn insanlarina salak yerine koymayin bee!! Cok gönülluyse gitsin vefa grubunda erzak dagitsin.

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 22:18
01

Paşalı - Oh be ne güzel her önüne gelen gönüllü belediye de müdür olsun ne saçma bir savunma bu çocuk mu kandırıyorsunuz.

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 22:00Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?