İşte Başiskele'nin ödüllü çocukları

Başiskele Belediyesinin Koronavirüs salgını nedeniyle eğitimlerine evde devam eden öğrencilere yönelik düzenlediği Ailemizle Evimiz Okulumuz Resim Yarışması sonuçlandı.

+9
Haber albümü için resme tıklayın

DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs Covid-19 salgınını bertaraf edebilmek için Evde Kal çağrılarına uyan Başiskeleli öğrencilere yönelik Başiskele Belediyesi tarafından düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler belli oldu.

YOĞUN KATILIM GÖSTERDİLER

Öğrencilere evlerinde aileleriyle sanatsal aktivite imkanı sunmak ve evde kaldığı süre boyunca eğlenceli vakitler geçirmesini sağlamak amacıyla Başiskele Belediyesi tarafından Sanat Eve Sığar sloganıyla yaklaşık bir ay önce başlatılan ve 19 Nisan 2020de son katılımların gerçekleştiği Ailemizle Evimiz Okulumuz konulu Resim Yarışmasına Başiskeleli öğrenciler yoğun katılım gösterdi.

KAZANANLAR

Başiskele ilçesindeki 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerin birbirinden güzel hayata renk katan rengarenk resimler yarışma jüri üyelerini zorladı. Ailemizle Evimiz Okulumuz Resim Yarışmasında 4 kategoride 16 öğrenci ödül alma hakkı kazanırken 2 öğrenci de Jüri Özel Ödülü ve Başkan Özel Ödülü aldı. Ayrıca dereceye giren resimler ilçe sınırları içerisindeki reklam panolarında sergilendi.

İŞTE İSİMLER VE ÖDÜLLERİ

Her sınıf kategorisinde 1inciye 1000 TL 2inciye 500 TL ve 3üncüye 250 TL verilen Resim Yarışmasında dereceye giren minik ressamlar şunlar:

Sınıf Kategorisinde Dereceye Girenler:

1. Ümmügülsüm Katık - Serdar Ortaokulu 5/C

2. Ela Karaoluk - Şehit Emrah Sapa Ortaokulu 5/D

3. Ceren Güven - Misak-ı Milli Ortaokulu

Sınıf Kategorisinde Dereceye Girenler:

1. Murat Çağrı Bilgin - Güneş Ortaokulu 6/B

2. Nehir Aydın - Aydınkent Ortaokulu 6/B

3. Ahmet Eren Argın - Aydınkent Ortaokulu

Sınıf Kategorisinde Dereceye Girenler:

1. Tuana Erdem - Şehit Emrah Sapa Ortaokulu 7/C

2. Gülce Güler - Aydınkent Ortaokulu 7/B

3. Miray Akbaş - Yuvacık Aydınkent Ortaokulu

Sınıf Kategorisinde Dereceye Girenler:

1. Halime Tan - Yuvacık Aydınkent Ortaokulu 8/A

2. Alp Doğukan Yüksel - Şehit Yunus Emre Ezer Ortaokulu 8/C

3. Nursen Topçu - Yuvacık Aydınkent Ortaokulu

Jüri Özel Ödülü:

Eflin Berr Şeflek - Özel Nadide Ortaokulu 6/B

Başkan Özel Ödülü:

Betül Çapa - Şehit Emrah Sapa Ortaokulu - 6/C

JÜRİDEN TAM PUAN ALAN ÖĞRENCİYE SÜRPRİZ

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü Ailemizle Evimiz Okulumuz Resim Yarışmasında 6. Sınıf kategorisinde jüri üyelerinden tam puan alarak 1. olan Güneş Ortaokulu öğrencisi Murat Çağrı Bilgin ve ailesine sürpriz yaptı. Belediye çalışanlarıyla 11 yaşındaki Murat Çağrı Bilgin ve ailesinin Mahmutpaşa Mahallesindeki evinin önüne giden Belediye Başkanı Yasin Özlü anne Altunay Cemre Bilgini telefonla arayarak oğlunun resim yarışmasında birinci olduğu müjdesini vererek balkona çıkmalarını istedi. Murat Çağrının balkona çıkması üzerine ekipler birinci olan resmin basıldığı pankartı açtı. Sürpriz karşısında heyecanlanan Murat Çağrı yarışmayı kazanmanın mutluluğunu yaşadı. Başkan Özlü Murat Çağrı Bilgini tebrik ederek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

"RESMİNİ PARKARTA BASTIK"

Başkan Özlü gazetecilere yaptığı açıklamada resim yarışmasını Koronavirüs Salgını dolayısıyla izolasyon sürecinde olan ortaokul çağındaki çocukların evde yaşadıklarını anlatmaları için düzenlediklerini söyledi. Yarışmanın büyük ilgi gördüğünü ve dereceye giren resimlerin öğretmenlerden oluşan jüri tarafından seçildiğini belirten Özlü Bugün yarışmada birinci olan Murat Çağrının evinin önündeyiz. Ona bir sürpriz yapalım istedik. Resmini pankarta bastık ve evine astık. diye konuştu.

DERECEYE GİREN RESİMLER REKLAM PANOLARINDA

Özlü dereceye giren resimleri ilçedeki reklam panolarında sergilediklerini ve duvarlarda grafiti olarak yer alması için çalışma yaptıklarını anlatarak şunları söyledi: En iyi ressamların en güzel resimlerini evlerinde ortaya çıkardıklarını biliyoruz. Buradan yola çıkarak ilçemizdeki minik ressamlarımızı resim yapmaya teşvik ettik. Çok güzel resimler ortaya çıktı.

ÇOCUKLARIMIZIN MUTLU OLMASI İÇİN

Ülkemizin ve dünyanın yaşadığı bu zorlu süreçte çocuklarımızın mutlu olması için elimizden gelebilen bir şeyi yapabildiysek çok mutlu oluruz. Murat Çağrı Bilgin de sürpriz için Başiskele Belediyesine teşekkür ederek Yaptığım resimde virüsün sağlığımızı hayatımızı olumsuz etkileyemediğini hayatın çok güzel olduğunu aileyle vakit geçirmenin önemini anlattım. dedi.

23 Nisan 2020 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?