Erdoğan’dan Kocaeli Üniversitesine müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu

Büyütmek için resme tıklayın

DÖRT GÜN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada 23-24-25 ve 26 Nisan tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulaması yapmayı planladıklarını açıkladı. Öte yandan Erdoğan Kocaeli üniversitesine de kadro müjdesi verdi.

TEST SAYISI

İşte Erdoğan’ın açıklamaları:
Koronavirüs salgınının önüne geçmek için aldığımız tedbirlerin meyvelerini toplamaya başladık. Test sayımızı günde 40 bin düzeyine çıkardık. Yoğun bakımda veya solunum cihazına bağlı olan hastalarımız ile vefat eden hasta sayımız aynı düzeyde devam ediyor.

FEDAKARCA

"Gıda ve temizlik gibi temel hizmet alanlarında üretimin aksamamasıdır. Bu konuda da sıkıntımız bulunmuyor. Ülkemizin hiçbir yerinde herhangi bir ürünün eksikliği, yokluğu sözkonusu değildir. Polisimiz, bekçimiz, jandarmamız kamu düzenin sağlanması yanında Vefa Sosyal Destek gruplarına katkı vererek fedakârca görevlerini yürütüyor.

AÇIKLADI

Milletimizin tedbirlere uyması sayesinde salgının felaket düzeyine ulaşmasının önüne geçtik. Büyükşehirlerimiz ile Zonguldak ilimizde uyguladığımız hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması da salgının kontrolünde büyük fayda sağladı. Bunun için tarım, sağlık ve gıda hizmetleriyle temel üretim faaliyetlerini aksatmayacak şekilde bir süre daha devam ettireceğiz. 23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında ise, yine 31 ilimizde sokağa çıkma sınırlandırmasını özellikle planlıyoruz.

YAKİNEN TANIK OLDUK

“Bir sözü de bünyelerinde hastane bulunduran 43 üniversitemize söylemek istiyorum.
Bu zorlu süreçte gösterdikleri çabalara yakinen şahit olduk. Üniversite hastanelerine bu hizmetleri karşılığında 8 bin 635 ek sözleşmeli personel kadrosu ve 5 bin 865 sürekli işçi kadrosu ihdas ediyoruz.”

NE KADAR KADRO VERİLECEK?

Bilindiği üzere bünyesinde hastane barındıran üniversitelerden biri de Kocaeli Üniversitesi.
Araştırma ve Uygulama Hastanesi olarak hizmet veren Kocaeli Üniversitesine ne kadar sözleşmeli ne kadar sürekli işçi kadrosu ihdas edilecek şimdilik belli değil.

20 Nisan 2020 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?