O muhtar diyor ki; Yardım kolileri ihtiyacı olmayanlara da gitti

Aynı zamanda İzmit Belediyesinde çalışan Kocatepe Mahallesi Muhtarı Mustafa Kabak, Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan yardım kolilerinin ihtiyacı olmayan ailelere de verildiğini iddia etti 

Talha Yıldırım
Talha Yıldırım Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

İHTİYACI OLMAYANLARA

Kocatepe Mahalle Muhtarı Mustafa Kabak, bu aileleri bizzat tanıdığını söyledi. Bir mahallede kimin yardıma ihtiyacı olduğunu en iyi bilecek kişinin muhtarlar olduğunu belirten Mustafa Kabak, gerekli yerlerin uyarılmasını rica etti.

YARDIMLARI DAĞITMAK İÇİN

Kocatepe Mahallesi Muhtarı Mustafa Kabak, paylaştığı gönderide, “Bugün (19.04.2020) Büyükşehir belediyemize erzak İçin başvuran sakinlerimize gelen yardımları dağıtmak İçin belediye personeli ile birlikte adresleri daha kolay bulabilmeleri ve işlerini kolaylaştırmak İçin araçlarına binerek yardımları dağıtmaya çıktık. Malum zor bir süreçten geçiyoruz ve Devletimiz bütün kamu kurum ve kuruluşları ile seferber olmuş durumda.

ÇAĞRIDA BULUNMAK İSTİYORUM

Haddim olmayarak özellikle Kocaeli’nde elini taşın altına koyan Başta büyükşehir belediyemiz ile ilçe belediyelerimize buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum. Hatanın neresinden dönülürse kârdır.

İHTİYACI OLMAYAN AİLELERE

Âcizane bir muhtar olarak doğru olduğunu düşündüğüm bir konuyu paylaşmak istiyorum. Her meslektaşımın elinde mahallesindeki ihtiyaç sahibi ailelerin listesi vardır ve bunu her geçen gün güncellemektedir. Bu gün dağıtılan yardımlarda maalesef ama maalesef dağıtırken içim parçalandı ihtiyacı olmayan bir sürü aileye yardım kolisi bırakıldı.

İNCİTMEK İSTEMEM

Hiç bir şekilde kimseyi kırıp incitmek istemem yâda işini öğretmek gibi bir niyetimde yok. Fakat olaya neresinden bakarsam bakayım durumlarını bildiğim (iyi durumdaki) ailelere yardım gittiğini görünce telaşa kapıldım ve bu konuyu dile getirmemenin vebal olacağını düşündüğüm İçin siz değerli büyüklerimle paylaşmak istedim.

GÖZÜMÜZÜ DOYURAMAMAKTAYIZ

Belediyelerimiz hiç bir şart ve koşul aramadan yardım başvurularını değerlendirmekte ve sosyal belediyeciliği en iyi şekilde temsil etmekte fakat malum biz insanoğlu karnımız tok olsa bile nefsimize yenik düşüp gözümüzü doyuramamaktayız.

İHTİYAÇ SAHİBİNİ MUHTAR BİLİR

Bu süreçte önümünki günlerde de ramazan ayı başlayacak ve yardımların artarak devam edeceği düşüncesi ile MUHTARLARIMIZI olaya tamamen başından sonuna kadar dâhil edip hem israfın hemse gerçek sahiplerine ulaşmanın çok daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Mahallesindeki gerçek ihtiyaç sahibini kesinlikle MUHTAR bilir bilmeyen MUHTAR ise kafasını yastığa rahat koymamalıdır. Yöneticilerimizden bu konu ile ilgili yerleri uyarmalarını rica ederim” ifadelerini kullandı.

19 Nisan 2020 - Güncel

Muhabir Talha Yıldırım


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Ev Hanımı - Bravo yettim hakkı yenmiş bizde biliyoruz almasını ayıp olmuş .ne durumda olan insanlar var

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Nisan 13:30Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?