İzmit Belediyesi cevap verdi: Personelimize engel olundu

Büyükşehir Belediyesi’nin bayrak açıklamasına İzmit Belediyesi’nden cevap geldi yapılan açıklamada, “Bayraklama yapan personelimize engel olundu” denildi.

Haber albümü için resme tıklayın

İZMİT BELEDİYESİ'NDEN CEVAP

Sosyal medyada dolaşan, İzmit Belediyesi tarafından asılan bayrakların Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından indirildiği iddiası ile ilgili Büyükşehir Belediyesi tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Asılan bayraklar dahi yerinde durmaktadır” sözlerine yer verilirken, bu açıklama sonrası İzmit Belediyesi’ndne cevap geldi. Açıklamada “Bayraklama yapan personelimize engel olundu” denildi.

KİMSEDEN İCAZET ALACAK DEĞİLİZ

İzmit Belediyesi’nin açıklaması şöyle; “İzmit Belediyesi olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde İzmit’imizi al beyazlı ve Atatürk’lü bayraklarla donattık. Bunu yaparken de, kendi ilçe sınırlarımız içerisinde yer alan başta Yürüyüş Yolu ve ana caddelerde, milletimizin yüce nişanesi olan Türk Bayrağımızı ve bu ülkeyi bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarını asarken kimseden icazet alacak değiliz. 

PERSONELİMİZE ENGEL OLUNDU

Bugün yaşanan olayda Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin kendi bünyesinde çalışan personeli Belediyemize ait bayraklama yapan personelimize izin vermemiştir. Söz konusu videoda her şey oldukça açıktır. Kendi başlarına hareket edemeyeceklerinin de herkesin bildiği Büyükşehir Belediyesi personeli sanki İzmit Belediyesine kin güderek ve hiç bir yasal dayanakları olmadan bayraklama yapan personelimize engel olmuştur.

BİZ İZMİT BELEDİYESİYİZ

Çalışan arkadaşlarımız da herhangi bir sorun olmaması için bayrakları indirmek zorunda kalmıştır. Türk Bayrağını astırmayan, asılanları indirmeye kalkan bir personel bu gücü ve yetkiyi kimden almaktadır? Unutmayın, biz de herhangi bir dernek ya da vakıf değil, İzmit Belediyesi’yiz. Yani hangi personelin neye karışması yetkisi olduğunu çok iyi bilmekteyiz. 

AÇIKLAMADA KULLANILAN FOTOĞRAFLAR

Ayrıca, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin meydana gelen talihsiz olayla ilgili yaptığı açıklamada bahsettiği alanlar, bahse konu olan videodaki alanlar değildir. Bununla da kalmayıp açıklamada kullanılan fotoğraflar geçen sene çekilmiş fotoğraflardır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin paylaştığı fotoğraflar dikkatli incelendiğinde yürüyüş yolunun kalabalık olması ve kimsenin maske takmaması fotoğrafların bu güne ait olmadığını da kanıtlamaktadır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yaptığı açıklamanın gerçeği yansıtmadığı apaçık ortadadır. Video görüntülerinde apaçık yaşanan hadiseleri eski fotoğraflarla savunmaya çalışmak ciddiyetle bağdaşmamaktadır. Ayrıca bu olay tekil olmayıp, aynı alan ve bununla birlikte farklı alanlarda sürekli engellemeler ve belediyemize ait bayraklarımızın kesilmesi gibi vakalar da daha önce yaşanmıştır. Birlik beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bir dönemde böylesi engellemelerin kimseye fayda sağlamayacağı açıktır. Bu konuda bütün kurumları sağduyuya davet ediyoruz. “

19 Nisan 2020 - Belediyeler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Osman Akın - PKK asker polis katleden terör örgütünün partisi HDP işe iş birliği yapan CHP, pkk ya gönül verenlerin oyları ile İzmit Belediyesini aldı. HDP oyları olmasaydı İzmit Belediyesi bu gün CHP de olamadı. İngilizin yetimi Müslüman halktan desteği olmayan CHP bir yandan HDP ile iş birliği yapmakta hiç bir sakınca görmezken, diğer yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Türk Bayraklarını indirdi gibi bir provakasyona imza atıp Bayrak üstünden vurmaya çalıştı ama tutmadı. Çünkü bayrakları indirenlerin videoları vardı ve Kocaeli Büyük Şehir Belediyesinin değil CHP İzmitin personeliydi. Bayrakları indiren CHP, bayrak indirdi dye iftira atan CHP. Sosyal medyadan bu yalan habere tepkiler çığ gibi gelince CHP İftirasından geri adım atmak zorumda kaldı. Şimdi engel oldular diyor. ! gün dahi tutmayan yalan . Dün dündür bugün bugündür. CHP İzmit her tarafa Atatürk ve Türk bayrağı asmışsın. CHP Parti binasının önüne asarsın da neden seçimi sayesinde kazandığın iş birliği yaptığın Kardeş Partin HDP nin önüne Atatürk ve Türk bayrağı asmazsın. Bunlar bu ülkenin ortak değerleri ise !! sende HDP ile iş birliği yapıyorsan hadi ortak değeriniz olan bayrakları HDP binasına as da herkes görsün sizi. HDP liler itiraz eder !!, astırtmaz !!, kabul etmez gibi !! bir korkunuz mu var yoksa???. Olur ya adamlar engel olmaya kalkarsa CHP parti binalarına Atatürk ve Türk bayrağı asılmasına engel olanlarla iş birliği yapıyor gibi tepkiler gelmesinden mi korkuyorsun ???. Kurtlar sisli havayı sever. CHP cin olmadan adam çarpmaya kalkıyorsun ama bak yalan söylemeyi dahi beceremiyorsun. Hem vatanı bölmek isteyenlerle, HDP ile seçim iş birliği yapacak hemde Bayrak üstünden provakasyona kalkacak, halkın zekası ile alay edeceksin.. Sen iyi si mi bu işi bırak partiyi Laik Fransa'ya taşı , sizin bu müslüman ülkede başarılı olma şansınız yok. CHP sizi HDP bile sizi kurtaramayacak.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Nisan 10:04
02

İzmitli - CHP hadsizlikte ve yalancılıkla çığır açtı. Kendi çöplüğünüzde didiklenin diye bir söz vardır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Nisan 16:41
01

İzmitli - Hadsiz CHP liler , önce kendi yetki sınırlarınızda kalın , milleti de yavuz yalanlarınızla kandırmayı bırakın.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Nisan 16:32Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?