Kocaeli İl Umumi Hıfzısıhha kurulundan yeni karar

Kocaeli İl Umumi Hıfzısıhha Kurulundan önemli bir açıklama yapıldı

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

KORONA’YA KARŞI

Kocaeli Valiliği İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu bugün önemli bir gündem maddesiyle toplandı. Kurul İzmit’te bulunan Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin pansiyon bölümünün Korona’ya karşı sosyal izolasyon kuruluşu olarak hizmet vermesini kararlaştırdı. İkinci bir karara kadar bu lisenin pansiyon bölümü Korona virüse karşı sosyal izolasyon merkezi olarak kullanılacak.

BİRÇOK TEDBİR

İşte Kocaeli İl Umumi Hıfzısıhha Kurulundan yapılan o açıklama:
“Coronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu tesis etmek, vatandaşlarımıza sunulan hizmetlerde herhangi bir aksamaya mahal vermemek adına Valiliğimiz tarafından bugüne kadar birçok tedbir alınmıştır.

GÜNDEM:

Valilik Makamına arz edilen Kocaeli Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün 16.04.2020 tarih ve 24431200-000-E.9853881593 sayılı yazısını değerlendirmek üzere, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 26. maddesine istinaden İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca gerçekleştirilen olağanüstü toplantıda aşağıdaki kararlar alınmıştır;

KARARLAR:

1-) İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Tepeköy Mahallesi Muradiye Caddesi İzmit/KOCAELİ adresinde bulunan Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyon bölümünün; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarımızdan hizmet alan engelli ve yaşlılarımız için, sosyal izolasyon kuruluşu olarak kullanılmak üzere tahsis edilmesine, 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. Maddesi gereğince OY BİRLİĞİYLE KARAR VERİLDİ.”

17 Nisan 2020 - Güncel

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?