Kocaeli'deki minibüsçülere müjdeli haber

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın Kocaeli’deki minibüsçülere müjdelediği destek paketinin önünü açan kanun, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu kanun, tüm Türkiye’deki özel halk otobüsü kooperatiflerini kapsıyor

Büyütmek için resme tıklayın

RESMİ GAZETE'DE

Koronavirüs salgını nedeniyle işleri yok denecek seviyede düşen ve zararına çalışan özel halk otobüsleri için beklenen kanun, Resmi Gazete’de yayımlandı.

3 AYLIK SÜRE

“7244 Yeni Koronavirüs (Covid-19) Salgınının Ekonomik ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 1. Maddesi’nin ‘f’ bendinde otobüs ve minibüsçü kooperatifleriyle ilgili şu ifadeler yer aldı: “Büyükşehir belediyeleri ile belediyeler, kendisinden izin veya ruhsat almak ya da hat kiralamak suretiyle çalışan gerçek ve tüzel kişilere, toplu taşıma hizmetinin kesintisiz olarak yürütülebilmesiyle sınırlı olacak şekilde, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 3 aylık süreyle sınırlı olmak üzere meclis kararıyla; gelir desteği ödemesi yapabilir, belirlenen döneme tekabül eden ruhsat, izin, hat kirası borçlarını faizsiz olarak 3 ay erteleyebilir.

FAİZ UYGULANMADAN 

Çevre ve Şehircilik Bakanı bu süreleri, bitiminden itibaren 3 aya kadar uzatmaya yetkilidir. Ruhsat, izin, hat kirası borçları ertelenen süre sonunda, ertelenen süre kadar aylık eşit taksitler halinde, herhangi bir gecikme zammı ve faiz uygulanmadan tahsil edilir.”

17 Nisan 2020 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?