Korona tedavisi ücretsiz oldu

Korona virüs tedavisine ilişkin çok önemli bir karara daha imza atıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

KORONA VİRÜS TEDAVİSİ

Korona virüse (Covid-19) yakalanan tüm vatandaşların tedavileri ücretsiz yapılacak. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, kişilerin sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmayacak. Cumhurbaşkanlığının konu ile ilgili kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

ÜCRETSİZ YARARLANILACAK

Alınan karara göre, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen Koronavirüs (COVID-19) hastalığı ile mücadele kapsamında, herhangi bir  sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın tüm kişiler, Sağlık Bakanlığınca temin edilerek dağıtımı yapılacak olan  söz konusu  hastalıktan korunmaya yönelik kullanımı tavsiye edilen her türlü  kişisel koruyucu ekipmandan, hastalığın teşhisinde kullanılan testler,  kitler ve bunların kullanılmasına ilişkin sair ekipmandan, hastalığın  tedavisinde kullanılmak üzere merkezi olarak temin edilen ilaçlardan, sosyal güvencesine bakılmaksızın ücretsiz olarak yararlanılacak.

SAĞLI BAKANLIĞI YETKİLİ

Bu maddenin uygulanmasıyla ilgili olarak doğabilecek tereddütleri gidermeye ve uygulamaya ilişkin diğer usul ve esasları belirlemeye Sağlık Bakanlığı yetkili olacak. Karar, 1/3/2020 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

14 Nisan 2020 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?