Bilim Kurulu Üyesi tarih verdi. Hayat ne zaman normale döner?

Bilim Kurulu Üyesi Prof Tevfik Özlü, “Hayat ne zaman normale döner?” sorusuna yanıt verdi

Büyütmek için resme tıklayın

NE ZAMAN ?

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Tevfik Özlü, Covid-19 pandemisiyle ilgili herkesin merak ettiği "Hayat ne zaman normale döner?" sorusuna yanıt verdi. Özlü, "Önümüzdeki aylarda daha aydınlık, daha normal günlere dönebiliriz" ifadesini kullandı.

13 NİSAN KRİTİK TARİH

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Korona ile ilgili Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü ile görüştü. 13 Nisan tarihinin önemi vurgu yapan Prof. Dr. Özlü, bu tarihte (bugün) hem pandemi merkezi olan İstanbul, hem de İstanbul'dan Anadolu'ya taşınan virüsle ilgili veriler alınacağını ve Koronavirüsün kuluçka döneminin sona erip ermediğinin masaya yatırılacağını söyledi. Bu veriler ışığında virüsün yayılma seyrini görme açısından 13 Nisan tarihi kritik olarak belirlendi.

DAHA NORMAL GÜNLERE

Selvi'nin dikkat çeken yazısının ilgili kısmı şöyle: İhtiyatlı bir bilim adamı olarak tanınan Bilim Kurulu üyesi Prof. Tevfik Özlü, "Önümüzdeki aylarda daha aydınlık, daha normal günlere dönebiliriz" dedi.

NİSAN AYININ SONUNDA

Sahadan gelecek veriler önemli olacak.  Sağlık Bakanı Koca'nın dikkat çektiği, ağır hastaların sayısının azalması ve iyileşme oranları tek başına bir gösterge olarak kabul edilmiyor. Bulaşın yayılma hızında gerileme olup olmadığı tespit edilmeye çalışılıyor. Nisan ayının sonuna doğru pik noktasına geleceği, ondan sonra 2 hafta süreyle bir plato oluşabileceği konuşuluyor. Ben de bulduğum her fırsatta, "Eğer sahadan gelen veriler öngörüleri desteklerse, normalleşme süreci ne zaman başlar?" diye soruyorum. 20 Mayıs tarihi işte o zaman karşıma çıkıyor.

13 Nisan 2020 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?