Burası İzmit. Şu manzaraya bakar mısınız? Kıtlıktan mı çıktık?

Kentimiz dahil 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulandı

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

İçişleri Bakanlığı tarafından Kocaeli dahil 30 büyükşehirde ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Cuma akşamı saat 22:00 sıralarında bu haberin yayılmasının ardından vatandaşlar markete koştu.

YİYECEK STOKU DERDİ

Ne yazık ki Korona virüsün yayılmasına fırsat veren görüntüleri milletçe üzüntüyle takip ettik. Çünkü marketlerdeki yığılmalarda ne sosyal mesafeye dikkat edildi ne de virüse. Herkes iki günlük sokağa çıkma yasağı sebebiyle yiyecek stoku yapma derdine düştü.

DİP DİBE

Bugün saat 00:00 itibarı ile de sokağa çıkma yasağı sona erdi. Ancak görüyoruz ki hiç ders almamışız. İşte bu dip dibe, sıkış tıkış gördüğünüz fotoğraflar İzmit’teki Metro markette kayıtlara geçti.

YİNE ÜZÜCÜ GÖRÜNTÜLER

İnsanlar yine olası sokağa çıkma yasağına karşı marketlere yığıldı ve yiyecek stoku yapma derdine düştü. Ne yazık ki bu görüntüler de üzücü görüntüler. İki günlük sokağa çıkma yasağının etkisi yine bizi başa sardırdı.

KITLIKTAN MI ÇIKTIK?

Yanlış anlamayın ama kıtlıktan mı çıktık? Bu ne panik? İki günde açlıktan ölecek miyiz? Geçtiğimiz iki günde açlıktan ölen, krizlere giren oldu mu? Virüsün rahatça yayılmasına yine zemin hazırlıyoruz.

13 Nisan 2020 - Güncel

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Mesut. Kardeş - SURİYELİ KARDEŞLER BOMBALARDAN KAÇARKEN BÖYLE PANİK YAPMADILAR YAZIKLAR OLSUN BİZE.,2 GÜNLÜK MAKARNANDAMI YOKTU EVDE.,.,

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 15 Nisan 13:04
01

Mehmet Altın - O değil de, ahalinin belhüm adallikten sebep ezici çoğunluğunun görme bile görmediği, aklından bile geçirmediği sokak hayvanları yiyecek stoğu yapılmadığı için zorda kaldı, üstelik kedilerin tam da yavrulama mevsiminde iken...

İnsan zorda kalınca kuru ekmeği ve belki daha berbat şeyleri bile kemirebilir ama alışkanlıklarının dışında hayvanlara bir şeyler yedirmek ise neredeyse imkânsız; ata et, ite ot verilmez malûm...

Ayrıca nispeten küçük krizlerde adeta birbirini yemeye çalışanların, savaş gibi daha büyük felaketlerde neler yapabileceğini hiç düşünmek bile istemezsiniz:

"Askere verilen emir, Dersim’in toptan imhası ve canlı tek bir insan dahi bırakılmamasıydı. Genç-ihtiyar, suçlu-suçsuz, çoluk-çocuk, kadın-erkek ne varsa hepsi imha edilecekti. Bu emir doğrultusunda isyanın bastırılmasında bu en çetin ve zor görev Binbaşı Hulusi Yahyagil’e verilir. Binbaşı Hulusi Yahyagil’in piyade birliği ilerleyecek ardından onlara topçular destek verecekti. Bu görev emrini alan Binbaşı Hulusi Yahyagil inandığı gerçekler ile görevi arasında sıkışıp kalır. Hulusi Yahyagil bu güne kadar isyanı bastırmada olan haksızlıklar ve zulümleri düşündükçe olacaklardan endişe duyar. Bundan kısa zaman önce Dersim’de olanlar vicdanlarda derin yaralar açmıştı. Binbaşı Hulusi Yahyagil yapılan zulmün ahirette hesabının çok ağır olduğunu düşünür ve iki çıkılmaz yolun ortasında kalır. Şunu da iyi bilmektedir ki askerlikte verilen emre mutlaka uyulması gerekir. Diğer taraftan ise yapılacak zulüm, inanç ve düşüncesine aykırıydı. Bu iki şık arasında kalır. Ayrıca böyle bir durumda istifa etmesi de yanlış anlaşılacaktı. Her şeye rağmen ani bir kararla neye mal olursa olsun elini kana bulamamak için istifa etmeye karar verir."

https://yeniasya.com.tr/misbah-eratilla/ibrahim-hulusi-yahyagil-ve-dersim_454670

Öyleyse belhum adallikten veya çöp adamlıktan kurtulmak için "hakikî müslüman" olmaya karar vermek lâzım vesselam...

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 13 Nisan 16:42
03

Ülkü Er - @Mehmet Altın 01 nolu yoruma cevabı: Bu kadar uzun niye yazıyorsun kim okuyacak haha

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 13 Nisan 20:41Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?