Süleyman Soylu’nun istifası kabul edilmedi

İki günlük sokağa çıkma yasağında, yasağın duyurulma şekli nedeniyle eleştirilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan kanul etmedi

Haber albümü için resme tıklayın

TEPKİ GÖRMÜŞTÜ

Bilindiği gibi, Cuma akşamı saat 22.30 civarında cumartesi ve Pazar günleri sokağa çıkma yasağı basına sızınca, insanlar fırın ve bakkallara koşmuş, çok sayıda arbede ve olay yaşanmıştı. Sosyal mesafe kuralına dikkat edilmemesi de tepkileri artırmıştı.

HATASINI KABUL ETMİŞTİ AMA

Eleştirilerin odağındaki isim olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün yaptığı açıklamada, “Eleştirileri aldım ve kabul ettim” diyerek bir anlamda hatasını kabul etmişti. Soylu iki saat önce de Twitter hesabından istifa ettiğini duyurdu.

GÖRÜŞTÜLER

Bu açıklamanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu görüşme yaptı. Görüşmenin ardından yaklaşık iki saat sonra Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezinden açıklama yapıldı ve istifanın kabul edilmediği duyuruldu.
İşte o açıklama;

BÜYÜK PAYI VAR

“İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun istifa açıklaması hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı açıklaması*
15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.
Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır.

GÜÇLÜ KOORDİNASYON

Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.
Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.

TALEP UYGUN BULUNMADI

İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.
Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.
Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.
İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı”

SÜLEYMAN SOYLU'NUN İSTİFA AÇIKLAMASI

12 Nisan 2020 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Gittikleri yerleride r - İnsalar hataya açıktır önemli olan hatayı fark ederek nadim olduğu ifade etmek bu bir erdemliktir ve siz bir bakan olarak bulundunuz makamı olumlulukların fazla olduğu bir yönetimle yürütüyorsunuz tabiki hata olabilir önemli bir durum var şu gergin geçen günlerde bu ülkenin size ihtiyacı olduğunu düşünüyorum görevinize devam etmenizi bir vatandaş olarak rica ediyorum

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Nisan 11:33Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?