En güzel yardımlardan biri

Şahin Yaşlık’ın başkanı olduğu Memur-Sen’e bağlı Eğitim Bir Sendikası bu günlerde oldukça anlamlı bir yardımda bulundu

Busenur Küpeli
Busenur Küpeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

21 ADET

Korona virüs ile mücadele kapsamında başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına 1 milyon lira ile destek veren Eğitim-Bir-Sen Sendikası, yerelde de anlamlı bir yardım çalışması yaparak, sağlık çalışanlarının en önemli ihtiyaçlarından biri olan çamaşır makinelerine takviye yaptı. Kocaelideki hastanelerin ve 112 Acil Servislerinin ihtiyacını karşılayacak olan 21 adet çamaşır makinesi İl Sağlık Müdürü Op.Dr.Senol Ergüney’e teslim edildi.

ŞİMDİ VEFA ZAMANI

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlık söz konusu yardıma dair sosyal medya hesabından şu cümleleri yazdı:
“Şimdi Vefa Zamanı…
Kocaelideki Hastanelerimizin ve 112 Acil Servislerin ihtiyacı olan 21 tane Çamaşır makinesini Sağlık İl Müdürümüz Op.Dr.Senol ERGÜNEY'e teslim ettik.
Dünyamız zor bir süreçten geçiyor ve insanlık Covid-19 salgını ile başa çıkmaya çalışıyor. Etkisi bütün dünyada hissedilen ve insanı ilgilendiren her konuyla ilgili doğrudan, etkili ve yıkıcı sonuçlar üretme kapasitesine sahip bir salgınla karşı karşıyayız. Türkiye olarak ilk andan itibaren gerek milletin hassasiyeti gerekse devletin ortaya koyduğu mücadele sayesinde salgına karşı idari ve insani tedbirler noktasında önemli mesafeler kaydettik.

KAMU GÖREVLİLERİ

Tüm kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri mücadeleye destek veriyor. Ancak bu mücadelenin en önünde yar alan kamu görevlilerimiz var. Onlar sağlık çalışanlarımız. Herkesin #EvdeKal ve #HayatEveSığar diyerek evlerine çekildiği bir dönemde, canları pahasına mücadele eden sağlık çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bu uğurda hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarımıza da Allah’tan rahmet diliyoruz.

1 MİLYON LİRANIN ARDINDAN

Yaşadığımız süreçte genelde sendikamız Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen olarak eğitim çalışanlarına adına, #ŞimdiVefaZamanı diyerek yardım kuruluşlarına bir milyon lira ve Cumhurbaşkanımızın himayesinde başlatılan ve milletimizin büyük destek verdiği #BizBizeYeterizTürkiyem kampanyasına da bir milyon lira destekte bulunmuştuk. Ancak yerelde de sağlık çalışanlarının bizden bir talebi oldu. Evlerine gidemedikleri için, kullandıkları iş kıyafetlerinin zamanında ve temiz şekilde yıkanması için çamaşır makinesi istekleri oldu.
Bu süreçte daha çok evden ve uzaktan eğitim yoluyla çalışan öğretmenler ve dönüşümlü çalışan eğitim çalışanları olarak onların bu isteğine duyarsız kalamazdık. Elbette vefanın ve desteğin en büyüğünü hak ediyorlar. Onlar bu süreçte sağlık çalışanı sıfatını anne, baba, evlat, eş ve kardeş sıfatlarının önüne koymak noktasındaki emsalsiz fedakârlıklarıyla görevlerini ifa ediyorlar. Biz de Kocaeli’de görev yapan eğitim çalışanları olarak ilimizdeki hastanelerde kullanılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğümüze 21 adet çamaşır makinesi hediye etmek istiyoruz. Elbette emeklerinin bir karşılığı değil. Ancak ilimiz eğitim çalışanlarının yine ilimiz sağlık çalışanlarına bir vefa desteği olarak kabul görmesini istiyoruz.

SIĞDIRMALIYIZ

Hayatı eve sığdırdığımız bugünlerde insanlığı, vefayı, yardımlaşmayı ve dayanışmayı da vakte sığdırmalıyız. Salgın sürecinin zihinlerimize kazıdığı eylem infak, yüreklerimizde yaşattığı değer vefa olmalı. Vefa, ‘niye’ sorgusunun gereksiz, infak ‘kime’ sorusunu anlamsız görerek el vermek, omuz vermek, gönül ve değer vermektir. İnşallah özelde ülkemiz ve genelde dünya milletleri olarak bu salgını atlatacak ve buradan aldığımız derslerle belki daha kardeşçe bir dünyanın inşasına çalışacağız.
Eğitim-Bir-Sen Kocaeli Şubesi olarak, bu salgında milleti için her türlü fedakârlığı yapan devletimize teşekkür ediyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarını kaybeden milletimize ise sabır ve başsağlığı diliyoruz. Hayatına bir şekilde devam eden insanlarımıza ise bir daha #EvdeKal, #HayatEveSığar diyoruz.
ŞahinYAŞLIK
Memur-Sen İl Temsilcisi
Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı”

07 Nisan 2020 - Güncel

Muhabir Busenur Küpeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Ersoy Kandemir - Şahin Yaşlık’a ve sendikasına bir sözüm yok,Allah razı olsun da,Şenol olacak müdüre bir sorum var,milyarlık şehir hastanesi yapıyorsunda çamaşır makinesi alacak bütçen mi yok,sen bu işi bilmiyorsun,devleti rezil ettiğine inanan bir hekim olarak,sana daha çok sayacağım,ula 30bine 40bine aylık kiralar ödeyene kadar bazı kurum binalarına sen bu eksikleri neden kapatmadın bunca zaman bu işi!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Nisan 02:36Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?