Kocaeli Pandemi Kurulundan kıyafet kararı

Kocaeli’deki kamu çalışanlarının kıyafetlerine Pandemi İl Koordinasyon Kurulu ayarı. Kurulun yeni kararı şöyle:

Büyütmek için resme tıklayın

YENİ BİR KARAR DAHA

Kocaeli Pandemi İl Koordinasyon Kurulu, Korona virüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla yeni bir karar daha aldı. Kocaeli Valiliği’nde gerçekleştirilen Kocaeli Pandemi İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, kamu kurumlarında çalışan personellerin kolay temizlenebilir serbest kıyafetle mesaiye gitmeleri kararlaştırıldı.

SERBEST KIYAFET

Alınan karar neticesinde kamu kurumlarında çalışan personeller, serbest kıyafetle işe gidebilecek. Üniforma giymesi gereken personeller ise alınan karardan faydalanamayacak.

PANDEMİ SÜRESİNCE

Konuyla ilgili Kocaeli Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Kocaeli İli 2020 /1 Pandemi İl Koordinasyon Kurulu toplantısında alınan tavsiye kararı gereği, yeni tip coronavirüs (Covid-19) enfeksiyonunun hızlı ve etkin kontrolü açısından kişisel hijyenin önemi göz önünde bulundurularak, mevzuatı ve kurumlarınca belirlenen üniforma giymesi gerekenler hariç, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 27.maddesi ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu gereğince, kamu personellerinin kolay temizlenebilir ve sık yıkamaya uygun serbest kıyafet ile mesaiye gelebilme talebinin pandemi süresince uygun görülmesine karar verildi” açıklamalarına yer verildi.

30 Mart 2020 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11

Gölcük - Benşm eşim kronik astım hastası evden çıkamıyor. Ama ben hergün işe gidip eve gelirken belkide virüs getiriyorum. Çözüm yokkk

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Nisan 17:20
10

Körfez - İl pandemi kurulunda işin uzmanı kimler var. Aldıkları karardan ne kadar uzman oldukları belli. Sağlık bakanı tek çözümün izalasyon olduğunu söylüyor. Ancak yönetici dediğimiz insanlar paramı sağlıkmı seçeneklerinden parayı seçiyorlar ölenler mezara para götürüyorlar ya. Yazık ne haldeyiz insanlığımızı da kaybettik.

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 05 Nisan 01:49
09

Kaptanli - YAHYA KAPTAN pazarında sabahları 65 yaş altı insan üstünden daha azdır denetleme LÜTFEEN.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 21:23
08

Ev De Kal - Marketlerin özel indirim günlerinde tika basa dolu sosyal mesafe diye bi durum yok Bunların denetlenmesi gerek

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 15:52
07

Gölcük’ten - Pazarlarda marketlerde kimse dikkat etmiyor maskesiz pazarlarda marketlerde insan dolu yaş almış akıl alamamış bir çok insan dışarda amaçsızca geziyor Allah akıl fikir versin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 13:58
05

İşçi(özel Sektör) - 2.Seviyede olmamıza rağmen hala çoğu işyeri gerekli tedbirleri almak yerine ve sayı azaltmak yerine 12 saat çalışmayı zorluyor. Lütfen valilik olarak gerekli denetim ve katı kuralları yerine getirin ki kimsenin canı yanmasın.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 31 Mart 23:35
06

Hayat Ki̇mya - @İşçi(özel Sektör) 05 nolu yoruma cevabı: Özel sektörde çalı şan lartamamen patronun insiyatifinde 3vardiya 2ye düşürülüp 12 saat mesaili çalışma yaptırılı yor ben raporlu tan siyon hastasıyım eşim bu virüsü bana ve çocuklarıma bulaştırır ise bunun sorumluu kim olacak.sayın valim gereğini yapın lütven

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 02 Nisan 18:19
04

Lg - Çalışmak zorunda olan, risk alan insanların her gün kıyafetlerini değiştirmeleri gerekiyor. Bilip bilmeden konuşmaya ne kadar da meraklı bir millet olduk. Karar doğru.

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 31 Mart 21:37
03

Aynur - Sırf iş yapmış olmak için yapılan işlere bir örnek daha. Üniforma giyenler insan değil, işçiler insan değil zaten. Ortada herkesi etkileyen bir sağlık sorunu varken hala sadece bir kesim için alınan kararlarda ne samimiyet aranır ne de insanlık.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 31 Mart 21:06
02

... - @Muratt 01 nolu yoruma cevabı: Üniforma görenleri insan yerine koymuyorlar ama bütün işi onların sırtından yapıyorlar

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 31 Mart 14:18Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?