65 yaş ve üzerindekilerin araç muayeneleri ertelendi

Genelge ile 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlıkları nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunanların motorlu araç muayeneleri ertelendi.

Büyütmek için resme tıklayın

45 GÜN SONRAYA

İçişleri Bakanlığı , *81 İl Valiliğine Koronavirüs Tedbirleri” kapsamında “Araç Muayeneleri  İle İlgili Yeni Bir Genelge” daha gönderdi.Bu kapsamda olanlar araç muayenelerini  sokağa çıkma yasağı kaldırıldıktan 45 gün sonraya kadar yaptırabilecek

VALİLİKLERE GENELGE

Dünya Sağlık Örgütünce pandemi olarak ilan edilen Koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasını engellemek ve vatandaşların sağlığını korumak için İçişleri  Bakanlığı,  65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olanların  sokağa çıkmalarını kısıtlamış/ yasaklanmıştı. Söz konusu yasak kapsamında olup ancak motorlu araçlarının muayeneleri  gelenler içinde Bakanlık harekete geçti. Bakanlık, Koronavirüs tedbirleri kapsamında araç muayeneleri ile ilgili valiliklere  genelge gönderdi.

GENELGEDE

Valiliklere gönderilen genelgede, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 34’üncü maddesinde; trafiğe çıkarılacak motorlu araçların teknik şartlara uyup uymadığının belirli zamanlarda muayene edileceği, muayenesi yapılmamış bir araçla trafiğe çıkılması hâlinde araç sahibine idari para cezası ve süre verileceği, verilen süre sonunda muayene yaptırımazsa araçların trafikten men edileceği hüküm altına alındığı hatırlatıldı. 

65 YAŞ VE ÜZERİ VATANDAŞLAR

Ancak 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız, evlerinden çıkamadıkları için Karayolları Trafik Kanununun 34'üncü maddesi kapsamında araç muayenesifiili imkansızlık nedeniyle yaptıramadıkları, araç muayenesini yaptırmadıkları takdirde karşılaşacakları yaptırımlar, sokağa çıkması kısıtlanan/yasaklanan vatandaşlar üzerinde baskı oluşturarak onları dışarı çıkmaya yönelttiği belirtildi. 

27 Mart 2020 - Medya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?