Pazarda onların satılması artık yasak

İçişleri bakanlığınca 81 ile gönderilen genelge ile, semt pazarlarında zaruri olmayan maddelerin satışı yasaklandı

Büyütmek için resme tıklayın

SATIŞI YASAK

İçişleri Bakanlığı 81 ile yeni bir genelde gönderdi. Genelgeye göre mahalle ve semt pazarlarında giyim, oyuncak gibi zaruri olmayan maddeler satılmayacak. İçişleri bakanlığınca gönderilen genelge kapsamında, vatandaşların temel gıda ihtiyaçlarının karşılandığı pazarlarda giyim, oyuncak vb. zaruri olmayan maddelerin satışına izin verilmeyecek. Genelgeye göre, pazar yerlerinde yoğunluğu azaltmak için tezgahlar arasında en az 3 metre mesafe bırakılacak.

EN AZ 3 METRE

Pazarlara ilişkin alınacak tedbirler kapsamında vatandaşların temel gıda/temizlik maddelerine erişiminde belediyeler tarafından doğrudan hizmetin sunumu başta olmak üzere tedbirler alınabilecek. Mevcut Pazar yerlerinde ve yoğunluğu dağıtmak için belirlenen yeni pazar/satış yerlerinde her bir satış yeri (tezgah/sergi) arasında en az 3 metre mesafe olacak şekilde pazar/satış yerleri düzenlenecek.

HEPSİ BİRLİKTE

Bu amaçla mevcut pazar yerlerinin genişletilmesi (ilave cadde ve sokakların dahil edilmesi vb), yeni satış yerlerinin belirlenmesi, gerek görüldüğünde geçici süreliğine zaruri olmayan ihtiyaç maddelerinin satışının yapıldığı pazar yerlerinin/parsellerinin bu amaçla tahsis edilmesi tedbirlerinin biri veya hepsi birlikte kullanılacak.

27 Mart 2020 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?