GÖLMEK’ten günde 1000 maske

GÖLMEK’te çeşitli branşlarda öğretmenlik yapan kadınlar, maske üretimine başladılar.  

+1
Haber albümü için resme tıklayın

GÖNÜLLÜLÜK ESASI

Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer'in talimatıyla başlayan çalışmada belki de gönüllük esasına göre kendi maskesini kendi üreten tek ilçe Gölcük oldu. Üretilen bu maskeleri Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi sağlık çalışanları ve hastalar kullanacak. Günde 1000 adet üretim hedefleniyor. 15 kadın bu hedef için gece gündüz çalışıyor.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ"

GÖLMEK Kurs Merkezleri Yöneticisi Tuğba Sarıgül yaptığı açıklamada; “ Korona virüsü vakasından dolayı ülke olarak seferberlik halindeyiz. Belediye Başkanımız Ali Yıldırım Sezer maske imalatı ile ilgili gerekli talimatları verdi. Bende öğretmenlerimize gönüllü olarak çalışır mısınız diye sordum? Severek çalışacaklarını söylediler. Şimdilik 15 gönüllü öğretmenimizle maske dikimi yapıyoruz. Günlük olarak 1000 maskeye kadar üretmeyi hedefliyoruz. Bu sayıyı daha da arttıracağız. Bu işi nöbetleşe yapacağız. Biz hanımlar olarak her zaman üzerimize ne düşüyorsa; ülkemiz için, insanlarımız için, sağlık çalışanlarımız için, her şeyden önce geleceğimiz için yaparız. Bu noktada işe yaramaktan çok mutluyuz. İnşallah ülke olarak bu illetten bir an önce kurtuluruz.  Zaman dayanışma zamanı” dedi.

DUYGULARINI ANLATTILAR

Maske dikimi yapan öğretmenlerden Melek Altun; “Sağlık çalışanları bizim için canla başla çalışıyorlar. Bizde onlara biraz katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bize. Gün hep beraber çalışma zamanı.  Evde kalmak gerekiyor biz sağlıkçılarımız için dışarıya çıktık””.

Gamze Nurgüldal; “Sağlık çalışanlarımız için böyle bir projede olduğum için çok mutluyum.  Onlara azıcık olsa da katkı sağlaya biliyorsak ne mutlu bizlere. Onlar bizim için orada çalışıyorlar. Bizde onlar için bir şey yapalım istedik”.

Elif Yılmaz; “Sağlık çalışanlarımız için hastanelerimiz için destekte bulunmaya geldik. Elimizden geldiğini yapmaya çalışıyoruz”.

Arzu Öz; “Müdürümüzün çağrısı ile harekete geçtik. Bizde destek olmak devletimiz milletimiz için çalışmaya başladık”.

Nurcan Gerez; “Üzgünüz ama burada olmaktan memnunum.  Benimde bir faydam olduğunu düşünüyorum. İnşallah ülkemiz için hayırlısı olur”.

Hayriye Çelen Bilgiç; İnşallah hep beraber bu kara günlerimizi atlatacağız. Sağlıkçılarımıza, hemşirelerimize, doktorlarımıza destek vermek için buradayız.

Hülya Kuru; “Sağlıkçılarımıza destek vermek için buradayız. Biraz katkımız olursa ne mutlu bize”.

Mualla Nur Gözün ise; “Çorbada benimde tuzum olsun istedim. O yüzden gönüllü olarak geldim.  Sağlıkçılarımız için çalışıyoruz” dediler.

26 Mart 2020 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?