KOÜ'de video konferans hazırlığı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, KOÜ'de öğrencilerin daha iyi eğitim almalarını sağlamak için video konferans hazırlığı yaptıklarını duyurdu.

Haber albümü için resme tıklayın

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Dersleri video konferans şeklinde hazırlamaları konusunda KOÜ’deki öğretim görevlilerine talimat verdiklerini sosyal medya hesabı üzerinden öğrencilerine duyuran Rektör Hülagü, “Web sayfamızda nasıl davranmanız gerektiğine ait ayrıntılı bilgi bulabileceksiniz” dedi.

İşte Hülagü’nün o paylaşımı…

TÜM DERSLERİN…

Sevgili öğrenci kardeşlerim Şu an ülkemiz Corona virüs pandemisi nedeniyle olağanüstü bir dönem yaşamaktadır. İlk kez böyle bir ciddi ve hayatı tehdit eden durum nedeniyle eğitim ve öğretime geçici bir süre ara verilmiştir. Daha önce UZEM merkezimiz 20.000 civarı öğrencimize, belli bir kısım dersleri esd seçmeli olarak vermekteydi. Takdir edersiniz ki tüm derslerin elektronik ortamda yapılmasının imkanı yoktur. Örneğin Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fak., Güzel Sanatlar Fak.,Konservatuar, Mühendisliğin uygulamalı lab. ve staj dersleri gibi vs..

BAZI KARDEŞLERİMİZ ŞİKAYETÇİ OLMAKTALAR

Yönetim olarak uygulamalı derslerin dışında kalanların elektronik ortamda anlatabilmelerini sağlamayı planladık. Tüm hocalarımıza dersleri video konferans şeklinde hazırlamaları talimatını verdik ve hazırlıklar hızla tamamlanıp sisteme yüklenecektir. Ayrıca hocalarımızla dersle ilgili soru - cevap şeklinde formlar hazırlanıp hocanın o dersle ilgili iletişimi sağlanacaktır. Sisteme yanlış girmeler neticesi başarılı olamayan bazı kardeşlerimiz, şikayetçi olmaktalar. Web sayfamızda nasıl davranmanız gerektiğine ait ayrıntılı bilgi bulabileceksiniz.

MAĞDUR ETMEYECEĞİZ

Mutlaka her şey tam olmayabilir ve eksikliklerimiz olacaktır ama bu zorlu süreci İnşallah el birliği ile çözeceğiz. Üniversite açılınca staj uygulamalarını ve lab.çalışmalarını yoğunlaştırılmış olarak gerekirse, yaz okulu şeklinde yapacağız hiç bir şekilde sizi mağdur etmeyeceğiz”

25 Mart 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?