Minibüsçüler de destek istiyor

Kocaeli Şehiriçi Minibüsçüler ve Otobüsçüler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kurt, Koronavirüs önlemleri kapsamında özel halk otobüslerinde alınan tedbirler hakkında önemli açıklamalarda bulunarak, destek istediklerini belirtti.

Büyütmek için resme tıklayın

 ŞÖFORLERE VE ESNAFA ALKIŞ

Korona virüs salgını nedeniyle Kocaeli’nde şehirici yolcu taşımacılığı yapan özel halk otobüslerinde alınan tedbirlerle ilgili açıklamalarda bulunan Kocaeli Şehiriçi Minibüsçüler ve Otobüsçüler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kurt, virüsün yüksek bulaşma riskine rağmen toplu ulaşım hizmetini aksatmadan yürüten şoförlere ve esnafa alkış istedi.

İşte Başkan Kurt’un o açıklamaları…

13 GÜN OLDU

“Bugün Koronavirüs’ ün Türkiye’de belirlenmesinin 13. günü oldu ve durum her geçen gün ciddileşiyor. Biz de Kocaeli Özel Halk otobüsleri olarak hem araçlarda çalışan şoför esnafımızın sağlık ve sıhhati hem de yolcuların sağlığı için bir dizi önlemler almaktayız. Türkiye’ de de çok güzel gelişmeler olduğunu görmekteyiz.

TEŞEKKÜR EDERİZ

Başta Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanımız ve sağlık personellerine teşekkür eder, onlara görevlerinde başarılar dileriz.  Yerelde Kocaeli Valimiz, Büyükşehir ve İlçe belediye başkanlarımıza da görevlerinde kolaylıklar dileriz.

ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Bizler Özel Halk otobüsü esnafı olarak 1999 Kocaeli depremi ve 15 Temmuz kalkışmasında bizlere ne görev düştüyse bugün de toplumumuzla birlik ve beraberlik içindeki bu zor sürecinde üstesinden geleceğimize inanıyorum. Bizler de Kamu adına taşımacılık yapmaktayız.

KİMSE YOLDA KALMASIN DİYE

Kocaeli’ de bizim halk otobüsü şoförlerimiz özellikle bu virüsten sonra kimsenin yolda kalmamasına acil olarak işe gitmesi veya başka bir şey için servislerimizde hiçbir aksaklık olmadan devam etmeye çalışıyoruz.

ŞOFÖRLERE VE YOLCULARA E DEZENFEKTANI

Büyükşehir belediyesi ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Araçlarımızı 12 ilçe ve büyük duraklarda dezenfekte ediyorlar. Ayrıca her bir aracımıza şoförlerimiz ve yolcularımızın kullanımı için el dezenfektanı dağıtılacaktır.

TEDBİRLERE UYUYORUZ

Özel halk otobüsü işletmecileri olarak devletimiz ve bağlı bulunduğumuz belediyelerin aldığı ve alacağı her türlü tedbirlere uyuyoruz, önemli olan vatandaşlarımızın sağlığıdır. Kamu hizmetinin aksamaması ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılaya bilmek için şoförlerimiz büyük bir risk altında bulunmasına rağmen kent içi toplu taşıma hizmetini devam ettirmektedirler. Zarar etmemize rağmen kamu görevini yerine getirerek salgınla mücadelede devletimize yardımcı oluyoruz.

ONLAR DA ALKIŞI HAK EDİYOR

Koronavirüs’ ün yüksek bulaşma riskine rağmen toplu ulaşım hizmetini aksatmadan ifa eden kahraman şoförlerimizin ve işletme zararına rağmen faaliyetlerini sürdüren esnafımızında alkışı, teşekkürü ve desteği hak ettiğini düşünüyoruz.

GEREKLİ DESTEK SAĞLANACAKTIR

İnanıyor ve ümit ediyorum ki;Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye’ deki bu riskli mesleği ifa eden toplu taşıma işini yapan küçük esnafımıza da gerekli desteği sağlayacaktır.  Dünyanın, ülkemizin ve milletimizin bu beladan enkısa süre de en az hasarla kurtulmasını yüce Allah’ tan temenni ediyoruz. Saygılarımla.”

23 Mart 2020 - Medya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?