Kocaeli'de icradan satılık dubleks daire

Gölcük İhsaniye'de dubleks daire icradan satılmaya hazırlanıyor

Büyütmek için resme tıklayın

GÖLCÜK İHSANİYE

Gölcük İcra Dairesi tarafından İhsaniye'de  bulunan dubleks daire icradan satılmaya hazırlanıyor. İcradan satılacak olan daire için belirlenen muhammen bedel tam 223.850 TL.

96 M² 

96  m² olan dairenin icra satışı 07 Mayıs saat 15.00’da Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü'nde yapılacak. Söz konusu daire birinci satış gününde satılmaz ise 5 Haziran saat 15.00’da ikinci satış günü yapılacak.

ÖZELLİKLERİ

İcradan satılacak olan dubleks dairenin özellikleri;
Kocaeli ili, Gölcük ilçesi, İhsaniye köyü, 154 ada 1 parsel, 851,60 m yüzölçümlü, ana taşınmaz niteliği arsa, 2+çatı piyesi katı, bağ.böl.no:7, arsa payı 59/85, dubleks mesken niteliğindeki tam hisseli taşınmazdır.Gölcük Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesinin 165 metre güney-doğusunda, hastane caddesinin 440 metre doğusunda, Polatkan caddesinin 250 metre batısında, D-130 İzmit Yalova Karayolunun 900 metre güneyindedir. Etrafı orta yoğunlukta meskûn alan olup yakın civarında müstakil ve toplu konut yapılaşmaları bulunmaktadır. Taşınmaz yol, su, kanalizasyon, çevre temizlik gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana arter ve toplu taşıma güzergâhlarına yakın mesafede olmadığından ulaşım imkânları ortalamanın altındadır. Parselin topoğrafik yapısı düz, zemin parametreleri Önlemli Alan (ÖA-5.1) sınıfında olup inşaat yapımına uygun niteliktedir. Taşınmaz üzerinde bodrum kat + zemin kat + 2 adet normal kat + çatı piyesinden oluşan,betonarme karkas olarak inşa edilmiş, 14 adet bağımsız bölümün bulunduğu bina yer almaktadır. Bina girişi güney yönünde ve zemin kat seviyesindedir.Ruhsata esas mimari projesine göre brüt alanı 121,00 m² net alanı 96,80 m² dir. Mesken içerisinde 2.katta antre, 2 adet yatak odası, banyo ve balkon, çatı piyesinde salon+mutfak, banyo ve teras bulunmaktadır. Zemin kaplamaları odalarda laminant parke, ıslak hacimler, mutfak, teras ve balkonda seramiktir. Duvarlar saten alçı üzeri boya, kapılar amerikan panel kapı, pencere doğramaları PVC, camlar ısı yalıtımlı çift camdır. Giriş kapsı çelik kapıdır. Isınma doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Ana taşınmazın dış cephesi akrilik boyadır. Değerlendirme yapılırken Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2019 yılı yapı yaklaşık maliyetleri hakkında tebliğine göre ( III ) sınıf (B) grubu yapı olarak değerlendirilip birim değeri 1.210,00.-TL/ m² alınacak, 02.12.1982 gün ve 17886 sayılı Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren yıpranma paylarına ilişkin oranları gösteren cetvele göre yıpranma payı düşülecektir.Tapu kaydı, İmar durumu, bulunduğu yer, belirtilen özellikleri, hâlihazır vaziyeti, bu civardaki benzer taşınmazların alım satım rayiçleri, kıymetine etki eden diğer hususlar da göz önünde bulundurularak bilirkişi tarafından değeri belirlenmiştir.

21 Mart 2020 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?