Büyükakın'dan sağlık çalışanlarına büyük destek

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

TOPLU ULAŞIM'DAN SONRA

Başkan Büyükakın bugün öğle saatlerinde yaptığı açıklamada, fedakarca ve özveriyle mücadele eden sağlık çalışanlarının virüsle mücadele boyunca Büyükşehir belediyesinin toplu ulaşım hizmetlerinden ücretsiz yararlanacağını açıklamıştı. 

YENİ DESTEKLER

Büyükakın yaklaşık bir saat önce sosyal medya hesabından bir paylaşım daha yaparak Korona virüse karşı mücadele eden sağlık çalışanlarıyla ilgili yeni ve önemli destekleri de açıkladı. Büyükakın öncelikle sağlık çalışanlarının kişisel koruyucu ekipmanlarının KO-MEK kurdlarında üretileceğini duyurdu.

İKRAM VE MİSAFİRLİK

Sağlık çalışanlarına yönelik ikramlarda bulunacaklarını anlatan Büyükakın ayrıca bir bilgi daha paylaştı. Büyükakın, sağlık çalışanlarının Diriliş Kampları 1-2, Darıca Hüma Hatun ve Kandıra Gençlik Kampında misafir edileceğini duyurdu.

BÜYÜKŞEHİR ÜRETECEK

İşte Büyükakın’dan peşpeşe gelen o açıklamalar;
“Sağlık çalışanlarımıza müteşekkiriz!
Sağlık çalışanlarımızın kişisel koruyucu ekipmanlarını KO-MEK kurslarımızda üretim yaparak karşılayacağız.

İKRAMLAR YAPILACAK

Korona ile mücadelede yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarımızın enerjilerini yükseltecek ve bağışıklıklarını artıracak ikramlarda bulunacağız.

MİSAFİR EDİLECEKLER

Sağlık çalışanlarımızı # Koronavirüs ile mücadele sona erdiğinde Diriliş 1-2, Darıca Hüma Hatun ve Kandıra Gençlik Kamplarımızda misafir edeceğiz.”

19 Mart 2020 - Güncel

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Non Politic - Corona virüsünün etkileri altındaki illerde yapılan değerlendirilmede görüldü ki.1:kocaeli ili ve ilçeleri yapı itibari ile sınıfta kalmıştır.2: yaşamış olduğu 1999 depremi sonrası depremi yaşayan halkın tamamına yakını psikolojik sorunlarını gün yüzüne çıkarmıştır. 20 yıldır yaşadığı çaresizlik ve terkedilmişlik duygusu yoğun şekilde hortlamıştır. 3: yerel yönetim yirmi yıldır sınıfta kalmış halk tan uzak halkına değil halkına karşı idari yönetim sergilemiştir. 4: en başından beri dev bir metropol olan istanbula en yakın son basamak konumundaki kocaeli risk olarak en riskli il olmasına rağmen kendi kaderine bırakılmıştır.5: en saçma meselelerde bile fikri yokken bile zikri varmışcasına ifadeler yumurtlayan yerel yönetim bezirganları kendilerine izole ortam yaratma çabasında olmaktan öte tek bir adım atmamış derin karanlıklara ve gölgelere gizlenmişlerdir.6: yıllardır ülkenin en borçlu şehri ünvanını elinde bulundurmasına rağmen halkı için , halkın geleceği ve idamesi için en ufak bi yatırım yapılmamıştır. 7: her fırsat da demeç vermeyi ortalıkda dolanmayı fırsat bilen yerel yönetim siyasetçileri ve merkezi yönetim aktörleri sahildeki karabataklar gibi dalmış ve yok olmuşlardır. 8:ülke ekonomisinin sanayi olarak % 19 unu tek başına karşılayan bir il yerel yönetimdeki zaafiyetler yüzünden kaderine mahkum beklemektedir. Şehrin sözde baronlarının 15 gündür yüzünü gören yok. Nerde olduğunu bilen yok.9:şehirdeki sivil toplum kuruluşları büyük bir çoğunluğunun idareci ve yöneticileri omurgasızca büyük şehirden beklenti içinde olduklarından üç maymunu oynamaya devam etmektedirler. Sivil toplum kuruluşları etiketleri balon haline gelmiş tamamiyle idari yönetimin birer uzantısı haline gelecek şekilde demografik yapılarında değişikliğe gitmişlerdir. 10:Hava yolu deniz yolu ve en önemlisi türkiyenin ana ulaşım damarı olan e5 ve otoyolu sınırları içinde bulunduran kocaeli ili ve ilçeleri bu salgın sınavında da sınıfta kalmış ne yapacağını bilmez bi şekilde boynu kopuk tavuk gib

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 20 Mart 04:58


Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?