Küçükkaya: CHP camileri kapattı diyenler cami kapamak zorunda kaldı!

CHP İzmit İlçe eski Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’dan gündeme oturacak bir yorum

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

OLAY YORUM

CHP İzmit İlçe eski Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Korona virüs önlemleri kapsamında cuma namazıyla birlikye vakit namazlarının cemaat yapılmadan kılınacak şeklindeki açıklamasıyla ilgili olay bir yorum yaptı. Küçükkaya, “CHP cami kapattı diyenler camileri kapamak zoruda kaldı” ifadelerini kullandı.

YAŞATTIĞINI YAŞAMADAN ÖLMEYECEKSİN

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın açıklamasının üzerinden AK Parti’ye göndermeye yapan Küçükkaya, “O değil de CHP CAMİLERİ KAPATTIRDI diyenler camileri kapamak zorunda kaldılar ya: GELDE ALLAHIN HİKMETİNE İNANMA. o yüzden uyduruk yalanlara itibaren etmeden dönemin şartlarını bakıp ne niçin nasıl yapılmışa bakarak yorumlanmalı hayat..unutma yaşattığını yaşamadan ölmeyeceksin.” dedi.

CAMİLER AÇIK ANCAK...

Bilindiği üzere Korona virüs önlemleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cuma namazlarının kılınmayacağını ve vakit namazlarının camilerde cemaat yapılmadan kılınacağını açıklamıştı. Ancak bu süre zarfında camilerden ezan okunacak ve camiler açık kalacak. Sadece kalabalık şekilde cemaatle namaz kılınmayacak.

16 Mart 2020 - Güncel

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

21

Serdar - Chp denen örgütün içinde bunun gibi daha binlercesi var.İşte o yüzden iktidar olamıyorlar ben herzaman derim chp bir parti değil terör örgütüdür

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Nisan 13:33
20

izmitli - be bilmem ne, cami ve cemaat il alakan olmadığı nasıl belli. biraz zeka olsaydı bir camiye gidip camilerin açık olduğunu görerek ukalalık yapardın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 15:58
19

Yalnız Gezen - Hiç sebep yokken CE-HA-PE zihniyeti camileri, ahıra çevirmişti ve ezanları susturmuştu. Dönemin şartlarına bakınca biz bunu görmekteyiz. Günümüze geldiğimizde ise çok şükür ezan sesleri ve dualar minarelerden yükselmekte. Ayrıca tüm dünyada havralar, sinagoklar, kiliseler, tapınaklar vb ibadet yerleri virüs sebebiyle kapanmışken camilerin kapalı olmasına nasıl bir mana verebiliyorsun? ve nasıl bir rant devşiriyorsun pes doğrusu? Muhtemelen korenayı almış olabilirsin ki almışsın! çünkü algı melekelerin resmen iflas etmiş böyle abuk subuk manalar kuruyorsun ve benzetmelere gidiyorsun.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 04 Nisan 00:09
18

Ömer - Ya sen ne boş adamsın ve partin ne boş parti ki seni ilçe başkanı yapmış...neden 70 senedir iktidar olamıyorsunuz sorusunun canlı cevabısın...siz kapattığınızda dünya genelinde salgınmı vardı be hey gafil? Siz kapadınız bazı yerlerde camileri ahır yaptınız bu günkü durum geçici olarak ara vermek, sebebi de tamamen sağlık, islam düşmanlığı değil kendini bilmez adam..!

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 03 Nisan 21:15
17

Mehmet Altın - Gel de şu meşhur fıkrayı hatırlama:

papa fi tarihinde new york'a gider, daha ucagin kapisindan inerken gazeteciler soru yagmuruna baslar. bu sirada cin gazetecilerden biri "genelevi de ziyaret edecek misini?" diye sorar, papa'nin yaniti ise yine soru olur: "ney york'ta genelev var mi?" diye. ertesi gunku gazetelerin mansetinde "papa iner inmez sordu: new york'ta genelev var mi?"

https://eksisozluk.com/new-yorkta-genelev-var-mi--865083

Hatta:

Adamın biri "Kurban" konusunu anlatıyormuş:

"Çocuğu olmayan Hazreti Davut, Allah’a dua etmiş ve ’Yarabbim bana bir kız çocuğu ver, onu sana kurban edeyim’ demiş... Dua tutmuş; Davut, kızının adını Ayşe koymuş... Gel zaman git zaman, çocuğun kurban edileceği zaman gelmiş. Hz. Davut kızı yatırmış, tam boğazını kesip kurban edecekken Azrail gökten bir keçiyle çıkagelmiş ve ’Kızı bırak, al bu keçiyi kurban et’ demiş..."

Dinleyenlerden biri dayanamamış:

"Yahu bunun neresini düzelteyim... Hz. Davut değil Hz. İbrahim, kız değil erkek, Ayşe değil İsmail, Azrail değil Cebrail, kurban edilen de keçi değil koç olacaktı!"

https://hurriyet.com.tr/azrail-degil-cebrail-keci-degil-koc-11725640

Öyleyse seksen küsür yıllık efsanevî dangalakların o müthiş fikirlerine ve icraatlerine güler misiniz, yoksa ağlar mısınız?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 03 Nisan 19:21
16

Efsane - Bu şahıs hemen istifa etmesi veya görevden alınması gerekir. Böyle açıklama bu zamanda olurmu.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 03 Nisan 17:35
15

Emekli - Bu CHP bu kafayla iktidar olması imkansız. Ne alakası var. Milleti aptal yerine koyuyor. Halktan kopuk olduklarını gösteriyorlar. Yazıklar olsun.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 03 Nisan 17:27
14

Yes - Chp nin kapatmasıyla kapattı diyenlerin kapatmasıyla aynı durum değil kapat diyenler sizin gibilerin artmasıyla kapandı şuanda açık olsa kac kişi gidecek durumda algı yapma beynine oksijen aldir

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 19 Mart 23:14
13

Ünal Gunyeli - Senin gibi kendini bilmeyen insan daha görmedim bu konuyla ilgili yapmış olduğun açıklama sence sana yakışıyormu burda bir virüs tehdinden bahsediliyor sen çıkmışsın chp camı kapattiriyormus davasını guduyorsun yazık sana senin gibiler yüzünden bizler bu hallere dusuyoruz yazık birde yönetici olacaksın

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 19 Mart 11:48
12

Tarumar - Şimdi bu zerzavat bize lazım olan oksijene ortak oluyor vay ki ne vay.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 18 Mart 15:34
09

Rte - LAN EMBE SEN NASILBİ VARLIKSIN YADA YARATIK DESEM DAHA YERİNDE OLUR SEN YİNE HAPLA FİTİLİ KARIŞTIRDIN HERHALDE.

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 17 Mart 11:24
08

İzmitli - Bunun gibi embesillerden dlayı chp muhalefet liginden kurtulamıyor..Aklı sıra siyaset yapıyor ..Korona bunun gibilerini temizlese bari

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 17 Mart 10:11
07

Derya - Çok sevinmisiniz belli demek gerçekten niyetniz varmış bu kritik zamanda böyle demeçler vermek hiç hoş değil

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 17 Mart 08:58
06

Ahmet - Aldığı nefes bile boş. Öğrenci ikende böyleydi bu gereksiz.

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 17 Mart 08:43
05

kerem - ne kadar ahlaksızca bir yorum.. sözde bilim çağdaşlık diyen bir partinin üyesine bak.. bu salgında yapılacak en son iş siyaset..ahlaksız herif

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 17 Mart 08:34
04

Haşim - Tıpkı türkan saylanın başörtüsü ve peçeyle vefat etmesi gibi değil mi ümit efendi ?

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 17 Mart 08:33
02

Vatandaş - Şimdi bu yoruma "ne denir?" bilemedim ben... Bu arkadaşı Allah'a havale etmekten başka yapılacak bir şey olmadığı kanaatindeyim... CHP gibi önemli bir siyasi partinin eski ilçe başkanının yaptığı bu açıklama kanaatime göre CHP'nin neden uzun yıllardan bu yana iktidar olamadığının net bir göstergesi... Fikrimce, CHP çok acil bu arkadaşın disiplin kurulu vasıtasıyla ifadesini almalı ve ihraç dahil gereğini yapmalı, aksi halde bu gereksiz olduğu kanaatinde olduğum açıklama CHP'ye ciddi zarar verir...

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 17 Mart 02:51
01

Selim - Çok güzel sırıtmışsın ..çok hoşuna gitmise benziyor camilerimizin kapanması.

Yanıtla . 18Beğen . 2Beğenme 16 Mart 23:31


Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?