Kantinciler: Mağduruz. Devletimizden destek bekliyoruz

SAYKİDER Başkanı Aykut Sunar, koronavirüs nedeniyle olumsuz etkilendiklerini belirterek, devlete ödenecek ödemelerin 6 ay süre ötelenmesini talep etti.

Haber albümü için resme tıklayın

ZOR DURUMDAYIZ

Kocaeli Sağlıklı Yaşamı Destekleyen Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Aykut Sunar açıklamasında, “2005 yılında meslek dalı kabul edilen ve en değerli varlıklarımız çocuklarımıza hizmet odaklı olan mesleğimiz özelikle son iki yılda nerede ise yapılamaz hale gelmiştir. 2016 yılında ürünlerimize gelen kısıtlamalar firmaların bunların yerine alternatif ürünler üretmemesi sonrasında logolu ürünlerin ertelenmesi ve belirsizlik bunla ilgili sıkı denetime tabi tutulmamız ve piyasada alternatif devletin kriterlerine uygun ürün bulamamamız meslektaşlarımızı gerçekten zor duruma sokmuştur.

CİROLARIMIZ YÜZDE 30 ETKİLENDİ

Sonrasında tüm dünyayı etkileyen ve son olarak ülkemizde de tespit edilen Koronavirüs nedeni ile okulların kapanması mesleğimize büyük darbe vurmuştur. Zaten öncesinde Çin’de çıktıktan kısa bir süre sonra velilerin tedirginliği cirolarımızı %30 civarında etkilemişti.

TÜM ÖDEMELER ÖTELENSİN

Okullar açılsa dahi bu olumsuzluğun bir müddet daha olacağı öngörülmektedir. Bu olay mücbir sebep olduğundan kira muafiyetimiz vardır. Fakat vergi sigorta vb tüm resmi giderlerimiz ve hayatımızı idame etmek için harcamalarımız devam etmektedir. Devlet büyüklerimizden ricamız Kamu hizmeti verdiğimizden en az 6 ay süre ile devlete verdiğimiz tüm ödemelerin ötelenmesini ve faizsiz  kredi desteğinin yapılmasını talep etmekteyiz.

DEVLETİMİZ YANIMIZDA OLSUN

Bu zor süreçte her türlü devletimizin yanındayız. Devletimizin de bizim yanımızda olmasını istiyoruz. Bir an önce bu virüs belasından hiç bir vatandaşımızın yakalanmadan ve yakalanan vatandaşlarımızın da iyileşmesi dileğimizle kamuoyuna saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

16 Mart 2020 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?