Kocaeli'de icradan satılık arsa

Kocaeli'de 424 m²  bir arsa icradan satışa çıkarıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

4 MAYIS’TA

İzmit’te 424 m² arsa icradan satılacak. Söz konusu arsa İzmit Durhasan Mahallesinde. Kocaeli 8. İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılan arsa için belirlenen muhammen bedel 425.000 TL. Arsanın icra satışı 4 Mayıs tarihinde Kadıköy Mahallesi Bağdat Caddesinde   Gebze Adliyesi’nde saat 15.00’da  gerçekleştirilecek.

ÖZELLİKLERİ

İcradan satılık olan arsanın özellikleri ise şöyle:
Kocaeli İzmit Ş. Durhasan K. Çardakbayırı Mevki 898 Ada 3 Parsel sayılı 424,96 m2 Arsa vasıflı taşınmaz satışa çıkartılmıştır.
Taşınmaz İzmit Beledeyesi sınırlarında 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dahilinde ve konut sahasında kalmaktadır. Yapılaşma koşulları yapı nizamı ayrık nazim TAKS: 0,35 KAKS:1,05 Hmax:3 Kat Çekme mesafeleri: 5/3/4,75 metre olarak bildirilmiştir. Taşınmaz Alikahya Fatih Mah. sınırları içerisinde cem sultan cad.ne cephe vaziyette konumludur. Taşınmazın yakın çevresinde yapılaşma ve nüfus orta seviyededir. Son 1-2 yıl içerisinde bulunduğu bölgede yeni konut projelerinin inşa edildiği görülmüştür. Yaklaşık 600 m batısınad yuvam akarca konutları yer olmaktadır. Ana ulaşım akslarına yakın olan taşınmaza özel araçlar ve yakınından geçen toplu taşıma ile ulaşım sağlanabilmektedir. Bulunduğu mevki şehir hastane, üniversite, belediye, çarşı merkezi gibi önemli noktalarına ulaşım imkanı bulunmaktadır. Elektrik su doğalgaz telekomünikasyon gibi teknik alt yapı imkanlarından ve her türlü belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır. Belediye mücavir alan sınırlarında ve meskun mahalde yer almaktadır. Taşınmaz geometrik olarak dikdörtgene yakın forma sahip olup topoğrafik açıdan az eğimli arazi yapısına sahiptir. Parsel genişliği bu cadde boyunca yaklaşık 14 m derinliği ise ortalama 30 mdir. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı ağaç vs gibi kıymetine etki edecek unsur bulunmamaktadır. Doğal bitki örtüsü ile kaplı boş arsadır. Mahalinde sınırı belli eden herhangi bir unsur (tel çit gibi) bulunmamaktadır. Taşınmaz cephe olduğu cad.ve komşu boş parseller ile çevrilidir. Taşınmazın zemin yapısı ekonomik inşaat yapımına uygun vaziyettedir. Üzerine yapı yapılması yönünde herhangi bir engel veya kısıtlayıcı faktör bulunmamaktadır. Değere etki eden olumlu etkenler : 1/1000 ölçekli imar planı dahilinde yer alması, Düzgün geometrik forma sahip olması, Merkez ilçe sınırlarında yer olması Olumsuz etkenler : İlçe merkezine uzak olması, Çevresinde kentleşmenin henüz tamamlanmamış olması, Son dönemde yeni konut inşaatına yönelik arzın ve daolayısı ile boş orsalara olan ilginin azalması, Yakın çevresinde izaydaş çöp fabrikası bulunmaktadır.

15 Mart 2020 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?