Büyükakın açıkladı: Tüm kente yetecek envanterimiz var

AK Parti il binasında İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve ilçe belediye başkanlarının katılımıyla koordinasyon toplantısı yapıldı. Tabi ki gündem korona virüs

Furkan Çalışkan
Furkan Çalışkan Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

GÜNDEM KORONA

AK Parti il binasında bugün aylık koordinasyon kurulu toplantısı gerçekleştirildi. İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve AK Partili ilçe belediye başkanlarının katıldığı toplantının gündemi Kocaeli’de alınan korona virüs önlemleri oldu.

ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Toplantıda ilk konuşan isim AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş oldu. Ellibeş, “Aslında bugün Kandıra kongremiz olacaktı. Yarın da Gölcük kongremiz gerçekleşecekti. Fakat olmadı. Gündem malum. Dünyanın ve Türkiye’nin sağlığını tehdit eden korona virüs. Bugüne kadar ülkemiz çok ciddi ve sıkı önlemler aldı. Bu sebeple de ülkemizde ilk vaka oldukça geç ortaya çıktı. Şimdi o vaka da 5’e çıktı. Sevindirici olan tek tarafı da bu vakaların birbiriyle bağlantılı olması. Gerek yerelde gerekse genelde alacağımız önlemlerle bunun da üstesinden geleceğiz” ifadelerini kullandı.

ACİL VE AKILLICA

Mehmet Ellibeş’in ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Dünya Sağlık Örgütünün Pandemi kategorisine yükselttiği bir salgınla karşı karşıyayız. Tüm tedbirlerimizi hükümetimiz sayesinde dünyadaki birçok ülkeden daha iyi bir şekilde alarak ilerliyoruz. Acil ve akıllıca alınan tedbirlerle ilgili tüm bakanlıklarımıza teşekkür ediyorum.

ADIMLAR ZAMANINDA ATILDI

Salgının diğerlerinden farklı olarak çok hızlı bir şekilde yayılabilmesi. Yoksa SARS kadar öldürücü bir virüs. Ama çok hızlı yayılıyor. Burada bizim Sağlık Bakanlığımız önleyici tedbirleri çok sağlıklı ve güzel bir şekilde aldı. Bakın İtalya’da bir şehirde başlayan süreç oldu. Güneydeydi bu şehir. Ancak stratejik bir hata yaptı İtalya. Hemen tatil ilan ettiler. Tatil ilan edilince oradaki insanlar İtalya’ya dağıldı. Böylece virüsü yaydılar. Fakat bizim bakanlığımız adımları erken attı. Burada da çok akıllıca davrandı.

ERTELEDİK

Bu zamanı kadarki süreci çok sağlıklı ve akıllıca yönettik. Bundan sonra da akıllıca şekilde süreci yöneteceğiz. Öncelikle toplu taşımada dezenfekte çalışmalarını arttırdık. Suyu kesik olan hanelerin suyunu açtık, kesintileri erteledik.

30 MİLYONLUK ALANI

Elimizde şuanda 30 milyon metrekare kapalı alanı dezenfekte etmek için yeterli ilacımız var. İlaç stoğumuz hazır. Kesinlikle bu konuda kimse endişe etmesin. Allah’ın izniyle bu stoklar yeterli olacaktır. 50 tane sırt atomilatörü, 50 tane külverizatör, 28 tane el tipi ULV cihazı aldık. Tüm belediyelerimiz ve kamu kuruluşlarımızla koordineliyiz. Tüm tedbirlerimizi aldık. Allah’ın izniyle Kocaeli bu işi başarıyla yürütecek.

14 Mart 2020 - Güncel

Muhabir Furkan Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'nin yeni İzmit İlçe Başkanı kim olmalı?